Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Visual Trading 2


Sid

Doporučené příspěvky

Protože CMS už zavedlo i pro live obchodování platformu VT Trader 2, je na čase založit, pro tuto v mnoha směrech úplně novou věc, nové vlákno. Některé dotazy už byly na vlákně VT 1.8 a zde by se mělo pokračovat ve zkušenostech a popisu novinek, kladů a záporů VT 2. Komentáře k starším verzím VT 1.9 tady nedávejte, k tomu slouží předchozí vlákna. Základní popis VT 2 je na stránkách CMS, kde je i demonstrační video pro tuto verzi. http://www.cmsfx.com/en/trading-software/vt-trader-resources/vt-trader-video-tutorial/vt-trader2-quick-video-guide/ Výhodou pro tuzemské uživatele zůstalo to, že VT 2 podporuje plně mj. i češtinu, takže i pro neznalé english bude přechod na tuto verzi jednodušší. Zda bude VT 2 lepší než předchozí verze ukáže až čas..Něco ve vlákně VT 1.8 už naznačil nick l00ser..za což mu díky.. :). Dříve nebo později budou FX klienti CMS stejně nuceni na novou verzi přejít.. ------------------------------------------------ Aby začátek, nebyl jen strohým konstatováním, přidám pro start nového vlákna něco k lepšímu ve formě indikace cyklů - cyklovače, který by měl pomoci nejen zkušenějším traderů, ale především nováčkům k dalšímu pochopení FX trhu. Mínus pár dnů jsem dával na vlákna TIMEHOUR, který určuje dle předvolby hodinové a půlhodinové vrcholy cen. Cyklovač je něco podobného, ale s daleko širším využitím a především velmi vhodnou pomůckou pro samotné vstupy na pozice. Odbočím a jen pro připomenutí trochu matematiky, která je pro cyklovač dost důležitá. Bars (svíčky) jsou nedílnou součástí každého FX grafu. Znázorňují cenu ve formě C,O,H a L ceny za dané období - nic víc, nic míň.[bold] Počet svíček/hodina podle časového grafu (timeframe - TF): TF 1 min.=60 bars, TF 5 min.=12 bars, TF 10 min.=6 bars, TF 15 min.=4 bars, TF 30 min.=2 bars, TF 60 min.=1 svíčka. TF 2 hod.=1 svíčka za dvě hodiny atd. [/bold]. Nastavení indikátoru. Nejprve zadáme počet cyklů (bars). Pokud např. nastavíme v cyklovači na 5 min. grafu 12 bars, ukáže nám graf kde byla cena každou hodinu. Pokud např. 36 bars, každou třetí hodinu atp. Na např. 10 min. grafu jsou 24 bars 4 hodiny(6x4=24). Cyklovač se dá využít i "obráceně", pokud zadáme na 1 min. grafu např. hodnotu 10, simuluje nám vrchol křivky vlastně 10 min. svíčku, hodnota 15 = "jakoby" 1 svíčka z 15 min. grafu atp. Dále zadáme Start den - běžné číslo bez ohledu na měsíc..pokud je 4.11. zadáme číslo 4, 25.5. zadáme hodnotu 25. Zadáme dále hodinu vstupu (0-23), [bold] tady pozor musíme zadat hodnotu USA času dle CMS, obykle -6 hod. SEČ[/bold]. Nakonec zadáme minutu. Tady rovněž pozor na 1 min. grafu můžeme zadat např. i 4 minuty, ale na 5 min. v násobcích čísla 5 (5,10,15 atp.) - hodnota např. 6,13,18,22 atp. by indikátor nespustila, protože takový čas na 5 min. grafu zkrátka neexistuje. Na 10 min. grafu 10,20,30 atd., 15 min. graf(15,30,45 nebo 0). Pro start (obvykle v celou hodinu) zadáme do minut hodnotu 0 (nula). Všechny údaje se zobrazují ve štítku v pořadí počet cyklů (bars), start den, start hodina a minuta ve formě např. 4:0. Vychytávkou indikátoru je MA, který je počítán [bold] jen z dosažených vrcholu cyklu [/bold], v periodě. která se rovná předvolenému počtu cyklů. U MA můžeme navíc zvolit i typ (EMA, SMA, WMA atd.). Doporučuji ponechat nastavení EMA (e). Na grafech níže jsou cykly znázorněny žlutou křivkou a MA modrou pro lepší viditelnost. Barvu a sílu křivek si může každý upravit dle libosti, klikem levým na šítek - Vlastnosti, kde se nastavují i hodnoty cyklů a startů. (viz obrázek eurojenda). Komentovat obrázky nemá smysl.., každý asi pochopí, když je cena nad cykle křivkou nebo nad MA křivkou, případně cykle je nad MA je pozice pro vstup Long, opačně Short. Tož tak.., indikátor pod názvem ASID Cycle je v příloze. Good Luck.. :) SID

6393

6394

6395

6396

6397

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 422
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rad bych se zeptal dve věci :
1) U VT 1.9 jsem neprisel na moznost jak zadat soucasne s prikazem k obchodu (za market cenu) SL. Uz se o tom na diskuzi psalo. Prinasi něco noveho 2.0? Nebo znate někdo reseni jak to udelat? = mit klidne i automaticky nastaveny pevny SL, který odejde soucasne s objednavkou. Pak bych si ho rucne upravil podle trhu. Nemam ale dobry pocit, když odejde objednavka a vypadlo by mi pripojeni.
2) Je mozne do VT zadat (naprogramovat) vstup soucasne do dvou pozic, z nichž kazda ma ale ruzny SL a hlavne ruzny PT. Nebo aspon vytvorit dve shodne objednavky (za market) jednim zadanim. Ne 2 loty, ale 1+1 lot.
Jde mi o vyzkouseni systemu „double entry“ kdy jednu pozici uzaviram v „mensim“ pevnem profitu a druhou nechavam bezet v trendu (s posouvanym SL).
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

side dík,hodil jsem si tu dvojku zatím na notas(live)a jdu hledat nějaký nastavení....mě zajímá 30-60tf...je mi putna,že u v.t.2 není vlastně nic novýho,působí to na mě zatím dojmem,že je o dost"živější",tak doufám,že to nebude padat,to je pro mě to podstatný....ještě jednou děkuju,fakt si vážím toho,co tady pro lidi děláš......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No musím přiznat, že mě programátoři VT nezklamali. Vůbec nechápu, zčeho ta firma žije. VT mobile stojí za starou bačkoru, je to primitivní nespolehlivá aplikace, kterou by po večerech naprogramoval student prvního ročníku ČVUT a VT 2 je opět krok "vpřed"!
Nainstaloval jsem dvojku a ta mi nepozději do 5 minut zmrzne, procesor vyletí na 100% a musím ji ukončit. Včera..7.11. se mi zase vždy zobrazil jenom jeden graf ze 4, které používám. A to tam ani nemám žádné indikátory. Jejich návod na přenesení nastavení je také super....zvláště, když vám VT2 po importu ohlásí, že Import byl succes, ale všechna nastavení Skipped a proč to si nechá pro sebe.

Jestli ten hnůj budou za měsíc vyžadovat povinně, tak unich končím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

neviem akosi s tým demom poradiť... cms majú napísné, že poskytujú časovo neobmedzené demo, takže si neviem vysvetliť, prečo keď spustím VT2 , som pripojený, ale ceny sú šedé a nemenia, proste nič sa tam nemení, všetko mi zastalo na určitých hodnotách a už sa to nepohlo.Poraďte prosím....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...