Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE


tomnes

Doporučené příspěvky

to akcionáři:
akcie jsou zajetá a staletí venku fungující klasika. Většina začíná právě jimi. OK, po letech obch.na všech trzích-akcie, komodity,forex-si ale myslím, že právě akcie jsou na rozjezd dobré, ale potřebují na stejný efekt zisku zřejmě největší balík peněz oproti trhům jiným (venku lze získat půjčku-margin- na akcie od brokera na kliknutí). Nic proti tomu. Ale jsou lidé jež by si burzu chtěli zkusit, chtěli vidět i zajímavý efekt, ale nemají ani těch potřebných min.2000-5000usd do začátku.
Ano, velkou výhodou akcií je jejich "nekonečná" doba platnosti. I proto většina lidí koupí a drží. I roky, pro vnoučata a sobě třeba na dividendy, pokud se berou. Tak se tím ale živit nedá, pokud by někdo uvažoval o agresívnější variantě obchodování.
Otázka " a kdy prodat" je též klasická a věčná.
Odpověď: ten zisk co máte vám už stačí? až ano prodejte, až ne držte. Zde může pomoci např.technická analýza a užití některého obch.systému na ní založeném.
Závěr k akciím:
vědět kdysi co dnes a mít dnešní možnosti, zkusil bych investovat do akcií oklikou např.přes warranty. Jejich výhody/nevhody jsou popsané jinde, za podstatnou výhodu pro začátečníka považuji že stejně podkladovou akcii/titul musí/by měl sledovat, takže už jen tím se něco naučí. Investice do warrantu může být libovolná, tedy i velmi malá, v řádu klidně pár stovek či tisíc. Pak nehrozí velké riziko ztráty ani při fatálním nedohlídání pozice a opomenutí všech pravidel "manymenežmentu", naopak pokud se daří tak díky pákovému efektu se může počáteční malá investice i zněkolikanásobit, zatímco podkladová akcie vyroste podstatně méně a investice do ní by dala stejný zisk jak warrant s podstatně větším vkladem. Kdo si chce uvolnit peníze nebo otáčet i málo může uvažovat i takto.
Tak jak vše každý názor ani tento není záruka zisku, holt každý si musí hledat tu svou cestu jak a kudy na to tak, aby to vyhovovalo právě jemu. Možností je zde tolik, že nelze si nevybrat.
úspěch všem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 154
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny obchodníky a rád bych Vás požádal o pár informací.
Jedná se mi o info ohledně poplatků u IB.Na jejich stánkách jsem nějaké info našel,ale nejsem si jistý
jsou to ty správné ůdaje.Za prvé bych potřeboval vědět jaké jsou poplatky za převod EUR-USD a zpět
bude li můj účet vedený v EUR.Předpokládám nákup US akcií.Za druhé bzch se zeptal na výši úroku
při SHORTování.Na IB stránkách je uvedeno BM-1,25%.Domnívám se,by ůrok měl být vyšší než BM.
Poraďte.Ještě bych rád zeptal zda by se nenašel někdo,kdo by mě pomohl s TWS od IB.Zkoušel jsem demo,ale potřeboval bych vědět víc.Neplánují se nějaké semináře nebo školení?díky za odpověď na jancikroman@centrum.cz nebo zde

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny,

chtěl bych zaprvé pochválit tvůrce těchto stránek a poděkovat jim za zde odvedenou práci.Jelikož jsem nějaký ten čas pobýval v zahraničí dostal jsem se k obchodování s akciemi právě tam. Např. ve Švýcarsku nebo Německu je běžné si otevřít Depot přímo k vašemu běžnému účtu bez dalších poplatků.Což je velká výhoda oproti účtům v našich bankách.Platíte zde samozřejmě za provedenou transakci a můžete nakupovat akcie po celém světě.Je pravda, že čím větší obnos investujete, tím méně rizika podstupujete.Zisk 10 % ze 100 000 kc je po odečtení poplatků a převodu pěněz takřka zanedbatelný ale zisk 10 % z 1 000 000 je už zajímavý!!!Neni pravda, že u akcií se na zisk 10 % musí čekat měsíce či snad roky, pokud dobře koupíte je to otazka dnů!! Dají se zde vydělat i celkem rychlé peníze. Npř minulej měsíc se mě povedlo během 3 měsíců udělat 100% zisk a při slušném obnosu to jsou velice hezké peníze.Chtěl bych tedka trošku více porozumět světu komodit a uvidíme třeba začnu s něčím výnosnějším :-)))) Takže jen tak dál přátelé je to strašně vzrušující a baví mě to!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 months later...
Návštěvník

Zdravím ,

chtěl jsem se zeptat jestli by mohl někdo odpovědět na tuto otázku,začínám a nikde jsem tu nenašel stránku obchodování s akciemi.
Je možné s akciemi obchodovat (intradenně-pozičně) jako s komoditami nebo je nutné akcie nějakou dobu vlastnit a
až poté je prodat?


předem děkuji tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S akciemi je mozne obchodovat intradenne i pozicne. Akcie jsou vsak primarne urcene pro smer long. Shortovat je lze taky, ale je potreba si je nejdrive prostrednictvim brokera pujcit (nedeste se, proste se zada prikaz k prodeji a je to). Akcie tedy musi byt na seznamu shortovatelnych (tj. snadno pujcitelnych) akcii. Za zapujcku akcii se plati uroky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste dodam, ze pro intradenni obchodovani akcii pres americkeho brokera potrebujete mit na uctu aspon 25000$ kvuli americkemu zakonu. Pri obchodovani US akcii pres ceskeho obchodnika toto omezeni neplati, ale zase Vas zabijou brokerske komise (je rozdil platit za obchod se 100 akciemi 1$ a 10$).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen par upresneni (obchoduji trochu US akcie pozicne pres Interactive Brokers - to co napisu nemusi byt 100% pravda, ale myslim ze se tolik nepletu)

1) shortovani akcii je zcela normalni a v US neni problem shortovat bez uroku, vetsina US akcii je shortovatelna
2) lze provest 3 intradenni obchody tydne aniz by clovek musel mit 25000$
3) poplatky jsou 1$ za nakup a pak 1$ za prodej (cili by to melo byt 2$ RT)
4) u vetsiny US akcii se muze kupovat mene nez 100ks (treba jen 2) - poplatek u IB je 0.005$ za akcii / minimalne vsak 1$.

Pokud me nekdo opravi, budu jen rad.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

1) Ano - USA je short akcií běžná věc.
2) Podle mě se může shortovat podle libosti, intradenně můžeš podle mě shortovat pořád.
3) Poplatky záleží na tom jakého máš brokera.
4) Všechny akcie můžeš kupoval v libovolném množství 1 ks, 5 ks, 1256 ks. Dokonce i na naší burze můžeš koupit jednu akcii.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moze mi niekto poradit?
nasiel som nejake stranky kde pozorujem ci grafy
stocks.us.reuters.com/stocks/charts.asp?symbol=GSX&WTmodLOC=L2-LeftNav-10-Charts
alebo tipy na kupu/predaj akcii pomocou fundamentalnej analyzy,
www.zacks.com/research/report.php?PHPSESSID=3792e4aa070bf58c32cd11e6d612ec58&t=GSX&type=main&x=16&y=2
ja obchodujem na americkej burze, pretoze, na europskej som stratil velke
peniaze no velke jak velke ale v porovnani s mojim vkladom to bolo dost a
iba tretina z toho isla na poplatky a na americkej su tie poplatky nizsie,
ale co sa chcem opytat ake indikatory by ste mi poradili vyuzivat, ak
akciu kupim predam v co najkratsom case? min jeden den??/ na prvej stranke
su pomocne nejake grafy, aj s indikatormi ale neviem si ich poriadne
nastavit, kazdy pise ze naprk pri stochastics je potrebne dat periodu 14 a
3 ale mozem to pouzivat ak mam graf za posledne 10 dni alebo 1 mesiac?
podla coho mam nastaovat grafy?
jasne ze robim veci zle, a coskoro bud sa nepoucim alebo pridemo cele moje
vlozene peniaze a na komodity ak skoncim s vyukom budem moct zabudnut ale
skuste mi poradit co a ako s indikatormi,
da sa nejake zistit predpokladat ako pojde trend podla poslednych par
dni?? dik moc


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...