Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Otázky a odpovědi vstahující se k otevření účtu IB


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Takaže hotovo.

Dopadlo to tak že som im napísal niečo v zmysle že som sa preklikol a už som to v aplikácii opravil a samozrejme že mám majetok z rodin. obchodov v realitách, čo je aj pravda (čiastočne).

Neviem či to bolo súčasťou registrácie ale po otvorení aplikácie mi mimoriadne vyskočilo také okno kde ból sumár všetkého čo som zadal s požiadavkou na kontrolu údajov. Nakoľko sa to objavilo až keď som im poslal tento mail tak odhadujem že mi to poslali z IB (aktivovali tam v apke) špecialne pre mňa.

Potom už nebol problém a za pár dní som mal účet schválený a pripravený na fundovanie.
Takže ďakujem za radu, pomohlo to.

S pozdravom Robo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím všetkých traderov

Počas otvárania učtu som postupoval podla navodu tu na financnikovi. Kedže však IB trochu zmenil formulare tak som si nebol istý pri vyplnovaní koloniek.
V podstate som si neni istý iba s kolonkou
"The US Internal Revenue Service requires a foreign tax identifying number if you have one. Do you have a foreign tax identifying number?"
Automaticky mi tam dáva "Yes" a vyplnuje to čo som napísal na začiatku ku kolonke "Taxpayer Identification Number." V mojom prípade som tam zadal číslo Občianskeho Preukazu. V návode od financnika je kolonka "Foreign tax identifying number" prázdna lenže mna to dalej bez toho nechcelo pustiť.

V kolonke "In what country are you resident for tax purposes?" som vyplnil Slovakia a dalej ma nechcelo pustiť bez toho aby som zadal "Taxpayer Identification Number" v nápovede bolo že môžem použiť číslo OP tak som ho tam dal.

Vedel by mi niekto povedať či som to vyplnil správne ? Vopred dakujem za odpoved a želám všetko dobré do nového roku :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Obelix

Dakujem za odpoved. S AJ nemam problem viem že to znamené DIČ. Lenže ja ako sukromná osoba DIČ nemám. Nechcel som tam zadať nič ale nepusti ma to dalej bez toho tak neviem či tam dať číslo OP alebo Rodné číslo alebo prípadne niečo iné...
Teraz som sa pýtal účtovníčky takže podla všetkého by to malo byť rod. číslo ale zaujímalo by ma čo tam zadávaju ostatní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Zdravím všechny,

otevřela jsem účet u IB, poslala 10 000 USD a 23.8. jsem obdržela email, že je můj účet schválený.

Když jsem ale chtěla otevřít pozici objevila se mi hláška, že nemám potřebná oprávnění.

V nastavení účtu jsem zjistila, že mám oprávnění obchodovat akcie, opce na akcie (na ty bych ale mít oprávnění neměla, když nemám na účtě 25 000 USD) a oprávnění pro futures je "pending".

Netušíte někdo, co s tím?

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že tutoriál aktivace účtu u IB je z roku 2006, lze předpokládat že se prostředí dost změnilo, nemá náhodou někdo něco aktuálnějšího?

Dále jsem se chtěl zeptat:

1) při přiznání příjmů či majetku stále IB aktuálně nezkoumá zaslané informace? Co si budeme povídat, co se týče objemů na Ameriku stáááále nemáme a jen těžko se můžeme srovnávat... Jaké hodnoty tam zadat, aby to neřvalo...?

2) Pokud budu provádět konverzi měn Kč/USD v rámci IB aplikace, nemusím mít aktivován Forex vč. dat?

Díky za info AZ

 

 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...