Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Genesis Navigator vs broker


rolex

Doporučené příspěvky

to rolex

takže, jestli to dobře chápu, tak krmit TN datama od brokera nejde... vždy je nutné mít nějaký data package od genesis.


to MNovak

Kupoval jsem TN, abych mohl dělat programový backtest a přitom se nemusel učit programovací jazyky. Tak, jak to jde uživatelsky přívětivě v TN to moc programů neumí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Rolex
tak co ti odpovedali v Genesis?

Pochopil som dobre to co bolo pisane vyssie?
Mam taku predstavu, ze cez TradeNavigatora budem priamo zadavat prikazy brokerovi (PFG, Infinity, ...). Ak budem mat zive data od Genesis(za poplatok) tak ich nepotrebujem od brokera a naopak (teda pokial TN dovoli streemovat data od brokera). Vrchol mojej predstavy je, ze TN bude obchodovat sam za mna, podla vopred naprogramovanej strategie alebo ma aspon upozorni na to ze mam vstupit ci vystupit podla strategie. To comu sa chcem vyhnut je platit data aj Genesis aj brokerovi.
Dakujem za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


durcot,

odpoved je takova, ze Ti dovoli data od Esignal, s kterymi maji smlouvu pouze na data,ktera sami neposkytuji. Pokud budes pozadovat ziva data z burzy, ktere Genesis bezne nabizi, musis si je poridit pouze u nich. Brokerovi uz potom za zadna data neplatis, pouze poplatky za obchody. Snad je to tak srozumitelne.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som prave hovoril s nejakou Melissou z Genesis sales department a ona to vysvetlila takto:
Mam si kupit TN platinum (u Genesis za 2500$, u Tureka za 35700 CZK vratane DPH - mimochodom ona o nom nic nevedela). V cene su historicke data tak ako v trial verzii.
Potom si mam od nich kupit data balicek za 119$ mesacne. Tato sluzba mi bude updatovat historicke data ak ako je to v trial verzii.
Mam si zalozit ucet u brokera s ktorym maju zmluvu (PGF, Infinity, ...), to mi vraj bez dalsich poplatkov umozni real time data streamming. ( v balicku od Genesis su realtime data mierne spozdene).
Takto budem moct cez TN nie len backtestovat ale aj zivo obchodovat, dokonca podporuju aj automaticke obchodovanie.

Ak mate niekto ine skusenosti, prosim napiste.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


119$ mesicne?? Neblazni clovece. Zapomen na to. S zadnou Melissou jsem sice nehovoril ,ale je to ciste sales person ,ktera Ti vnuti Ty nejdrazsi varianty. Rozmysli se co chces obchodovat, jaky instument a podle toho si zaplat data.

S tou platinovou verzi, jako to je palka 2500$. Ja si delal back test na pul roku starych datech na Gold verzi pres tzv "replay history". Nebyl to zrejme backtestovaci program, ale ucelne to poslouzilo si myslim stejne.

Nenech ze sebe vytahovat penize. Zvlast v dnesni dobe na nas tihle a jim podobni budou zkouset ruzny triky...
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...