Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to forexik
díky za vyčerpávající odpověď. Moc mi pomohla. Sestavil jsem plán na 0,2lotu a začínám to testovat na XTB soutěžním účtu a zatím 2 obchody se ziskem. SL dávám 20-30 pips a PT 20-40 pips. Teď budu ještě trénovat ale chci začín co nejdřív na živo.. I kdybych to snížil na 0,1 lotu tak zase tak moc neprodělám ani asi nevydělám ale aspoň začne trochu působit psychika.
Dan :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobré dopoledne, Jsem rád, že to k něčemu je. Jen bych byl opatrný s tím obchodováním na ostro. Já jsem taky takový, že hned se ženu někam, ale ty 2 obchody jsou opravdu málo na zjištění úspěšnosti. Krom toho i FK se občas netrefí, jako např. dnes mezi 8 a 10 dopoledne, kdy doporučoval neobchodovat. Kdybych do obchodu šel, měl bych 35 pipsů zisk. Když tak si otestuj i obchodování, když FK říká "No trade". I tehdy se á slušně vydělat. Já měl první ztrátu díky FK minulou myslím středu, kdy mi FK potvrdil buy na asi 83% a tak jsem do toho šel. Dopadlo to bledě a i přestože mi i další hodinu doporučoval kupovat, prolítlo mi to stoploss a já byl o 800,-Kč chudší. Kolega burzián říká, že je dobré udělat co nejvíce obchodů na nečisto a musím mu dát zapravdu, i když, jak jsem již popsal, také se hned ženu do všeho. Jinak zapomněl jsem dodat, že u demo a soutěžních účtu mi nefungovala možnost zkoušet strategie, ale to už tady asi zaznělo. Tak úspěšné obchodování, odpoledne nás čekají možná zajímavé věci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: danieldavid

Dik za info, vazim si toho. Mas pravdu ze demo a real bude asi docela velky rozdil, ale taky nepocitam s tim ze budu za tyden milionar ;) vsechno co si psal jako MM atd mam samozrejme nastudovano, praktikovat uz to neni tak jednoduche, ale to se casem podda... Ted si ale rikam ze anglictina pro me neni vubec problem a jak tak procitam forum, asi by nebylo nejrozumejsi zacit prave u XTB kdyz je podle vsech jejich nejvetsi vyhoda kominikace v cestine jinak same zapory. Vim ze to tu uz na foru je hodnekrat, ale muze mi nekdo dat jmeno popr. link na online brokerskou platformu, nejlepe podobnou jako XTB protoze sem si na ni uz zvykl, akorat v anglictne a s nizsi cenou obchodovani? diky (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,muzu ti doporucit MIG invest je to svicarska brokerska spolecnost na kterou jsem slysel jenom samou chvalu. Spready ma vsechny nizsi nez XTB a nektery mnohonasobnekrat. Pocatecni castka 2k USD je rozumna. Demo program je uplne stejny jako u XTB,muzes si zvolit i cestinu,ale data mas od MIG+nejaky vylepseni, ktery urcite potesi. Navic na jejich strankach je live chat, kde by ti meli pri pripadnem problemu pomoci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasně, tomu rozumím, pokud bych vládl angličtinou asi bych si také více vybítral, žel nevládnu. Pokud vše funguje jak má, je to v pohodě. Jak ale nastane problém, měl bych potíže se domluvit. Měl jsem zatím jedinou špatnou zkušenost s XTB a to při změně fundamentů versus spread. To ale spíše byla moje neznalost. zde na Finančníku jsem se dočetl, že si i velké renomované brokerské společnosti v tomto chovají podobně. Pozitivní je ta, že mi po vyžádání posílají linky na zařízení, která jsou schopna využít obchodování přes wi-fi a platformu mt4. Jinak krom češtiny já vidím ještě jedenu nepatrnou leč dost podstatnou výhodu. Jde o peníze v české bance. Po zkušenostech s převody z Rakouska a Malty a po ztrátě 6.5 procenta z důvodu přepočtu EURA na CZK a to jsem naštěstí nemusel platit převod, to hradila banka, která mi peníze poslala, jsem si vypočítal, že ten spread u XTB je pořád levnější variantou. Nehodlám totiž podporovat banky, které by se dle mého měly chovat jako FIO, ale nechovají se tak. U FIA platím pouze výběry z bankomatu a da%n z úroku, ostatní transakce jsou zdarma včetně vedení běžného úču v CZK. Jnak jsem našel odkaz na penezovod.cz, kde se dá vše včetně smlouvy řešit přes mail a je tam údajně platforma také v češtině, ale peníze se zasílají do Německa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro všechny, kteří chtějí začít u XTB s účtem 20 tis. Kč

Začít obchodovat u XTB s účtem 20 000 Kč je podle mě sice možné, ale chce to mít na své straně hodně štěstí. S takovým účtem a při těch pákách, jaké XTB nabízí, nemůže nikomu fungovat money management. Řekl bych, že většina obchodníků nakonec těchto 20 000 Kč prostě vymaže. Není to pro tradery, ale pro gamblery.

Jako jedinou správnou částku pro obchodování u XTB vidím 100 000 Kč. S takovouto částku bych měl na jeden obchod riskovat cca. 2000 Kč, což odpovídá 0,1 lotu. V maržinech by se nemělo blokovat více 20%. (Larry Williams by asi řekl jen 10%). Osobně jsem schopen za těchto pravidel zhodnocovat účet o 100% měsíčně (zatím jen na papertradingu). Důležitější je ale napsat, že jsem toto schopen dělat dlouhodobě a nemůže se mi ten můj účet vymazat. Tím, že riskuji na obchod jen 2%, tak bych musel dostat opravdu dlouhou sérii ztrát, abych přišel o peníze.

Částky vyšší než 200 000 Kč bych pro obchodování s XTB také nedoporučoval. Důvodem jsou spready, které pak jsou poměrně vysoké. Lepší je si vydělávané peníze od XTB stahovat a dávat je třeba do pozičního obchodování komodit nebo akcií, kde sice nejsou tak vysoké páky, jako u XTB, ale poplatky za obchod jsou mnohem levnější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě doplním svůj příspěvek:

riskem 2000 Kč na obchod rozumím stoploss ve výši 2000 Kč. To odpovídá u většiny podkladových aktiv 100 pipsům při 0,1 lotu. Menší stoplossy neumožní obchodu dýchat a při sebemenším zakmitání ceny by mě potom vyhazovali stoplossy z obchodů. Proto doporučuji při 100 000 Kč na účtě obchodovat právě jen 0,1 lotu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja som skusal s xtb sutaz uz v lete, mal som viacero kont, na niektorych som slusne zarobil, na niektorych vsetko prerobil ... o SL a TP som nemal ani tusenia ... ked som mal cas pri tom sediet, tak som zarabal, ked cas nebol tak som vela stratil ...

teraz som sa o sutazi dozvedel neskoro, skusam iba tento tyzden ... dodrzujem pravidla pisane tu na financnikovi a celkom sa mi dari ... za ten tyzden som zhodnotil o 150tisic, takze mam k dispozicii na ucte 350tisic ... najviac sa mi dari na rope, rano nastavim sell a buy limity, samozrejme aj SL a TP ... a len sa vecer divim kolko ziskovych kontraktov som zobchodoval ...

naozaj vaham ci do toho nepojdem naostro, 20tisic kc by som bol ochotny risknut ... viem, ze by som bol schopny zobchodovat iba 0.05lot ropy, ale to myslim staci ... aj tak demo ucte neobchodujem viac ako 0.1lot, mozno 3x som pouzil 0.2lot ked som si uz bol velmi isty ...

fakt by ma zaujimal vas nazor preco do toho neist pri vklade 20tisic, no mozno aj 30tisic by som do toho zainvestoval ... viac ako 0.05lot nechcem obchodovat ...

asi si zalozim este jeden ucet a skusim stratit 180tisic a potom sa s 20tisic z toho vyhrabat ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja som maval na rope SL okolo 200, niekedy aj 300pips ... na zlate som mal 600 pips a bolo to malo, v noci ma vyhodilo zbytocne .... alebo aj na usd/cad som mal 100pips a tiez som ma vyhodilo zbytocne ...

cisla ktore sa pouzivaju tu v diskusii, teda menej ako 100pips sa mi zdaju strasne male ... kolko percent obchodov vam konci na SL ???

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...