Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

INDIKÁTORY jako vstupní strategie


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 145
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nona1803 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj, uz som skusala polozit tuto otazku,ale
> zatial je to bez odpovede. Tak sa o to pokusim v
> tejto sekcii. Kde by som nasla indikator WMA?
> Nemate niekto nejake info? Vopred dakujem.


Zalezi do ktere platformy. Napriklad zde casto doporucovana TradeStation ma tento indikator zabudovany, netreba nic shanet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj mozno tato otazka nepatri prave sem ale aj tak to skusim. :)

Moja otazka smeruje na FinWin napr pattent 0/V. Zaoberal som sa tymto systemom este niekde v roku 2010 ale nejak som to nedokoncil lebo som sa zacal venovat cislo iba AOS. Moja otazka je ci tento system je stale funkcny a ci niekto na tomto systeme zaraba real na live ucte?

Za odpoved pekne dakujem a prajem uspesny tyzden.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny, kteří se zabývají tímto chlebem. Obchodování se věnuji již 4 roky, zkoušel jsem i reálný účet avšak nyní je čas ještě dát pozornost obchodní strategii. Během mých simulací jsem narazil na tvrzení, že nejsou špatné obchody při obchodování indikátoru Stochastic a to tak, že při proražení hladiny 80 se neobchoduje na sell (protože je překoupeno), ale naopak ještě chvilku na buy. Učinil jsem simulaci na 600 hodinách na 1H grafu, EURUSD, při mnohých kombinacích a výsledek se ukázal, že není možné být ziskový při obchodování pouze tohoto indikátoru.
podrobnou zprávu mám v dokumentu a simulaci v excelu, které sem, žel nelze připojit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Upřímně myslím, že ani žádný report toho, že "to nefunguje" není třeba.
Takových věcí co nefungují je většina - obzvlášť pokud se zaměříte na mechanické obchodování typu úroveň 80 na stochastics. A je úplně jedno, jestli budete tu úroveň nakupovat nebo prodávat.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RadekDo:

mechanicke obchodovani jak indikatoru, ale i PA patternu fungovat nebude....(mozna v backtestu, ale ne v budoucnu) Je treba poznat a porozumet co stoji za pohybem trhu, tzv. "realita trhu" :) a az na zaklade toho pak vytvaret patterny, psal tu nedavno o tom deluxe, doporucuju vyhledat jeho prispevky.... (to same Heron -ovi prispevky)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Ahoj,
CCI je na ID obchody dost dobrý. Teď se na to zaměřuji. Někdy může být problém s klasickým stanovením 5 nebo 6 úsečky v obrazci, protože u brokera přes kterého obchoduji toto prostě nezobrazují. Zobrazuje se pouze průběh křivky nebo křivek CCI.
Nevím, jestli má někdo k dispozici tak dobrý SW, kde by se zobrazovali i tyto detaily. Nejspíše takové platformy jsou, ale teď nevím jak je sehnat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po dlouhé době ze zvědavosti jsem na finančníkovi... troufnu si Petrovi a Sinuhetovi oponovat. Vyrobil jsem tester na funkčnost indikátorů, který ukazuje pravděpodobnost pohybu trhu pro určitý časový úsek vzhledem k číselnému stavu indikátoru - měření dnes provádím minimálně 10 let zpětně a minimálně 100 trhů/akcií/futures apod. - nejvíce jsem měřil 5000 trhů. Takže když někdo prezentuje nějaký systém, dokážu takto systém rozebrat na dílčí položky a změřit, které indikátory tvoří opravdový edge a které jsou zbytečné. Stejně tak se takto dá odhalit, zda jsou výsledky systému pouze náhodou, či zda je využívána nějaká dlouhodobá charakteristika trhů. Vše obchoduji plně mechanicky, takže naopak si troufám tvrdit, že metody jako třeba W%R, CCI, Stochastic, apod. s určitou hodnotou přínos mají a dle jejich hodnoty se dá obchodovat. Jen je potřeba to uchopit trochu netradičně a nečekat na zahnutí indikátoru ;)

31417

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nastavení indikátoru v ukázce výše a délku okna jsem úmyslně skryl...


to michalmilko: Dotaz zda je systém funkční není otázka, kterou by úspěšní tradeři dávali. Ti to totiž sami prověří.

to RadekDo: Nedostatečná délka testu, nedostatečné množství trhů, nedostatečný rozsah měření co se týče hodnoty indikátoru. Tvůj test je jako řídit auto a dívat se ven přes brčko na pití - člověk se pak velmi obtížně zorientuje v tom, co se kolem něj děje. Chybí mu celkový obraz.

to prokes: Co je to za broker? Softů je plno... stačí pohledat na googlu, nebo si sestrojit něco vlastního. Pokud zde ještě mrknu a bude tu tvá odpověď, zkusím na nějaký soft nasměřovat. BTW Jak jsi prověřoval CCI na ID obchody - je možno upřesnit?

P.S. Až teď se dívám na data příspěvků :D Inu nevadí, lepší odpověď s ročním zpožděním, než žádná :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...