Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Trhy podrobněji: ETFs


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 82
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 7 months later...

nejprve jsem byl nadšen živou diskuzí nad zajímavým článkem, kolik diskuzních příspěvků se zde naskládalo za celé jedno dopoledne. celé 4 strany !!
až mi došlo, že je to starý článek , asi 1 a 3/4 roku....

nicméně jsem rád, že se tu objevil. zaujala mě jedna geniální věc popisovaná autorem. [bold] USO kopírující vývoj ropy [/bold], čímž říká, že pokud půjde nahoru ropa, půjde nahoru i USO. myslím, že to tak černobílé není. ano toto pravidlo asi fungovalo na přiloženém grafu v článku, ale jak to v reálném životě bývá - budoucnost je nejistá.

rozhodl-li bych se vstoupit do trhu na naznačené korekci koncem Oct07 pomocí USO (nebot na CL nemám) tak při hodnotě CL cca 84 bych kupoval long USO za cca 66 USD. jako dlouhodobý poziční obchodník.
nyní přijměte fakt, že jsem nevystoupil na historických high a ustál jsem i ten propad, tak jsem pořád v trhu.
ropa je dnes cca na 80 a USO na cca 40. jinak ropa propadla o 4% kdežto USO o cca 40%. a tomu já korelace v pozičním obchodování říkat nechci.

to není jen otázka ropy a našli bychom další a další příklady. např. NG..... a UNG

můj závěr : EFT "korelující" s komoditami nejsou vhodné pro poziční obchodování.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

šukim orim

skus si niekde najst , akym sposobom sa vyvyja ETF a ako futures z hladiska rolovania kontraktnych mesiacov. ja to ETFko nepoznam takze to neviem, ale mozno prave v tomto bude hacik.

ak by totiz na ETF ci certifikatoch nekorigovali ceny po roloveroch, tak by sa robili 2-3 dni pred roloverom take arbitraze ze by sa z toho banky, aj emitenti ETFiek zblaznili.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Může mi někdo vysvětlit jaký praktický význam pro tradera má pákový efekt? Pokud je někde pákový efekt, tak sice mohu více vidělat, ale o stejnou pákou zase i prodělat. Pořád je risk versus potenciál zisku stejný. Jestli obchoduji ETF bez páky se stopem 200 USD, nebo future kontrakt s pákou taky se stopem 200 USD, tak mi to prakticky výjde na stejno... Nebo mi něco uniklo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

If you have less than $25,000 you will be limited to 3 day trades every 5 days for US stocks and ETFs. This restriction does not apply for UK stocks or ETFs.

toto mi odpisali z IB, to znamena, ze pokial mam ucet mensi ako 25k, tak mozem urobit 3 obchody US ETF alebo akcie v priebehu 5 dni.Toto obmedzenie sa nevztahuje na ine ako US trhy.Teda mozem neobmedzene obchodovat EU, Azia, Australia, Afrika, Indonezia ETF a akcie, aj ked mam konto mensie ako 25k.Super. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...