Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

Co rikate na obchodovani "ZCH6 - CORN [E] March 2006 (CBOT)" - elektronicka kukurice?

Prumerne denni volume je kolem 3000 (neni to sice moc, ale uz by to mohlo na pozicni obchody stacit). Docela me to laka - predevsim z hlediska nizkych komisi.

Pokud to chapu spravne, tak by se to dalo obchodovat pres IB s komisi pod 5$ RT.

Je to tak, nebo mi neco unika?

dik za odpoved

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dle teto tabulky je prumer mezi 2300-3300 denne (dle horizontu):
quote.barchart.com/techrept.asp?sym=ZCH6

Zde je to s volume podobne:
www.futuresource.com/charts/charts.jsp?s=ZCH06&a=D&st=VOI

a zde je volume nizke:
www.futuresource.com/charts/charts.jsp?s=XCH06&a=D&st=VOI

Jeky je mezi nimi rozdil (XCH06 / ZCH06)?

Co jsem koukal na IB, tak tam kokurici nemaji vubec zadnou (v tabulce marginu).

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petre,
dekuji za osvetleni rozdilu - pidim se po tomto uz asi mesic.

Kde mohu obchodovat tu elektronickou kukurici - u IB jsem to v marginech nenasel (jde mi o nizsi komise kolem 5$ a pozicni obchody)?

Na clanek o minitrzich se tesim (predevsim se mi zatim zamlouval minisilver a minigold).

Dekuji

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A je tedy tento trh obchodovatelny s takovymto volume, nebo je to pro zacatecnika malo?

jasne ze plneni nebude tak rychle jako u klasicke kukurice, ale velke problemy by to snad delat nemelo a za tu nizkou komisi by to mohlo byt vyhodnejsi.

pri backtestingu mi vysel zisk za rok 500$ bez komisi (bylo to 20 obchodu a dela to pri komisy 25$RT zisk 0$ a pri komisy 5$RT zisk 400$ a to je docela rozdil).

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

To Pete.
No měl jsem na mysli jakou strategii používáš pro swingové obchodování,s jakými indikátory pro vstup a výstup z pozice a zda používáš pro každý trh jinou strategii případně jiné indikátory.
Zajímalo by mě jaké máš v tomto druhu obchodování výsledky, třeba jen papírově,jak dlouho jsi v pozici a podobně.
Díky Robert.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Rád bych se zeptal, zda je pro začátečníky kukuřice stále vhodná. Podle Slovníku komoditního obchodníka se dá volatilita odhadnout z výše marginu (vyšší volatilita=vyšší margin). Margin u Corn je ale již $1350 (v manuálu je teď už neplatných $338). Např. margin na sójový olej je $608, margin na T-notes 5 year taky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

milatina:

vybírejte sám vhodný trh dle vlastních kritérií - dostatečný účet na pokrytí marginu, dostatečné volume, dostatečné pohyby trhu atd. Také hodně záleží zda chcete obchodovat pozičně nebo intradenně. Navíc margin kukuřice může být u různých brokerů různý (1350$ je u IB na poziční obchod pokud se nepletu).
Další věcí je, že pokud plánujete, nebo již máte účet u IB, minimum je 5000 USD, tedy margin 1350 USD je stále dobrý.

Jen radím jak jsem k tomu postupně došel já :-). Z počátku jsem papertradoval kukuřici pozičně, pak jsem přešel na papertrading zlata intradenně (sedlo mi to více) a nakonec jsem se dostal k papertadingu ER2 a ten také live obchoduji. Zkrátka jsem pro sebe hledal to co mne nejvíce sedne, doporučuji stejný postup u vás.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...