Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trade Navigator 4.0


_murphy_

Doporučené příspěvky

Nazdar Braser,

řešení je opravdu triviální :-)

Vyber si normálně myší graf, kt. chceš smazat a pak klikni pravým tlačítkem myší přímo na té liště dole na název grafu a pak stačí dát volbu "Clear". Nebo si můžeš tak i ostatní grafy přejmenovat - napíšeš tam jméno

Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Kvak,

Vďaka za odpoveď, áno presne to som urobil aj predtým. Všetky nepotrebné grafy som premenoval jednopísmenne, ale stále ostávajú na spodnej lište. Myslel som, že sa dajú úplne odstrániť, podobne ako v Sierre.
Trochu plávam v TN, môžem na Teba adresovať ešte nejaké otázky ?

Podobne nech sa darí !

B.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No to je zajímavé... Mně to právě přesně tak funguje. Nepíšu tam žádné jméno toho grafu, políčko nechám prázdné a dám jen Clear a zmizne celý graf. Ale s programama to někdy může být jak s trhama - chovají se někdy nevyzpytatelně :-) tak si z toho nic nedělej...
Klidně se ptej, pokud budu vědět, tak rád poradím. Ale TN moc nepoužívám - jen pro vytisknutí starých grafů a pak ruční backtest, takže umím akorát toto...vlastně abych vydělal milion babek víc není třeba :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Kvak a Braser

TN se podle mě chová podobně jako většina programů pro Windows a ne nevyzpytatelně. Takže standartně se na vypnutí používá křížek v pravým horním rohu otevřenýho souboru - to tady funguje. Takto se tedy snadno vypnou nepotřebné grafy. (Ten křížek na vypnutí grafu je hned pod křížkem na vypnutí programu nahoře vpravo.) Dále jsou vedle křížku klasicky tlačítka na minimalizaci a maximalizaci okna s grafem. Doporučuju vyzkoušet. Podokna s grafy jdou normálně jako v jiných programech pak zvětšovat a upravovat, takže jich můžete mít na obrazovce třeba 10. Pro usnadnění rozmístění více grafů je vhodné použít Arrange Chart Windows - Ctrl + A.
Funguje zde help, který doporučuju prostudovat. A samozřejmě návod.
Po stisku Ctrl + H se zobrazí seznam klávesových zkratek, doporučuju vytisknout, velice to usnadní ovládání.
Dále jsou užitečné Pages, Templates atd. - vše viz návod a help a nějaká ta videa u nich na webu.

Videa jsou tady: www.genesisft.com/Support/WebClasses/GettingStarted.asp

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Kvak a Paveln

Ďakujem Vám za Vaše reakcie.

Problémik sa mi na koniec podarilo vyriešiť zoradením grafov do kaskád, kde až následne sa zobrazili symboly na minimalizáciu, resp krížik na odstránenie grafu a následne na spodnej lište ostáva popis grafu aj so spomínanými symbolmi, čo predtým nebolo možné. / defaultne tam boli len odrážky s názvom grafu /

Ešte raz vďaka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Nevíte náhodou někdo, jak výsledek čtyř funkcí zobrazit v TN jako svícový případně klasický barchart graf? Chtěl bych to dole pod cenovým grafem, jako další indikátor.

Mám například 4 funkce
Neco Open
Neco High
Neco Low
Neco Close
A rád bych je zobrazil jako svícový graf.

Díky moc za jakoukoliv radu, jak na to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Pouzivam aplikaci TN 4.0 a TNT5. Pri testovani strategie jsem zjistil ze vypocet MACD histogram TNT5 je jiny nez v TN 4.0. Rozdily jsou markantni napriklad TNT je MACD bullish a TN je jeste bearish. Pro vypocet pouzivam u obou 12,26,9.
Je pravda ze u TNT mohu zmenit zpusob vypoctu ze standard na Extra smooth. Pri zmene vypoctu u TNT na extra smooth je pak vysledek stejny jako u TN. Nevite jak zadat do TN vypocet standard tak jak je to mozne v TNT? Hledal jsem na foru u Genesis, ale nic co by me pomohlo jsem nenasel. Mate nekdo s timto zkusenosti, prosim o pomoc.

Diky,
Varanxxxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...

Dobrý den,

stáhnul jsem si demoverzi GOLD a zajímá mě několik věcí.

Jak si nastavit kontinuelní graf např. kukuřice od roku 1990 až do dneška?

Je možné nastavit si do hlavniho okna cenový vývoj např. kukuřice s různými kontraktními měsíci napč. CORN MARCH 2000 a CORN MAY?

Lze také zobrazit vývoj spredu pro toto období?

Předem díky za odpovědi.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TH28 >Jak si nastavit kontinuelní graf např. kukuřice od roku 1990 až do dneška? Ctrl + N Pak se vybere symbol kukuřice C, ZC nebo C2, podle toho co přesně potřebuješ a k tomu nějaký typ Continuous Contract 057, případně 067 (Back Adjusted prices), například tedy symbol C-057 a klikneš OK a máš graf kukuřice od roku 1968 do dneška. Doporučuju nastudovat klávesový zkratky, budou se ti hodit, např: + nebo - D denní W týdennní M měsíční Q čtvrtletní Y roční graf Ctrl + H zobrazí se klávesový zkratky >Je možné nastavit si do hlavniho okna cenový vývoj např. kukuřice s různými kontraktními měsíci např. CORN MARCH 2000 a CORN MAY? Můžeš si v jednom grafu zobrazit třeba i 10 různých symbolů a to buď ve stejným panelu nebo v několika panelech pod sebou - to samozřejmě v jednom okně. Zobrazíš si graf Corn March 2009 Zmáčkneš klávesu E - Add - Add Comparison Symbol a vybereš symbol Corn May 2009 OK A klikneš na New Pane - pokud chceš ten symbol mít ve zvláštním okně Nebo klikneš na Overlay pokud chceš ten symbol zobrazit ve stejným okně jako ten první A můžeš si nastavit Typ grafu, u každýho symbolu zvlášť - candle, line barchart atd. U Overlay se může v Chart Settings nastavit *Overlay (Scale not fixed to pane) podle toho jak potřebuješou >Lze také zobrazit vývoj spredu pro toto období? Po zadání symbolu pro nový graf se objeví okno Settings for new chart a v něm si můžeš zadat, že chceš zobrazit spread - zatrhnutím toho políčka Spread a pod tím si můžeš upravit nastavení toho spreadu - změnit symbol, počet kontraktů znaménko -, + nebo /. Případně přidat další řádek/y s dalším/i kontrakty - takže je možný vytvořit složitý vzorec třeba s deseti různých symbolů a kontraktních měsíců.

7218

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
děkuji za velice rychlou reakci! Se spredy a jejich zobrazením jsem se už popral, rovněž s tím jak nastavit vývoj dvou kontraktních měsíců jedné komodity zobrazeny pomocí cenového grafu v mém případě typ line. Víceméně jsi mi to potvrdil:-)
S čím jsem ale bojoval nejvíce bylo jednoduché zobrazení kontinuálního grafu dané komodity až do hluboké historie. Mě to pořád např. u corn, soybeans, ale i jiných future zobrazuje vývoj ceny pouze do ledna 2008. Tak sem si myslel, že jsem úplně blbej a neumím s těma jejich heblátkama. Když jsi mně, ale ukázal postup jak si zobrazit historii, tak sem to dělal úplně stejně! Takže to vypadá, že u demoverze historická data asi nebudou resp. budou jenom rok nazpět. Jinými slovy na nějaký rychlý ruční backtest to asi nebude:-(

Nemáte někdo zkušennost? I když jsem po nainstalování stahoval ještě dobrých 154MB dat. Tak budu muset asi sesmolit na ně dotaz jestli to tak skutečně je či nikoliv.

Každopádně děkuji za ochotu a potvrzení mé snahy.....

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zeptám se ještě na dvě věci : - koukám špatně, ale nemohu najít zobrazení open interest - pokus chci do stávajícího hlavního cenového grafu přidat do dalšího podokna vývoj spredu tak si s tím nevím rady. Pokud v aktuálnímm cenovém grafu přes klávesu "E" vyvolám přidání dalšího grafu, ale s vyobrazením spredu, už se mi nenabídne ve volbě Add, kde si mohu zvolit buď konkrétní future nebo spread. Jde to jenom jak jsi popisoval přes volbu new chart a tam to okno s volbou zobrazení spreadu jde, ale mě jde o to , abych to měl vše v jednom okně. Z tohohle vzniknou pouze 2 windovsácká okna, která si musím přizpůsobit, ale o.k. také to jde:-) Na screen screenshotu je vidět zobrazení studie COT, ale pouze zobrazena na aktuální kontrakt. Jde to nastavit tak, že se vývoj COT reportu zobrazí do celé historie grafu, konkrétně u mě zpětně do ledna 2008?

7219

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Čau,
najde se tu někdo, kdo by mi mohl prosím poradit?
založil jsem si demo účet s Trial verzi TN (verze 4.3) a stáhnul data 2005-2009 na akcie a futures + intraday data. Celkem jsem stáhnul data asi za 9 GB - stahoval jsem to dva dny, ale ID data (minutový grafy) se mi zobrazujou jenom za poslední 3 dny. Denní grafy se mi zobrazujou asi za poslední rok.
Zkoušel jsem se i pár hodin hrabat v "Chart settings - dates axis" ale na nic jsem nepřišel. Pořád se mi na grafu data nezobrazujou.
Nevíte někdo, co dělám špatně, nebo jestli ta Trial verze neni nějaká vadná? Budu moc rád za každou radu.

Díky,
Pája

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...