Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 15. Stop-loss


Doporučené příspěvky

Pokud si dobře vzpomínám, tak někdde u Larryho Wiliamse jsem četl že jediný správný okamžik kdy zadat Stop-Loss je zároveň se vstupním příkazem. Každá rozumnější platforma to umožňuje přednastavit a udělat automaticky. Vždycky je potom možné SL posunout nebo i zrušit ale určitě je bezpečnější mít pozici zabezpečenou hned od začátku. Stát se může cokoliv - spadne mi spojení, program, počítač, ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

Technicky by to mohla být cena která je o jeden tik za SL:), neboť SL je spuštěn už pouhým dotykem SL ceny a v momentě dotyku je v případě "SL sell" (může být i "SL buy" když je to na opačnou stranu) současně cena Last rovna cenám Low a i Close (a samozřejmě rovna i ceně SL).

Připouštím, že průrazem se může myslet už jen dotyk (který ho spustí) stejně tak jako v článku zmiňované protnutí.

Někde by možná mohlo jít spustit SL nikoliv cenou z posledního obchodu (Last) ale už cenou Bid případně Ask (možná u Forexu ale to není burza a pak pokud to umí vlastní software). V případě že SL hlídá samotná burza pak předpokládám že bude použita poslední cena která na burze proběhla tj. Last(která je současně...) a tak by tomu mělo být.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

horse.czech:
když se roztáhne bid ask spread tak normální stopky by nepopadaly dokud by nepadla jedna bid_asková čímž by udělala Last a spustila lavinu.:)
Euwax - to jsou deriváty, ne? Tam dělá cenu emitent a musí za ni zobchodovat pokud se někdo občas najde, tam to asi jinak než Bid Ask opravdu nejde. A ještě se musí dávat pozor na to co s Bidem a Askem machrujou mimo hlavní obchodní hodiny podkladu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Dobrý den,

rád bych se na něco zeptal. Na trhu je zveřejněný určitý údaj, který říká kolik obchodů či kontaktů zde probíhá. Myslím se tomu říká volatilita a volume.

Chci se zeptat, jestli jsou konkurenci dostupné i informace typu u kolika těchto obchodů či kontraktů je nastaven STOP-LOSS a v jakém rozsahu. Uvažuji takto, kdyby tato informace byla dostupná tak si jako miliardář například řeknu máme tu 100 000 kontraktů z toho 80 000 má nastaveno STOP-LOSS na takové výši, že když třeba vstoupím s kapitálem jedna miliarda dolarů na pokles ceny, tak většinu konkurentů pomocí jejich STOP-LOSS vyhodím z trhu a docílím, že trh půjde tím správným směrem jak chci a to směrem dolů a z toho bude velice profitovat.

děkuji za info

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladik1975,
hodně zjednodušeně ano, současně ale taky platí to píše PetrPavel, že o vstupu dalšího "velkého" ti ostatní mohou vědět
to že jsou hráči, kteří trhem mohou hýbat a hýbou je fakt, který je tak maximálně potřeba přijmout a tím to končí, pokud víš jak to využít, tak to jinak jako drobný trader nemusíš víc řešit (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím, chtěl bych se zeptat ještě na jednu věc a to v souvislosti s tímto článkem..
ekonomika.idnes.cz/vetsinu-obchodu-s-akcie-a-menami-uz-na-burzach-obstaravaji-roboti-pht-/eko-zahranicni.aspx?c=A120606_161426_eko-zahranicni_neh

setkali jste se někdy s nějakým traderem, který používal nějaký software založen na principu neuronových síťí či umělé inteligence nebo software podobný expetnímu systému?

A jestli ano, jak byl dotyčný s tímto systémem úspěšný?

A jaký je váš osobní názor na budoucnost těchto systémů, které nepodléhají psychologii člověka, ale přesto dokáží jí podle třeba historických a aktuálních dat předvídat?

díky za info Vladik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Kratky osobni pribeh:
Obchodoval jsem bez stoplossu (byl jsem blby), vymlatil jsem se, prisel o vsechny vydelane penize z letnich brigad v zahranici a za praci pri vysoke skole.
Ale co je dulezite. Neskutecne jsem se poucil, a ted studuji, co muzu. A k tradingu se vratim znova.
Jelikoz jak rika Tomas. Uspech neni nahoda. Uspech je volba.
A ja jsem se rozhodl a[bold] vsechny ty ztraty me motivuji se poradne ucit a venovat se tomu kazdy den [/bold] uz od srpna. A rozhodne neplanuju ani driv nez za rok s zivym obchodovanim opet zacit. Stale nemam propracovan obch. system dle mych predstav a vim, ze mi nic neutece.
Prilezitosti budou vzdy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...