Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nova kniha finacnikov VS kurzy


Doporučené příspěvky

Precital som si niekolko prispevkov vyssie a napriek tomu ze do fora velmi neprispievam tentokrat mi to neda. Nehnevajte sa vazeni, ale niektorym z Vas nerozumiem. Priznam sa, ze sa nepamatam kolko presne kniha stala - pri prepocte na SKK asi 1000 Sk. To dokazete spekulovat nad 1000Sk, alebo 700Czk tri hodiny? Keby ste miesto toho tie 3hod. pracovali tak tu knizku mate z 1/2 zaplatenu. A pisat ze Vas to a hento odradza? Nehnevajte sa ale dviha sa mi tlak vzdy ked citam: Neviete kde by som zadarmo dostal to? Neviete kde je najlacnejsie tamto?
A nakoniec si s tymito informaciami zadarmo zalozite ucet 5-10.000 USD????

Nakoniec to niekto zaklincoval prispevkom: dajte si do trhu S/L vo vyske sumy za knihu. Tak to je fakt super - 1obchod so S/L vo vyske 50USD urcite uplne zmeni moje dlhodobe vysledky v tradingu...

Ja som si knihu kupil ked na poslednom kurze E-mini II. Bol som na obidvoch a nebola to mala investicia ani pre mna - a to neratam cestu tam a spat z Bratislavy a vstavanie o 4.00 aby som to stihol. Obidva kurzy ma vysli asi na 15.000 Sk. A vobec tie peniaze nelutujem. Prave naopak - podla mna to bola vynikajuca investicia do vlastneho vzdelania a to nepocitam kolko casu a frustracie pri hladani info som usetril. Dalsim velkym + bolo pre mna ze kurzy boli zlomovym bodom. Uz to nebola zabavka, alebo hobby ale stal sa z toho biznis do ktoreho som uz zainvestoval a preto sa musim snazit aby sa mi investicie vratili.

A este sa vratim ku kolegovi so stop lossom v hodnote knihy. Mozno by stalo za to zamysliet sa ci ste pochopili zmysel tradingu. Trading nie je o jednom obchode so S/L 50 USD. Ten moze vyjst a nemusi. Zaujimavejsie bude zistit kolko obchodov z 200 alebo 300 Vam vyjde. A ked som nacrel uz do statistiky, skuste si polozit otazku: Je kniha za 50 USD naozaj draha ak Vam informacie nacerpane z nej pomozu nevstupit do iba do 5-10% Vasich stratovych obchodov?

Prepacte mi - nechcem nikoho urazit a nie som ziadny sovinista ale skupost je v CR narodnym sportom. Otazkou je ci setrite na spravnom mieste a ci neskor vdaka nevedomosti neodovzdate trhu ovela vyssie "skolne".

Kniha bola podla mna super aj po grafickej aj po obsahovej str. Ospravedlnujem sa za OT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 41
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Novou knihu Finančníků jsem si před nedávnem zakoupila a přečetla, tak snad lidem, kteří váhají nad její koupí, pomůže několik níže uvedených řádek v rozhodování.

PRO KOHO JE KNIHA URČENA:
Na své si přijdou začínající i pokročilí tradeři. Ti začínající zde dostanou mnoho užitečných rad ze všech oblastí tradingu, které jim pomohou v dalším rozvoji, ale i ti pokročilejší zde jistě najdou leccos zajímavého. Kniha není ale vhodná pro úplné začátečníky, kteří předtím o tradingu nikdy neslyšeli, protože jim zde nikdo nebude vysvětlovat kde se na burze vzali býci s medvědy, a že broker není ten pán, co sbírá brouky… Minimálně nastudování informací z komoditního manuálu zde na serveru je nezbytně nutnou podmínkou pro pochopení knihy, na což ostatně autoři i upozorňují hned v úvodu.

OBSAH KNIHY:
Autoři se do tvorby své nejnovější publikace pustili se stejnou důkladností, zkušenostmi a zápalem, které můžete vycítit ze článků, co zveřejňují zde na Finančníkovi. Použitím osobního příkladu a popisem postupného vývoje autorů z nezkušených zelenáčů v opravdové tradery bylo docíleno čtivosti a dobré pochopitelnosti textu. Vzhledem ke stylu a formě knihy se v některých chvílích může stát, že si čtenář najednou uvědomí: „A vida, přesně ten samý problém, co teď řeším, měl kdysi i jeden z autorů. A on to řešil takhle… Tak já to udělám také tak.“

Kromě zveřejnění několika patternů systému FinWin (což byl pro některé možná hlavní důvod si knihu koupit), tu naleznete především mnoho velice dobrých rad a tipů ohledně tradingu, toho jak začít, jak backtestovat, čím se řídit a čeho se naopak vyvarovat. Za sebe bych vypíchla např. kapitolu „Trading – co důležitého byste ještě měli vědět“ nebo rozhovor se zkušeným traderem MPlayem (a mnohé další věci). Každý si tu myslím najde něco, co jej nejen zaujme, ale co jej především posune dál coby tradera.

Já osobně knihu hodnotím velmi vysoko.

GRAFIKA:
Kniha má pevnou vazbu, kvalitní papír, zajímavě řešený obal, hezké fonty, pěkně zpracované ilustrace (grafy). Je vidět, že si s její grafickou částí někdo dal hodně práce.

GRAMATIKA:
Někteří diskutující knihu kritizovali pro gramatické chyby a zde musím upřímně přiznat, že ty se v knize opravdu vyskytují. Jsou to nejčastěji překlepy, kdy např. ve slově jedno písmeno přebývá či naopak chybí. Rozhodně tím ale netrpí kvalita informací v knize obsažených, a kdo čte články zde na Finančníku, je zvyklý, že nejsou bez chyb. Většinou bývám na kvalitu gramatiky v knize dost háklivá, zde mi to ale zas tak moc nevadí. Přece jenom si tento druh knih člověk kupuje z jiného důvodu než je úroveň gramatiky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nová kniha od Finančníkov mňa osobne zaujala hlavne vysvetlovaním prečo a popísaním spôsobu myslenia. Z tohoto pohľadu je jedinečný unikát. Osobne ma vždy zaujíma prečo sú veci ako sú a toto je prvá kniha o tradingu , kde si autor(ri) dal námahu vysvetliť to.
Ďalej z motivačného pohľadu je veľmi cenný opis cesty akou autori museli prejsť - hlavne keď človek vidí paralelu zo svojou cestou :) (rovnaké chyby robíme asi všetci).
Knihu hodnotím ako vynikajúcu aj po obsahovej aj po grafickej stránke, rozhodne sa ju kúpiť oplatí.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý deň,

Som študent 1.ročníka VŠ, v tejto oblasti som ešte úplný začiatočník, no tento server navštevujem už pár mesiacov.
Možnosti a informácie ktoré tento server ponúka sú naozaj neoceniteľné. Po krátkom čase som preštudoval základy tradingu a i keď nie som na tom finančne najlepšie rozhodol som sa investovať peniažky do kúpi knihy od Tomáša a Petra.

Len by som rád pridal komentár ako začiatočník:

Kniha je perfektná ako z obsahovej tak aj grafickej stránky ( už to bolo spomínané aj vyššie ), je písaná veľmi čitateľnou formou, je aktuálna a človek sa dokáže tak nadchnúť, že si ani neuvedomuje ako sa začíta. Informácie sú v tejto knihe pre mňa naozaj cenné a hneď sa to ukázalo pri mojom backtestovaní. ( samozejme do trhu naostro sa nechystám tak skoro ).

Koľko ľudí toľko chutí. Kniha je výborná a informácie doslova hltám. Chybičky v knihe si ani neuvedomuje dôležitý je obsah.

Touto cestou by som chcel poďakovať autorom,
že myslia na "nás" začiatočníkov a dávajú nám možnosť hlbšie nahliadnuť do problematiky tradingu. :)

Ďakujem,

s pozdravom

Andrej Gašpar.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl jsem se tady rozepsat, ale skoro všechno už bylo řečeno. Takže to zkrátím a musím říct že za těch skoro 1000Kč i s poštovným je naprosto [bold] výborná, výborná, výborná! [/bold] Best-sellery na amazonu v mém pomyslném top žebříčku naprosto přesáhla. Pokud bych měl doporučit známému jen jednu knihu tak by to byla kniha od pánů: "Tomáše Nesnídala & Petra Podhajského." Jednoznačně excelentní práce pánové (tu) Vřelé díky za skvělé počtení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim vsechny z Uk
knihu jsem precetl jednim dechem a splnila ocekavani, presne to co autorska dvojice predvadi jiz leta zde na financnikovi a jeste nechala nakouknout trochu pod poklicku jejich soukromi. Co clovek to nazor a tak mohu jen konstatovat ze to co bylo v knize popsano je jiz opet autory prekonano / viz prizpevky v diskuzi / a pohlizeji na svuj FinWin jako stale se menici system...a v tom je prece napn zivot.
Cil je cesta ........

PS: verim ze jednou udelaji panove setkani "svych" uspesnych zaku a budeme jim moci osobne podekovat

divam se na trh pod uhlem 361°

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...
  • 2 years later...

Dobrý večer,

Měl bych konkrétní dotaz pro autory knihy "Jak se stát intradenním finančníkem". Samozřejmě je pouze na jejich libovůli zda dostanu odpověď :-)
Jde mi o obrázek č.63 na str. 194, kde je vyobrazena velmi zajímavá equity patternu BigV na stranu long a short. Velmi mě zaujala hlavně z hlediska dosahovaných ztrát a zisků, proto bych se rád zeptal jaký typ výstupu byl v tomto backtestu použit?

PS: Když už jsem Vás oslovil, rád bych to využil k poděkování za Vaše četné služby naší traderské komunitě.

S pozdravem

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Knihy jsou velmi povedené, četl jsem je obě a obě dvakrát a věřím, že se k nim za nějaký čas zase rád vrátím. Ráno jsem chodil do práce dřív jen proto, abych mohl "hltat" další řádky :-) Pokud by se někdy objevila další kniha od pánů autorů, tak bych neváhal ani minutu a nepřemýšlel nad cenou!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...