Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No, ja si to teda taky na tom souteznim uctu zkousim a musim uznat ze to neni zdaleka tak hrozny jak sem cekal... pravda obcas neco vydeam, neco prodelam, ale po tech 3 tydnech sem z 200 000 na 380 000kc... takze kdybych to prevedl na to ze bych zacal realne s 20ti tisicema misto 200, tak bych mel za 2 tydny vydelano 18 tisic... jakozto student bych si vazne nestezoval... Jen me zarazi ze kdyz zacnu obchod treba 2 lotu ropy tak se mi dostupny margin snizi z 380 tisic na 120... to mi vazne blokujou 250tisic zalohu? to snad na realnem uctu neni tak extremni, ne? To by prece nebylo mozny zacit s 20ti tisici... coz by pro me bylo idealni... (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj a úspěšný den všem, omlouvám se že odpovídám teprve teď, ale o veekendu jsem pc zapnul jen v sobotu a včera byl krušný den. Pár ztrátových obchodů, pak ale obrat a nakonec malý, ale přece zisk. Dovolím si odpovědět a reagovat na některé příspěvky.
1/ Osobně používám CCI pouze pro upřesnění a doplnění. Pro obchodování používám spíše vlastní odhat a pak
Forex Killer, softík, který mi hodně v prvních obchodech pomohl. Stojí asi 105 USD. Je založen myslím na
fundamentální analýze a pro něj jsou důležité hodnoty uzavření svíčky - close.
2/ S 20 000 CZK se určitě dá začít, já tam vložil asi o necelých 9 000 CZK více, ale to spíš proto, abych si to
obchodování malinko pojistil. Je třeba počítat s tím, že zisky ze začátku asi velké nebudou, ale beru to tak, že si
zhonocuji peníze, které by jinak trčely v bance.
3/ Mezi demo a reálným účtem je rozdíl. V obou případech se využívá dvou různých servrů, takže výpadky, jako byly ty
v soutěži jsem zatím v reálu nezaznamenal. V reálu žel zatím nezasílají do schránek makroekonomické výsledky a
různé zajímavosti, které mohou pomoci při obchodování, ale už se údajně na tom pracuje. Zatím člověk musí
sledovat jejich web, kde se tyto informace dozví.
4/ Osobně obchoduji páry USD/EUR, USD/JPY, a zkusil jse i USD/SCHF.
5/ Budu rád, když mi někdo dá další info o brokerech, kteří komunikují v češtině a obchodují Forex, já našel pouze
XTB. Netvrdím, že XTB je to nejlepší co mě mohlo potkat ale pro obchodování s páry ten spred není tak velký. Slyšel
jsem, že se i u renomovaných velkých brokerů spred pohybuje od dvou do 10. Na obchodování s akciemi, ropou či
zlatem to asi není nejlevnější broker, ale tam se dá využít třeba Fio, která Vám mimo jiné povede zcela zdarma
běžný účet v CZK.
Doufám, že jsem na vše zareagoval, pokud ne, omlouvám se.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Forexik
místo cci bych doporučil ergodic předělaný na CCI škálu.

k tomu zbytku-XTB není dobrý broker. dobrý broker je třeba CMS nebo InterbankFX. bohužel, kdo neumí anglicky, má to v dnešní době dost blbý (a to nejen v tradingu). tolik informací člověku proklouzne, když si je neumí vyhledat a přeložit....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Možná máš pravdu, neumím posoudit, ale právě u těch brokerů, které jmenuješ je nutná angličtina, kterou nevládnu. V němčině moc brokerů nekomunikuje a i kdyby, stejně odbornou terminologii používanou v těchto kruzích, německy nejsem schopen používat. Zůstává mi tudíž pouze ta čeština nebo slovenčina. Takže pro Forex je pro mne zatím přijatelný právě z těchto důvodů XTB. zda-li je dobrý nebo není, to se ukáže časem. Chci se ale zeptat, jak se dá předělat to CCI na ergodic?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

forexik
pokud se pamatuju(možná si to pletu), sid tady myslim dával někde mail na chlápka od cms, kterej je čech, takže účet otevřeš v češtině.
komunikace je těžší, no, ale potřebuješ jen občas nějakou reklamaci a tak. to ti přeloží nějakej známej, ne? Lepší než mít za brokera nějaký lamy.
ergodic není cci, ačkoli ukazuje také momentum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím
to : Iwosh
No s 20.000 sice začít můžeš ale narovinu ti říkám je to málo i na Forex , na komodity nemá cenu začínat s účtem nižším než 60.000 a to ikdyž chceš obchodovat jen miniloty.
Ten margin na 1lot je o ropy skutečně okolo 100.000 možná ted i trochu víc ( dlouho jsem ji neobchodoval), to je normální.Je tam páka 1:33 takže za těh 100.000 ovládáš ropu v ceně 3,3 molionu.
Těh 60.000 ti stačí na obchodování minilotů ale chce to dodržovat money managment, jinak je rychle projedeš.To že jsi na demu udělal za 14dní 180000 je pěkný ale věř tomu že v reálu srašně moc udělají emoce a těžko takového výsledku dosáhneš...alespoň zezačátku asi ne.Vytvoř si nějaký systém - pravidla obchodování, stanov si RRR , money managment a vše potřebné a pak začni miniloty a uvidíš že reálný obchodování se od dema dooost liší.Jak to vše udělat najdeš tady na Finančníkovi.
Tak tradingu zdar David :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Forexik
ahoj. psal si, že jsi začínal s 29 000 u XTB..Začínám sestavovat plán..Na jakym timeframe jsi začínal?a jestli jsi měl PT tak jakej.a SL?. chystám plán hlavně na základě patternů, tak ať se aspoň něčeho můžu chytit.byl bych moc vděčnej začínal jsem s komoditama a tam jsem počítal v jiných částkách..
Díky Dan :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník Napsal:
-------------------------------------------------------
> danieldav
> 20 000 na fx stačí, pokud dodržuješ MM a nebereš
> obchody s potřebou velké stopky. nebo pokud máš
> brokera, který umí mikroloty, takže můžeš nakoupit
> třaba půl minilotu a rázem máš z 20 000 40 000.
> Tohle umí např interbank FX

Zdravím
jasně, na mikroloty to stačí , ale Iwosh chtěl začít u XTB Brookers a ten mikroloty nemá.
Jak ted testuju tak se s těmi miniloty a 20.000 dá u XTB začít , ale tak max SL .20pips , takže bych to viděl na 5min.TF maximálně.Potom až se dostane na např.30.000 tak by mohl začít 15min.TF. To vše pri 0,1 lotu.
Pújde to pomalu , ale s dobrým systémem by těh 30.000 mohl za měsíc mít.
David


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Dane, já používám strategii Forex-Killeru, jde o výpočet na základě posledních 10 uzavřených svíček, fo FK zadám hodnoty a softík doporučí procentuelně, zda obchodovat a okud ano, zda nakupovat či prodávat. Pro užívání tohoto softíku se pro hodinové obchodování doporučuje pro měnové páry SL 30 - 50 pipsů, pro denní 90 - myslím 150. Pokud se obchoduje v kratších intervalech tak do 30. TP je od 20 výše. s tím jsem začínal, teď už to beru jako pomocný prográmek a zkouším vlastní pozorovací schopnosti. Ten SL se mi zdál hodně velký, ale včera se mi už po několikáte potvrdilo, že to má smysl JPY mi včera prolít SL na 25 pipsech a pak se otočil a šel tam, kam jsem potřeboval. Za těch pár týdnů včetně zkušebního obchodování přes demo, jsem zažil v hodinových výkyvech 60 i více pipsů a někdy je to opravdu fofr. Jelikož 29000 není moc, začal jsem obchodovat s 0,2 lotu, přeci jen, už to tu zaznělo, když tam člověk má vlastní prachy je to jiné než v soutěži. Je fakt, že zisk v takovém případě není moc veliký, ale i případná ztráta se dá utáhnout a člověk má šanci na Forexu déle vydržet. Včera jsem obchodoval USD/JPY a USD/CHF s 1 lotem a to jen proto, že jsem si zapomněl změnit v pokynu a hned jsem byl o 5500 lehčí. V obou případech mi to prolítlo velkým SL a zafungoval Murphyho zákon uvedený i zde na finančníku. Ještěže jsem pak neztratil hlavu a zkusil JPY ve dvou dalších obchodech, které dopadly úspěšně, takže jsem končil s tickou v plusu. První můj výdělek byl hned 1. obchod a to bylo 37,60 Kč. Pro někoho to nestojí ani za zapnutí pc, ale pro mě to bylo veliký. S FK jsem v reálu udělal 12 obchodů, z toho 11 kladných. Po prvním týdnu jsem byl o 2000 bohatší. Zatím se mi díky Bohu daří. Ze 32 obchodů pouze 5 ztrátových. Doufám, že jsem na vše odpověděl, pokud ne, rád doplním.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pěkný podvečer všem, Forex Killer není "spasitel", ale jako pomůcka je myslím slušný, i když i to je věcí názoru. Nějakým nedopatřením se k nám do práce dostal spam, kde právě avizovali tento prográmek. S kolegou, který se zabývá již 10 let obchodováním na burze přímo jsme se radili o tom, zda to má smysl. Ani jeden jsme tomu nevěřili, ale řekli jsme si, že to není taková pálka. Já anglicky neumím ani ťuk, ale kolega přetlumočil ty jeho popisky a jelikož jsme už v tu dobu, respektive já, až pak kolega, měli i demo účty a pak soutěžní u XTB, koukli jsme na obchody, které tam popisoval a zkontrolovali si, zda to může být reálné. Nechtělo se nám věřit, že 8 z 10 obchodů je úspěšných. Kolega mi vše přeložil a tak jsem to risknul a koupil FK. Hned jsem ho začal testovat. Udělal jsem přes něho více než 50 soutěžních obchodů a testoval si výsledky, psal jsem si jaký byl trend v době vstupu i uzavření obchodu atd.. Teprve po tomto zjištění jsem si řekl, že zkusím obchodovat s reálným účtem. Musím ale poznamenat, že kolega s FK nemá úplně dobrou zkušenost. Dnes jsem FK opět otestoval ná USD/EUR. Ne ráno, když byl ten nádherný pád USD, ae v době, kdy jsem si vlastním úsudkem řekl, že to už přece víš jít nemůže. Když tak jukni na dnešek na graf v 11.18 hod. Přestože dolar spadl po info o výprodeji rezerv v Číně, čekal jsem, že nad 1.4685 se nedostane. Chtěl jsem jít na prodej, ale zadal jsem hodnoty do FK a vyšlo mi buy - 90.53 a sell - 9.07. Tak si říkám, když taková velká pravděpodobnost, že to pujde nahoru, tak jsem v 11.18 šel do nákupu. Kupoval sem za 1.4683. Chvilku na to graf začal klesat a mě asi po hoďce vylítla ztáta někam na 800,-Kč. Doplňuji, že jsem šel do obchodu s 0,2 lotu. Když jsem šel z práce, tak to vypadalo bledě a spíše hrozila vyšší ztáta. Dal jsem si hodně velký stop-loss, protože jsem předpokládal, že se dnes věc nemusí povést a obchod se přehoupne do dalších dnů. Předpokládám totiž, že USD bude ještě chvilku klesat, ale jak rychle a zda to dojde, kam potřebuji to jsem netušil. Pak jsem najednou někdy kolem 14 hod. registroval obrat a USD poklesl az na 1.4725. Jelikož pak začal prudce klesat, uzavřel jsem na 1.4719, takže zisk 36 pipsů což je asi 1316,- Kč. Uzavřel jsem ve 14.06 hod.. :). Úspěčný večer všem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...