Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

Dobrý den,
prosím, mohl byste mi někdo poradit jaké trhy jsou vhodné pro začátečníka. Chci si otevřít účet s 5000 $ a pro začátek obchodovat nejvýše dvě komodity. Momentálně trénuji na CORN a SUGAR. Prosím napište s čím jste začínali vy a jaké jsou vaše zkušenosti.

Děkuji

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Když už jsme u těch trhů pro začátečníky, tak bych měl následující dva dotazy:
- Obchodují se obě zmíněné komodity elektronicky, nebo přes pit?
- Pokud se obchodují elektronicky, můžete uvést nějakého brokera který je obchoduje? Pokud vím, IB je neobchodují. Nejlíp kdybyste doporučili brokera který taky nabízí API

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím o radu ty zkušenější ohledně Stop-loss. Jak velké stop-lossy používáte nebo jste používali při obchodování s sugar a corn?

Jaké jsou vaše strategie u těchto komodit? Já používám MA, ale zatím pouze na papíře.

Děkuji
Jakub

P.S. Děkuji za všechny odpovědi!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Flakaci,
Corn se obchoduje i elektronicky (eCBOT - značka ZC ), ale má naprosto minimální volume - ve srovnání s pitovou Corn, která má průměrné denní volume kolem 50000, má ZC maximálně kolem 2000 (tedy podstatně menší likvidita). Jinak brokera, který umožňuje elektronické obchodování pitových trhů hledám taky - zatím jsem jich našel několik na netu - potíž je ta, že na ně neseženeš reference (jestli to nejsou podvodníci, jak jim chodí platforma, jaká je skutečná spolehlivost klientské podpory atd.) a na dotazy tady na Finančníkovi nikdo neodpoví - což asi znamená, že tady přes ně nikdo neobchoduje :S. Kromě Chicagského českého Harpoonu, který ve své platformě pitovou Corn má, vím taky o Peregrine Financial Group (to je vlastně autor té Harpoonovské platformy), Open E Cry a Go Futures - to jsou vyloženě elektroničtí brokeři. Open E Cry mi nabízeli komise od $5.80 RT za elektronické a $14 RT za pitové kontrakty, GoFutures cca $2 RT za elektronické a $10 RT za pitové přes platformu (ovšem musíš mít minimální konto $5000, jinak jsou komise podstatně vyšší). Platformu Open E Cry jsem testoval - celkem ušla, skvělé byly okamžité odpovědi na chatové dotazy přímo z platformy, ale jinak nic moc. Taky jakmile jsem se začal tázat po ostatních poplatcích, tak se pánové začali kroutit a nic kloudného jsem z nich nedostal. U GoFutures zase sice mají pitové trhy v seznamu, ale v demo platformě mají jen elektroniku a na dotazy mi neodpovídají - tak nevím :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
výběr brokera je hodně individuální a každému vyhovuje trochu něco jiného, proto je třeba trochu zkoušet a nebát se brokera vyměnit.
Sám obchoduji elektronické trhy přes Interactive Brokers a pitové přes brokera napojeného na platformu ADM (www.admis.com). U pitových obchodů využívám ale FS služeb brokera (tj. posouvá mi stop-loss, sleduje pozice atd.) a to je třeba hlavní můj důvod proč používám právě tohoto brokera – dobře se mi s ním komunikuje a je spolehlivý. On-line platformu nabízejí také (řádově za komise které zmiňujete ve svém příspěvku), ale přes tu pitové obchody nezadávám (pitově obchoduji především futures spready).
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim,
chtel bych se zeptat na nejaky elektronicky trh pro zacatecniky ktery jde obchodovat pres IB, protoze poskytuji api ktere hodlam v nejblizsi dobe vyuzit ale nejdrive chci zkusit obchodovat rucne.
doporucujete tu sugar a corn. sugar ale myslim nejde vubec elektronicky a corn ma velmi male objemy. uvazuji tedy o indexech mini DJ a mini SP500.Oba maji dost vysoke objemy.je to dobra volba?pripdane podle ceho jeste trh pro zacatecnika vybirat?
dekuji za vsechny odpovedi.
richip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
dekuji za odpoved. s vetsim uctem pocitam vzhledem k docela vysokym marginum.pro zacatek jsem chtel ale obchodovat pozicne.v cem tedy spociva zaludnost techto trhu? dal by se tedy nejak priblizne ramcove popsah trh vhodny pro zacatecniky? zatim jsem zde nasel pouze pozadavek na dostatecnou likviditu.nebo to nijak jednoduse popsat nejde a clovek to zjsiti az po nejakem case obchodovani na zaklade intuice?dekuji
richip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richip,

jednak to musí být trh dostatečně likvidní a jednak nepříliš volatilní. Pro začátečníky je to takový trh, který udělá pohyb "pár dolarů denně" - např Sugar se svými průměrnými pohyby 100-200 USD za den je pohoda, což se nedá rozhodně říci např. o ropě, kde mohou být pohyby i několik tisíc za den. Volatilita a likvidita jsou asi hlavními kritérii při výběru trhů. Navíc musí v trhu fungovat obchodníkova strategie - je docela možné, že vaše strategie může v jednom trhu fungovat skvěle, ve druhém o poznání hůře. No a konečně jak píšete - je to i do jisté míry věcí citu. Já osobně se domnívám, že pro Sugar a kukuřici je možné získat cit relativně rychle. Samozřejmě je to ale pouze můj osobní názor.
Hodně zdaru a dobré obchody,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den,

zajímalo by mě jestli u zářiové kukuřice nedojde k dvojitému vrcholu, moc bych si přál slyšet názor zkušených obchodníků, protože se kukučici snažím sledovat a zajímala by mě Vaše spekulace ohledně růstu, nebo poklesu ceny. Také jaký indikátor by jste použili, nebo co si o tom vůbec myslíte. Pokud by jste byli ochotni se podívat, mohli by jste třeba i inkasovat případný zisk :).

Děkuji

Jan Zezulka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...