Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trade Navigator a PFG


Ilie

Doporučené příspěvky

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, zda někdo má zkušenosti a dokázal by vysvětlit, jak funguje zasílání příkazů z automatických obchodních systémů vytvořených v TN do PFG. A také proč některé příkazy skončí jako Working a některé jako Parked.

Můj problém je takový, že má automatická obchodní strategie má po vstupu do pozice vygenerovat příkazy na stop loss a také profit target. Oba tyto příkazy také správně vygeneruje, ale do PFG zašle pouze jeden z nich.. Order Status je nejprve Sent a pak Working.. to je správně, je u PFG. Ale opačný příkaz zůstane ve stavu Parked a do PFG se nedostane.

Má s tímto prosím někdo zkušenosti a dokázal by poradit či vysvětlit v čem je problém? Nebo to takhle funguje správně? Díky moc za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 33
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Jo chová se to divně.

Ale pokud si správně vzpomínám, tak to není tak, že se příkaz do PFG vůbec nedostane. Při mém testování s demo účtem, se to chovalo asi takto:

Pokud jde obchod po vstupu směrem k PT, tak je jako Working vybrán příkaz spojený s PT. Pokud se ale v průběhu času obchod otočí, tak se ten Working příkaz automaticky CANCELne a jako Working je označen příkaz spojený se SL.

To je dost zhovadilá situace - protože (pokud tomu správně rozumím), tak se pouze Working příkazy drží na serveru. Pokud je tedy např. zrovna Working příkaz Limit (spojený s PT) a spadne ti internet nebo spojení s PFG a pak se obchod otočí, tak TN sice vyšle Stop příkaz, ale ten zůstane viset v TN a na server nedorazí (prověřeno), takže se pak můžou dít věci.

Osobně jsem to vyřešil tak, že strategie vystupuje vždy na Close úsečky příkazem Market. Tím pádem je tam vždy working jen příkaz pro SL, který se drží na serveru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Ahoj,

Chtěl bych se zeptat na možná hloupou otázku. Je možné v TN při zadání příkazu ať už long či short nastavit zároveň hodnotu stop-lossu? NEbo musím nejprve pozici otevřít běžným příkazem a potom si teprve tuhle hodnotu nastavit?

Díky moc za odpověď.Jednotlivé obchodní příkazy chápu jak pracují, jenom jsem si chtěl ujasnit tohle.

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

díky za postřehy, je to opravdu tak - potvrzeno i z Genesisu. Mám ještě jeden dotaz na TN a PFG. Týká se to MARKET ON CLOSE příkazů.. PFG tyto příkazy nepřijímá - háže to hlášky o neplatném typu příkazu u PFG. V Trade Console na záložce Auto Trading je položka On Close Time.. tím to má jít obejít.. to je informace z Genesisu.. v zadaný čas by měl software odeslat místo příkazu MARKET ON CLOSE příkaz MARKET.. jen mě nenapadá jak to teda propojit s AOS.. jaké použít pravidlo?? Jediné co se nabízí je např. IF Time = End Session Time [- nějaké drobné] THEN SELL NEXT BAR at MARKET. Tohle ale vůvec zmiňovaná položka On Close Time z Trade Console neovlivňuje... Má někdo nějaký nápad či zkušenost? Díky moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj,

možná se zeptám hloupě, ale četl jsem v článku na Finančníku, že Trade Navigator Platinum je také znám pod jménem Best Direct Navigator Platinum a je možné ho napojit na PFG.
Platforma používaná PFG se jmenuje Best Pro Trader - jedná se o jiné obchodní jméno pro TN, nebo je to úplně jiný software? Pokud jsou to odlišné programy, chtěl by se někdo, kdo odzkoušel oba podělit o dojmy?

Díky

Bob

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Zdravim,

Chtel bych se zeptat nekoho kdo obchoduje pres PFG brokera jak je spokojenej? Co se tyce rychlosti plneni, marginu a poplatku. Na ruznych serverech,ktere se tematikou zabyvaji jsem prilis chvalu nenasel. Tak by me zajimala nejaka prakticka zkusenost, at uz dobra ci spatna. Ja uz jsem prakticky rozhodnut pro IF, ale z PFG me nahaneji pomalu kazdy druhy den, cili by se z toho dali vymlatit nejaky dobry podminky. ALe pokud by to bylo na ukor spolehlivosti tak to je o nicem. Proto budu za jakekoliv postrehy k tomutu brokeru vdecen.

Diky

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj, neměl by někdo nějaké odpovědi či postřehy týkající se řádků níže? Je to anglicky, nechce si mi to přepisovat do češtiny.. Díky za každou odpověď. Ilie


I have some questions about real-trading in Genesis Trade Navigator.
I have Platinum version 3.05 connected to PFG broker. I do real-auto-trading
over 3 months. I have often problem with orders generated by my auto-strategies.

1) My first auto-strategy I'm trading in 4 positions on ER2 with 5 minutes time frame.
I have this strategy programmed without pyramiding option, but I do this by
Trade Console - 'Quantity for next entry' set to 4.
My strategy use Profit Target and Stop loss too. I have often problem with the quantity
of Stop or Profit orders which are generated by TN. Often the STOP order for Stop loss is generated
well in the quantity of 4 (Sell 4 STOP, Buy 4 STOP) but the PROFIT order for Profit target is often
generated only in a single quantity (Sell 1 LIMIT, Buy 1 LIMIT).

Q1: Can you tell me, please, where is the problem? Do I need to reprogram my strategy using pyramiding?
Q2: And what is the difference between pyramiding and Quantity for next entry in Trade Console?
Q3: When I use the pyramiding option do I need to set apropriate Quantity for next entry?

2) My second strategy uses 60 minutes frame and also moving averages crossing,
and like as in the first strategy I'm also only reversing my position - I'm still in trade.
Sometimes my connection with PFG is broken and becouse of it, I would like to have
more time to turn on the connection and catch the last cross of moving averages. So
I would like to turn my position best 1 bar after the crossing, but if it is necessary
also the 2nd bar after the crossing.

So I used rules

IF (Crosses Below(MovingAverage(MA1), MovingAverage(MA2))
OR
Crosses Below(MovingAverage(MA1), MovingAverage(MA2).1))
THEN Buy Next Bar At MARKET

This works fine for the standard situation - so I have no problem with
reversing position on the first bar after the crossing. But when my connection
with PFG is broken and I will turn on the account one bar after the crossing (so I would
like to reverse my position on the second bar) on the second bar my position is always only
closed and not reversed. Strategy generates in this situation only SELL 1 or BUY 1 order instead
of SELL 2 or BUY 2. I have the position reversing in the strategy settings turned on.

Can you help me, please? I don't understand where is the problem.
Q4: Do I also need to reprogram this using pyramiding? Or is there another solution?


3) My another question is:
Q5: Could there be some collisions when I'm trading two strategies on the same symbol?

I'm trading JY with real account and also with simulated account. And the orders generated
for real trading are very often REJECTED and than generated again, but bad. For example: one bar
I have open order for Stop loss: Sell 2 STOP.. next bar the order should be cancelled and send again,
am I right? (rule IF position > 0 Then SELL Next Bar STOP).. but the new order is very often rejected
and than new open order is SELL 4... so the quantity of the orders is count up.

I'm trading two similar strategies on two different symbols. On Wheat this situation never occures.
But on Japanees Yen very often.. almost every second bar.

I dont't know where is the problem.. but.. I have no other strategy (real or simulated)
turned on Wheat, but on JY I have another strategy turned-on on simulated account.
Q6: Is it possible that this can cause the problem??

There can also be some inconsistency in the Trade Console. In POSITIONS there
are for example REAL ACCOUNT JY Total = SHORT 1
MANUAL = LONG 1
STRATEGY = SHORT 2

But I'm not in manual position.. I would like to reset it.. so it will be right..
Could this cause some problems? Can I somehow modify this records to be correct?
Sometimes it can be fixet by Verify positions.. and choosing the right quantity for
strategy... but I have in my trade console records that can't be fixed this way.

Q7: How can I reset the positions in Trade Console or fix it to be correct (manual and strategy)?

Q8: Are some of these problems fixed in new v4.0 version of Trade Navigator?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, nevěděl by někdo odpovědi na následující otázky? Jsou v angličtině, nechce se mi to přepisovat..
Díky za každou odpověď, postřeh.. Ilie

I have some questions about real-trading in Genesis Trade Navigator.
I have Platinum version 3.05 connected to PFG broker. I do real-auto-trading
over 3 months. I have often problem with orders generated by my auto-strategies.

1) My first auto-strategy I'm trading in 4 positions on ER2 with 5 minutes time frame.
I have this strategy programmed without pyramiding option, but I do this by
Trade Console - 'Quantity for next entry' set to 4.
My strategy use Profit Target and Stop loss too. I have often problem with the quantity
of Stop or Profit orders which are generated by TN. Often the STOP order for Stop loss is generated
well in the quantity of 4 (Sell 4 STOP, Buy 4 STOP) but the PROFIT order for Profit target is often
generated only in a single quantity (Sell 1 LIMIT, Buy 1 LIMIT).

Q1: Can you tell me, please, where is the problem? Do I need to reprogram my strategy using pyramiding?
Q2: And what is the difference between pyramiding and Quantity for next entry in Trade Console?
Q3: When I use the pyramiding option do I need to set apropriate Quantity for next entry?

2) My second strategy uses 60 minutes frame and also moving averages crossing,
and like as in the first strategy I'm also only reversing my position - I'm still in trade.
Sometimes my connection with PFG is broken and becouse of it, I would like to have
more time to turn on the connection and catch the last cross of moving averages. So
I would like to turn my position best 1 bar after the crossing, but if it is necessary
also the 2nd bar after the crossing.

So I used rules

IF (Crosses Below(MovingAverage(MA1), MovingAverage(MA2))
OR
Crosses Below(MovingAverage(MA1), MovingAverage(MA2).1))
THEN Buy Next Bar At MARKET

This works fine for the standard situation - so I have no problem with
reversing position on the first bar after the crossing. But when my connection
with PFG is broken and I will turn on the account one bar after the crossing (so I would
like to reverse my position on the second bar) on the second bar my position is always only
closed and not reversed. Strategy generates in this situation only SELL 1 or BUY 1 order instead
of SELL 2 or BUY 2. I have the position reversing in the strategy settings turned on.

Can you help me, please? I don't understand where is the problem.
Q4: Do I also need to reprogram this using pyramiding? Or is there another solution?


3) My another question is:
Q5: Could there be some collisions when I'm trading two strategies on the same symbol?

I'm trading JY with real account and also with simulated account. And the orders generated
for real trading are very often REJECTED and than generated again, but bad. For example: one bar
I have open order for Stop loss: Sell 2 STOP.. next bar the order should be cancelled and send again,
am I right? (rule IF position > 0 Then SELL Next Bar STOP).. but the new order is very often rejected
and than new open order is SELL 4... so the quantity of the orders is count up.

I'm trading two similar strategies on two different symbols. On Wheat this situation never occures.
But on Japanees Yen very often.. almost every second bar.

I dont't know where is the problem.. but.. I have no other strategy (real or simulated)
turned on Wheat, but on JY I have another strategy turned-on on simulated account.
Q6: Is it possible that this can cause the problem??

There can also be some inconsistency in the Trade Console. In POSITIONS there
are for example REAL ACCOUNT JY Total = SHORT 1
MANUAL = LONG 1
STRATEGY = SHORT 2

But I'm not in manual position.. I would like to reset it.. so it will be right..
Could this cause some problems? Can I somehow modify this records to be correct?
Sometimes it can be fixet by Verify positions.. and choosing the right quantity for
strategy... but I have in my trade console records that can't be fixed this way.

Q7: How can I reset the positions in Trade Console or fix it to be correct (manual and strategy)?

Q8: Are some of these problems fixed in new v4.0 version of Trade Navigator?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj,

mohl by mi někdo poradit, jinak mi z toho asi už....:

1) přišla mi verze TN Platina, vždy ji instaluji na PC nebo notebok vždy mi to vyplyvne
verzi 4 a ne Platinu. Zkoušel jsem to už instalovat dvakrát a pořát to samé.
Zkoušel jsem to o víkendu, ale doufám , že to by nemělo mít vliv.
2) Taky by mě zajímalo kdo mi bude posílat živá data jestli Genesis nebo PFG u kterého jsem otevřel
účet. Potom jak to vše propojím, mylím TN a PFG.

Jestli jste mě někdo stejné problémy dejte mi vědět

Díky moc Vikis :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, chcel by om sa spýtat niekoho kto má skusenosti s Trade Navigatorom, ako si mám stiahnut real time grafy a histo.grafy do programu. Robil som X pokusov zo zobrazením forex grafov ale stále mi vypisuje no entry data. Ponuka velke množstvo menových párov ale v reale tam nieje nič. Chcem sa učiť Woodyho systém , ale zatial neviem ako tam stiahnem grafy a ako ich dám do kopy s Woodyho programom. Su tam jedine stare data USD/YPI , ale aj ked označím pridanie Woody CCI nič sa nedeje. Help me pleaseeeeee.

Norbert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, chcel by om sa spýtat niekoho kto má skusenosti s Trade Navigatorom, ako si mám stiahnut real time grafy a histo.grafy do programu. Robil som X pokusov zo zobrazením forex grafov ale stále mi vypisuje no intraday data. Ponuka velke množstvo menových párov ale v reale tam nieje nič. Chcem sa učiť Woodyho systém , ale zatial neviem ako tam stiahnem grafy a ako ich dám do kopy s Woodyho programom. Su tam jedine stare data USD/YPI , ale aj ked označím pridanie Woody CCI nič sa nedeje. Pri pokuse o stiahnutie dat mi vypisuje: The data service ID you providet does not mach our current records . Help me pleaseeeeee.

Norbert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim te Norberte.
Nejsem nijak zkuseny ani znaly trader a sam mam spousty otazek,ale na tuhle otazku ti mozna dokazi odpovedet protoze jsem sam minuly tyden stahnul TN instaloval.
A PROBIHALO TO TAKHLE.
Nejdrive jsem se zaregistroval a potom si teprve stahnul demo verzi....
Koukal jsem na to jako blazen a postupne si osahaval ikonky.....
Druhy den mi zavolali z GENESIS a po kratkem rozhovoru me prepojili na technika a ten mi pomohl aktivovat demo ucet.....na 30 dni.
Je tak nekolik hesel ktere jsem zadaval a pote mi vse bezi v realnych datech......(DOUFAM,ZE JSEM TO NAPSAL SPRAVNE)
Jeste jsem se asi dalsi 4 dny ucil,jak nastavit par drobnosti,ale jak uz jsem rikal,nejsem nijak zkuseny a toto je prvni platforma co vidim.
Jinak jsem se snazil nastavit vse aby mi to sedelo s zivim vysilanim WOOODIES CCI CLUB.
Je to opravdu skvela vec a jsem rad,ze jsem se k te moznosti diky clanku o WOODIE dostal.
pokud mas nejake otazky napis.

EVERAGES

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...