Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak řešit slabý dolar u IB


Asae

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Ještě jsem přišel na další zajímavost. Účet mám evidovaný ve dvou měnách. Mám tam vklad v CAD jak jsem původně fundoval a pak zisk v USD. Zajímalo by mě zda když zadám v account management záložka base currency znovu CAD a potvrdím, jestli se to vše přepočítá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mlux:
Tusim ze zisky jsou VZDY v USD, je mozno tyto USD smenit na jakoukoli menu treba rusky rubl, a to pres IDEAL a ta smena stoji kolem tech 2,5 USD. Jednoduse zadas si v TWS menovy par men kterych se smena tyka, pak das IDEAL a BUY nebo SELL a mnozstvi meny kterou chces smenit. Nejlepe je si to vyzkouset na PAPER accountu resp. simulated tradingu v TWS.
Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Tomkins,

dival jsem se, ze ti na tvuj dotaz jeste nikdo v tomhle vlakne neodpovedel, tak i kdyz se zpozdenim, tak preci.

Flakac mel na mysli, ze ma treba 10 000 USD u uctu u brokera na obchodovani. U XTB si uzavre na FX trhu protipozici, v tomto pripade proda 0.1 lotu na USDCZK. Takze kdyz dolar oslabi z 16.50 na 15.50 tak tech jeho 10 000 USD ztratilo na hodnote 10 000 CZK ale jeho pozice u XTB mu tech 10 000 CZK zase vydelala, takze je sul nul.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten swap vyjde ročně při krátké pozici USDCZK asi na 1%, což se myslím vyplatilo, když dolar za poslední rok oproti koruně oslabil o 25%. Teď v současnosti už nevím, jak moc velký prostor je pro další posilování koruny, spíš bych to viděl, že se to na nějaký čas ustálí na těchhle hladinách. Ale kdo ví. Když se to furt pojede dolů, tak se zřejmě zase zahedguju. Ja jsem to měl přes IGindex, mají i GBPCZK, které u XTB není. Ale musí se tam volat. Tady ty exotický měny jdou přes dealera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

zdravim
mam otazku: ako sa da zaistit proti oslabovaniu dolara voci eur, nerozumiem tomu totiz .. potreboval by som vysvetlenie na konkretnom priklade ..
mapr: otvorim 1 kontrakt long v kukurici, co potrebujem urobit v usd/eur pare aby som bol zaisteny voci oslabovaniu? ist short? ale kolko short? aky velky ma byt otvoreny kontrak pre usd/eur .. ak sa povedzme dari kukurici a ta pomaly rastie .. za tyzden sme v kukuricu v zisku $200, kolko mam mat v usd/eur otvorenych pozicii alebo velkost, ak dalsi tyzden bude kukurica v pluse $400, dalsie pozicie v usd/eur neotvaram? ako to je .. nie je jasne mi to vobec jasne :( :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...