Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

BUTTERFLY


tomnes

Doporučené příspěvky

Tento týden jsem uzavíral také první testovací pozice na strategii Butterfly. Jednalo se o zcela první pokus, tedy zatím po 1-2 opcích a pouze 3 tituly (původně jsem měl v plánu 4, ale poslední mně "utekl"). Závěr: SBUX - otevřeno za 1.10 (2 pozice), uzavřeno za 3.0, zisk 1.80 CMA - otevřeno za 1.65, uzavřeno za 3.50, zisk 1.85 ADM - otevřeno za 1.15, trh "ujel", takže inkasovaná ztráta = celé zaplacené premium Celkové zhodnocení tohoto testovacího mini-portfolia +64% za měsíc. Při této strategii je velmi důležitý výběr podkladového aktiva, celkově se jedná o strategii zcela nevhodnou pro trendující trhy. Pro další měsíc otevírám širší portfolio.

5024

5025

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Zdravím,

chtěl bych se jen ujistit, jestli jsem správně pochopil princip této strategie. Jestli tomu správně rozumím tak stežejní je, aby se cena podkladu udržela v rozmezí dvou nakoupených opcí, které slouží vlastně jako takový SL na řízení rizika a případný profit plyne z prémia obdrženého za prodané opce (těch by měl být vždy dvojnásobek než těch nakoupených). Čekám tedy do expirace obchodovaného kontraktu a doufám, že cena se udrží v takto definovaném rozmezí. Pochopil jsem to správně resp. jsem alespoň na správné cestě nebo úplně mimo? Budu moc vděčný všem, kteří by mne vyvedli z případného omylu a stručně princip této strategie vysvětlili. Stejně tak i těm, kteří by doplnili něco důležitého co mi ušlo.

Předem moc díky za jakékoliv reakce,

Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...