Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kde a jak obchodovat forex přes futures


MarekSk

Doporučené příspěvky

Dobrý den,
po delší době jsem zavítal na internetové stránky Finančníka, abych našel několik informací, které hledám. Bohužel jsem je nenašel.
Zajímalo by mne (a postupem času více lidí kolem mne), jak se dá obchodovat měnové páry na futures. Protože obchodování forexu na "klasických FX brokerech" je několikanásobně dražší než obchodování pomocí futures.

Založil bych tedy toto vlákno, kde by se združovali informace ohledně obchodování forexu pomocí futures: kteří brokeři, nároky na vstupní velikost účtu, možnosti obchodování, porovnání "klasického" forexu verzus futures FX, spready, likvidita, historická data, možnosti AOS, TA apod...

Prosím tedy všechny, kteří mají zkušenosti s tímto, aby přispěli.

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mna tiez kedysi cosi take zaujimalo, ale pri patrani som narazil na niekolko prekazok, az som to vzdal. Tu su dovody, ktore ma odradili od futures a preto pokracujem na forexe:

1) Trh je otvoreny len vo vymedzenych hodinach (dost blbe, lebo ja zvyknem pozerat FX rano na obed a vecer a posuvat stoplossy) a inak musim ratat s gapmi, co povazujem za uplne neobchodovatelne, lebo casto drzim poziciu dlhsie ako den. Proste trh sa medzitym hybe a ja nemozem nic spravit, pocas gapu nie su garantovane ani stoplossy.
2) Aby som pouzival 200 pipsovy SL a riskoval pritom 1% z uctu, na to musim byt milionar. Nemozem pouzivat ani precizny moneymanagement.

Ale stale dufam, ze sa casom nieco zaujimave najde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

To MarekSk:
Ano, lze obchodovat měny jako futures, a to dokonce nonstop !!
Záleží, jaký trh (burzu) zvolíš. Sám obchoduji japonský Yen (JPY), také Libru, Euro, atd..mohu celý den-noc,
u Interactive Brokers. Na výběr jsou trhy-burzy Nybot, CME (Globex). Musíš tedy zvolit Globex - patří pod CME - je to elektronická varianta, obchoduješ tedy nonstop. Spread např. na JPY je 1 tick (pips), a poplatek za kontrak je 2,81 usd.
účet alespon 10 000 usd, marginy vysoké (vše najdeš na webu Inter.Brokers). Obchodování měny jako futures má své pro i proti (je výborné na scalpování, plnění super, likvidita velká, nutnost vysokého účtu, a vyšší marginy), ale já jsem spokojen.
čistý Forex obchoduji také (u CMS) - ale tam zase jinou strategii. Dále zkus najít i jiné Brokery, kteří umožnují obchodovat měny jako futures, především trh Globex (já sice neznám, ale snad jsou i jiní).
A ještě pozor na: pokud chceš obchodovat nonstop, nutno zatrhnout v aplikaci, že chceš obchodovat i mimo regul.obchodní hodiny, jinak máš problém (Nevezme ti to pak Stop ani StopLimit) - s tím mám zkušenost.
Emil Fedor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 years later...
  • 10 months later...
  • 3 months later...
×
×
  • Vytvořit...