Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

opce-Mplay-začínáme


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 115
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...
  • 4 týdny později...

Přeji dobrý den,

knihy MPlaye a i jeho "slejdy" jsou dost názorné - ale dle mého názoru jen popisují klasické strategie a jejich modifikace. Tj. slouží pro návštěvníky jeho vystoupení, resp. pro dav platících čtenářů. Jak se ale chovat v případě "nenadálých" situací, to se zde neřeší - všechny případy zpravidla končí v zisku nebo minimální ztrátě.
Podobně Sheridan - moc pěkné, pokud se trade vyvíjí podle jeho popisů/předpokladů. Pokud je to trochu jinak (...), jsou Vám jeho teorie na nic.

Pokud chcete proniknout do obchodování opcí, stačí Vám (opět můj názor ! nemusí se shodovat s ostatními ...) kniha "Ziskové strategie pro opce a komodity" od Joe Rosse. Tam je vše ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

obchoduji jen opce - a to opce na shares/ETF.

Rady Sheridana jsou (z mého hlediska) opravdu na nic ... např. jeho přístup k rolování noh IC, pokud se dostávají "do ohrožení" - tak si to zkuste, nejlépe v reálu (můžu Vás ubezpečit, že jsem si to všechno vyzkoušel ... a dost to bolelo). Zpravidla se už 1. rolováním dostanete s celkovým premiem na nulu, ale risk Vám zůstane.
Pokud IC, tak statistický - otevřu pozici a pokud se "něco" stane, přijímám ztrátu (i maximální). Statistika je (resp. by měla být !!!) na mé straně.
Podobně jeho "řešení" kalendářů - jejich změna v "cirkus" - tj. postupné otevírání dalších kalendářů, pokud se vypsané opce dostanou silně ITM. Platí totéž jako pro IC.

Všechny rady podobného typu (rolování IC, ředění kalendářů, ...) jsou jen marketingové pomůcky, jak se i s malým účtem udržet co nejdéle v trhu při co nejmenší "bolestivosti". Konec - tj. postupná likvidace účtu - je ale ve většině případů neodvratitelný. Vše je určeno jen a jen k dalšímu čerpání placených informací - buď formou seminářů nebo "mentoringů".

A co se týká MPlaye - toho považuji za tradera, který se snaží prolomit svoji nudu všemi různými variacemi obchodů (jeho mLiny, poofy anebo jak se podobné konstrukce jmenují). Pokud budete mít - podobně jako on - zkušenosti + velký účet, bude Vám pod rukou v opčních obchodech fungovat ziskově úplně všechno.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm:
diky za objasneni, je pravda, ze jeho rolovani ci upravy pozic jsou celkem narocne a je pravda ze napr u toho IC se dostavam na nulu ale jsem porad v trhu - take to zkousim, samozrejme bych se do toho bez vyzkouseni nepustil.
Ale jsme zase u toho, ze nemate rad IC, radeji ty DD a kalendare. Jak ale upravujete kalendare kdyz jde trh proti? naredeni a posun nebo otevreni Dkalendare mi prislo jako dobre reseni...Mate nejake lepsi?
Je jasne, ze mu jde take o to aby co nejvice lidi nalakal na jeho seminare a mel z toho penize (take to neustale avizuje) ale nektere rady mi neprisly az zase tak "tragicke".
O Mplayovy konstrukce jsem se zatím ještě nezajímal, tak o tom nic nevím...
Diky
D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

nikdy jsem netvrdil, že mám raději DD/kalendáře - jen že je pro ně v současnosti vhodnější doba (nízká volatilita) něž pro IC. Nejraději mám naked pozice na podkladech, které "znám" a kde jsem schopen účtem překlenout ztrátové období. A postupně přesouvám pozice jen do těchto strategií.

DD/kalendáře - pokud je obchoduji - otevírám opět z hlediska statistiky. Otevírám pozici na několik měsíců (což není klasický DD/kalendář) a pokud "uletí", rolováním vypsaných opcí se snažím dostat alespoň na 0.
Naředění (tj. otevření další pozice) funguje, pokud se cena vrátí zpět nebo už "nepokračuje" ve "špatném" směru (i když je to statisticky pravděpodobné). Pokud tomu tak není, ztráta poroste.

Opět se ale odvolám na Rosse ... podobné konstrukce se u něho téměř nevyskytují. Dobře ví (a to nejen on ...), že koupená opce (==pojistka) je téměř vždy ztracená ... tj. pojistka u DD (pojistka na neohrožené straně) je schopna stáhnout celou pozici do ztráty. U kalendáře - pokud je silně ITM nebo OTM, je počáteční debet nedostupný (cena obou opcí je téměř shodná - chybí časová hodnota) a pozice je opět ztrátová.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...