Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE


tomnes

Doporučené příspěvky

to všichni,

můj názor je, že akcie mohou být dobrá průprava, ale v tuto chvíli to vypadá, že na akciích ( u nás doma) se už asi moc nevydělá. Ceny jsou na maximech a celý trh roste už téměř nepřetržitě 2,5 roku. V horizontu půl roku čekám většího medvěda. Jaký na to máte názor? A pokud si myslíte, že naše burza poroste ještě více jak rok, tak napište proč si to myslíte?
Takže z akcií pomalu couvám a jedinou možností, kde si přivydělat budou asi komodity. Zatím jsem ve fázi pročítání diskuzí na finančníku. Takže to vidím tak, že akcie v tuto chvíli radši ne a lepší bude hupsnout přímo do komodit.

zdravím všechny vítr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 154
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

České akcie jsem obchodoval taky. 13.7.05 jsem prodal větší a poslední balíček akcií ČEZu za 522,- !!! To byla trefa. Vydělal jsem sice kačky, ale už do toho nepůjdu. Vyvlastňování akcií za nějakou odhadní cenu, kterou určí někdo, koho si najme kupující, apod. na to nejsem zvědavej. Navíc kdy atraktivnost pro zahr. investory pohasne definitivně v našem východním regionu nikdo neví, ale po těch růstech, jak píšete, se pravděpodobnost zvyšuje.
Ale škola to byla dobrá, jak jsem tady už psal. Když jsem to začal zkoušet před lety, tak to bylo fakt komický. Nevěděl jsem o tom vůbec nic a jen tak jsem plácal kolem sebe.
Teď jsem začal obchodovat ID komodity a aspoň jsem si vědom, že nějaký pátek se budu muset opět plácat, než z toho něco bude. Nejsem už tak naivní.

Bohdan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

no ja obchoduji ceske akcie uz 8 let, tzn. zazil jsem jak euforii poslednich dvou roku tak i drsne propady po ruske krizi, splasknuti internetove bubliny a po 11 zari 2001. obchoduji jak za sve tak i na paku, long i short, domnivam se ze po takove dobe uz muzu delat nejake zavery, tzn. i u akcii plati money management a nastaveni SL, to je zrejme zaklad pro vsechny druhy obchodovani, ja sam jsem mel nekolikrat otevrene obchody bez nastaveni SL, a protoze se tezko zaviraji ztratove obchody tak jsem pak treba byl 4 mesice mimo a musel jsem cekat nez se cena dostane zpet na moji nakupni cenu. To je vyhoda akcii - zadny termin splatnosti. takze nemyslim si ze by se obchodovnim ceskych akcii nedali vydelat slusne penize. Jde jen o to mit trpelivost a stastnou ruku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem nikdy na páku neobchodoval. Akcie jsem jel velmi často bez SL, takže ten pocit dobře znám. Ale to taky z důvodu, že to nebylo abchodování, ale spíš investice. Opravdu obchodovat za zdejší poplatky, je myslím problém.
Jinak trošku lituju, že jsem se zbavil ČEZu. Když jsem teď sledoval, co se uvnitř firmy děje, jak se brutálně šetří, prodávají nemovitosti, auta, produktivita stoupá, docela jsem zíral. Myslím, že to je nejlepší titul na našem trhu. Ale už se k tomu asi v nejbližší době nevrátím. ID obchodování komodit je úplně o něčem jiným. Směšný poplatek, rychlost a to je to, co jsem potřeboval. Sice mi to zatím nic nepřináší, ale časem se to doladí, jako všechno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Preji dobry den,

zajimalo by me, kde ziskavate tipy na zakranicni akcie, u kterych lze ocekavat narust ... tj. napr. Barchart/SIGNALS/top-bottom (tam hledam ja), Reuters, Onvista, ... ?
Dale Vase strategie - velikost "baliku" akcii, uroven SL, velikost profitu, atd ... Ktere akcie lze pokladat za dlouhodobou investici, ktere za spekulativni ?

Ja mam momentalne v akciich USA asi 10000 USD - Ford (F), General Motors (GM), Cell Therapeutic (CTIC) a QuikSilver (ZQK) - po cca 2500 USD. Vse se mi podarilo nakoupit za temer minimalni nekolikamesicni ceny. ALE - ted jen cekam/sleduji vzestup a nemam predstavu, kdy prodat ... anebo nechat jako investici ?

Zkusenosti z naseho trhu jsou v tomto pripade temer nepouzitelne - vsechny nase akcie osciluji kolem svych maxim, takze okamzik jejich nakupu a prodeje lze dobre odhadnout.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim KBTM,
predem musim rici, ze se povazuji za spekulanta zacatecnika - US akciim se venuji necely rok. V rozhodnutich co koupit/prodat se ridim vlastni analizou. Tipy ruznych poradcu zohlednuji pouze v zarazovani tickeru do portfolia sledovanych titulu. Zdroju informaci je spousta ja nejcasteji pouzivam WallStreetUniverse, Yahoo Finance a Earnings.com.
Obchodovani ridim strikne podle MM - velikost obchodu max 10% uctu ( pri bottom fishingu na levnych titulech max 3% ), SL - dle S/R, max. 1% uctu, PT dle S/R ( dost casto napr. horni hrana kanalu ) castu dle citu posunuji. Sve obchody povazuji za spekulace, kratkodobve i dlouhodobe ( nakupuji abych pozdeji prodal se ziskem ).
Ohledne Vasich titulu F uz jsme tu probirali - mohl by jit nahoru. ZQK v patek vystrelil nahoru ( gratuluju ) - hlidal bych si ho, nevim jestli si market-makers napripravuji pozici na short ( zadne pozitivni nove zpravy jsem neobjevil, fundamentalne bych to videl spis na mirny pokles ) - zavazil bych vyber zisku. CTIC jsme take probirali - tady bych pockal jestli prorazi nahoru ( rekl bych, ze pod 2 neklesne ) . GM - ten se mi zda spis na pokracovani kanalem az k 21 kde je supp., na kterem se bude rozhodovat.

S temi zkusenostmi z ceskych akcii s Vami 100% souhlasim - zkusenosti jsou prakticky nepouzitelne.

Uspesne obchody

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravim Vas lidickove, sice forum ohledne akcii docela pokulhava oproti jinym odvetvim obchodovani na tomto webu,ale snad se tu najde jeste par nadsencu, kterym by se mohl hodit muj tip. Nedavno jsem narazil na spolecnost, pres kterou je mozne po zalozeni uctu (netreba posilat penize,atd...pouze elektronicka registrace) v obchodnich hodinach sledovat aktualni vyvoj akcii treba i na minutovem grafu. Snad nebudu ukamenovan, na reklamu kaslu, obchodovani pres danou spolecnost myslim,ze ani nelze z CR. https://oxint.optionsxpress.com

949

950

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravim vsechny.
Po procitani vsech prispevku mam pocit, ze zacit obchodovat s akciemi bude sice mozna mene rizikovejsi, zato to moc nevynese, pokud budu obchodovat v Cechach. Zato komodity jsou vice v kurzu. Jsem uplny zacatecnik a byla jsem rozhodnuta naucit se obchodovat s akciemi, avsak ted mam spis dilema, namahu na uceni vlozit do akcii nebo do komodit? Mam v tom docela zmatek. Poradi nekdo, jak na to? Dik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

tohle si budete muset v kazdem pripade rozhodnout sama dle toho, co Vam osobne nejlepe vyhovuje a co Vam sedne. Obhodovani s komoditami je rizikove, stejne jako kterykoliv jiny zpusob obchodovani na financnich trzich. Zakladem je tedy vzdelavani se, dlouhodobe testovani a budovani funkcniho obchodniho systemu. Pokud k tomu pristoupite seriozne a s maximalni opatrnosti, neni duvod, proc byste nemela z dlouhodobeho casoveho horizontu profitovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hestia,

já bych v této fázi neřešil, jestli akcie, nebo komodity. Nejdřív se musíte seznámit s globálním mechanismem obchodování. Doporučuju si několikrát přečíst manuál, který je na těchto stránkách, potom se podívat na nějaké grafy a pročtěte si aspoň hrubě něco ve fóru. Uvidíte, že to není zas taková legrace.
Jak píše Martínek, musíte mít obchodní systém, který bude funkční, musíte taky získat spoustu zkušeností. To jsou měsíce, možná roky práce. Bez toho prostě nelze vydělávat a potřebujete to pro akcie i komodity. Základy jsou pro oboje stejné. Pak se rozhodnete, co lépe sedne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to bolija:
Dekuji za rady. Vim, ze me ceka spoustu uceni a vubec si nemyslim, ze to je legrace. Jsem v tom ponorena teprve 14 dni a mam z toho hlavu na prasknuti. Vidite, jsem absolute amater. Narazila jsem na netu na knihu NAUCTE SE INVESTOVAT od Daniela Gladise, nevite o ni neco? Je dobra nebo byste doporucil nejakou jinou literaturu ci web stranky. Potrebuji uplne zacatky obchodovani, pojmy atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravim,

jsem taktez spekulant/investor amater-zacatecnik a chtel bych poprosit zkusenejsi kolegy, zda-li by me mohli poradit nejakeho zahranicniho brokera vhodneho pro nakup americkych (ci i jinych, Indie, Cina, ale neni podminkou) akcii, nejlepe s nejakym dobrym uzivatelsky rozhranim.

Taky bych se chtel zeptat, zda existuje anglicka verze Onvista ci pripadne nejaky podobny portal v anglictine.

Dik,

Frankie

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...