Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Reportáž – návštěva burz v New Yorku


Doporučené příspěvky

Len na jednu drobnost by som sa chcel spytat - to dnes skutocne nie je mozne dostat sa do budovy NYSE? Pytam sa len preto, lebo sa mi to nejak nezda. Svojho casu som totiz v tej budove bol ako regulerny navstevnik, ponad parket vedie taka navstevnicka zona.. A NYSE sa takemuto prilevu navstevnikov ani nebranila, o com hovori aj mnozstvo obchodikov s roznymi suvenirmi..

Faktom vsak je, ze to sa pisalo este minule tisicrocie..:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajimave cteni, prekvapive ale v dobe dnesnich technologii zaroven i logicke.
Kdyby mel nekdo zajem o navstevu pitove burzy trochu blizsi nasim koncinam, muzete zkusit London Metal Exchange v Londyne. Ale situace bude zrejme podobna te, kterou popsal Tomas (alespon v dobe me navstevy panovalo na parketu absolutni mrtvo). Vyhodou je, ze je mozne domluvit bez problemu navstevu. Malou nahrazkou za realnou akci je vzdelavaci video, ktere fungovani burzy aspon trochu nastini.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No tak to je zajímavé, myslel jsem, že pitové obchodování se ještě nějakou dobu udrží, dost jsem na to ve své obchodní strategii spoléhal, stále si "hraji s Geckem TNT" a se stále omýlanými komoditami pro začátečníky (C, SB ,S, LC) ale po této informaci to budu muset zřejmě trochu přehodnotit. Já osobně Vám děkuji za tyto informace, chtěl jsem si založit účet a obchodovat pitově (harppoon nebo něco podobného), ale když vidím ty trhy (vlastně snad kromě toho cukru se dá téměř vše obchodovat elektronicky) tak to ještě zvážím. Takže děkuji, jdu znovu testovat, ale již na nějaké elektronické platformě :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nazdar, ja jsem tam taky byl - ale driv - v roce 2004. Tenkrat me ani nenapadlo ze jednou budu obchodovat s futures na komodity. Vlastne jsem ani nevedel ze je tam burza - ale tusil jsem ze tam neco takoveho muze byt - budova se totiz jmenovala WFC - World Financial Center. A byl jsem aji vevnitr - ne primo na burze, ale v te vstupni hale - byla tam tenkrat vystava aut Aston Martin, Maybach a Porsche. Cele to tam na me udelalo velky dojem - pusobilo to hodne nobl. Navic tenkrat tam nebyly zadne vstupni kontroly a taky jsem fotil vsecko mozne...takze prikladam fotky. Pavel

4567

4568

4569

4570

4571

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nazdar,
já jsem tam byl taky - ale driv - v roce 2004. Tenkrat jsem jeste netusil, ze jednou budu obchodovat futures na komodity. Ani jsem nevedel, ze je tam burza - ale tusil jsem ze tam neco takoveho bude - budova se totiz jmenovala WFC - World Financial Center. Byl jsem i vevnitr - ne primo na burze, ale v te vstupni hale - byla tam tenkrat vystava aut Aston Martin, Maybach a Porsche. Pusobilo to tam dost nobl. Tenkrat tam zadne prohlidky ani omezeni nebyly, takze jsem vsecko vyfotil (i zevnitr) - neco malo se pokusim prilozit v dalsich prispevcich, jesi se mi to povede.

Pavel


btw tento prispevek uz jsem zkousel jednou poslat, ale nak to zmizlo. Takze kdyby to tu bylo 2× tak sorry

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc si neumim predstavit, jaka konkretni zmena to bude pro strategie uplatnovane na obchodovani na pitu. Mate na to nekdo nejaky nazor? Myslite, ze tim, ze se prejde na elektronickou variantu se zmeni zasadne i strategie?

Dalsi vec, ktera mi neni jasna je, kdo tedy obchoduje tu ropu, na kterou koukam v TNT. Patecni volume v CLZ07 bylo 347.189. Muzu tomu rozumet tak, ze tech "par desitek lidi" zobchodovalo takto vysoky pocet kontraktu? Neni to nahodou tak, ze komodita Crude Oil pod oznaceni CL se obchoduje soucasne na pitu a soucasne elektronicky? Nejde tedy o jiny trh ani jinou zkratku?

To opat:
Ja myslim, ze u TNT muzete klidne zustat dale. Dle meho nazoru (a tim si sam odpovidam na svuj dotaz vyse ;) ) to ani nepoznate. Neni nutne shanet elektronickou platformu. Data do Vaseho TNT polezou uplne stejne dal i pod stejnym oznacenim, akorat uz je nebudou obchodovat pitovi obchodnici, ale budou parovany elektronicky.

Co se tyce zalozeni uctu, tam si myslim se take moc nemeni. Budete-li chtit full service, tak stejne potrebujete s nekym mluvit a discount nebo elektronickou platformu stejne musite pres nekoho delat. A drive nebo pozdeji na to prejdou i brokeri (i kdyz asi vetsina z nich uz to nabizi i elektronicky). Penize stejne musite poslat na nejakej ucet u brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: mutton47

Nejspíš máte pravdu, TNT si nadále ponechám a budu těžit s jeho výhod, jen doufám, že tam postupně dodají všechny další komodity, hlavně ty co se již nyní obchodují elektronicky, které tam nyní chybějí (hlavně ZC).

Každopádně to vidím do budoucna tak, že obchodníci budou více obchodovat intradenně a nebou pozice držet přez noc, pojede se malé PT (každý den bedeme začínat i končit „s čistým lštítem“, což je zřejmě výhoda) . Každopádně to bude mít zanásledek to, že budeme více "kynout a hnít" u počítačů (omlouvám se žo to musím tak napsat, ale sám jsem již toho příkladem), a naše životospráva bude upadat, nastoupí obezita a další problémy s tím související. Přece jen pit se mohl držet pár dní, občas to zkontrolovat a více se tak věnovat dalším aktivitám. No uvidíme......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...