Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak se vám daří obchodovat při práci?


patas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 180
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

premnath:

Ten indikátor beru jen jako pomocný filtr, a protože používám krátkou periodu, je to na denních grafech dostačující. Jak jsem psal, může pomoci včas upozornit na změnu trendu.
U tvaru posledních úseček sleduji vztah mezi open a close cenou. Jestli je close výš/níž než open a kde se close cena nachází vzhedem k celkovému rozpětí toho dne.
U ID obchodování si ale nejsem jistý, jestli není lepší používat to ATR spíš obráceně-čili obchodovat do směru zvýšené volatility. Koukal jsem na nižší TF a měl jsem z toho takový pocit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
Ja som na indikátory nepozeral (uvítal by som to viac polopaticky: napr. W%R na prvom obrázku toho a toho dátumu tej a a tej hodine ukazuje to a to..., čiara je EMAxxx a podľa pohybu ceny voči nej urobím to a to). Vychádzal som z tvojho popisu a pozerania na graf. Hľadal som "extrémne sviečky predošlých dní" a našiel som short len jednu dlhú na prvom obrázku, ostatné sú long. Predpokladal som vstup na prerazení spodnej čiary ranného pásma v smere tejto jednej extrémnej sviečky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ono to cele vyplyva s teorie price action, hladam extrem, a ten extrem musi byt 1 jedina sviecka, ktora da trhu dostatocny impulz na zmenu trendu. je to proste na zaklade R%W indikatora, pokial vies ako funguje momentum a ako vznikaju trendy, tak je to jasne.

to ze ti napisem postup podla mna nevyriesi problem pretoze toto bol jedinecny moment, treba si dozadu pozriet grafy dozadu kedy sa objavia v trende extremi, a tie extremi potom pohynaju trh hore alebo dole. resp, je velka pravdepodobnost ze take extremi startuju pohyby

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
W%R som používal dlhšie, vstupoval som po prerazení -50, ale bolo to neskoro. Momentum som používal na rýchle výstupy. Netuším ako vznikajú trendy, len ich dokážem viac menej úspešne vysledovať. Potreboval som jednoznačne vysvetliť túto konkrétnu situáciu ako príklad na zovšeobecnenie. No nevadí, nechám to plávať, resp. odložím na neskôr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja zatial neobchodujem pri praci, ale po práci alebo pred prácou. Preto aj používam 1min grafy. Aby som v obmedzenom čase ktory mam na obchodovanie, našiel dobre signaly. Druhym riešenim by mohlo byt použitie dennych grafov a väčšie stopky, mne to však nevyhovuje. Až si kupim pda, budem obchodovat aj pri praci, na to uz testujem strategiu na 15 min grafoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim all,

ja robim s tradingom priblizne dva roky a nech sa snazim akokolvek je to na prd. Praca a trading sa neda proste sklbit. Robim tiez na smeny a myslela som si ako by to bolo fajn, ze do obeda mozem stihnut nejaky ten obchodik, po rannej a nocnej..... Ale realita je uplne ina. Ak to ma byt na silu, je to uplne na nic!!! Najradsej by som bola doma, sedela pri tom cely cas a robila si analyzy. Mozno by mi pomohla materska :-).

Morti

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...