Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 163
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

FIMS 2 je dostupný online zde: www.financnik.cz/exe/webinare/kompletni-fims.php
Tento kurz obsahuje vše, co v intradenních trzích sleduji a dělám. Navíc jej průběžně aktualizuji.

Pokud máte na mysli mentorované rozšíření tohoto kurzu, to vychází z výše uvedeného online FIMS 2 (který tvoří i studijní osnovu kurzu) a je rozšířeno o průběžnou osobní podporu studentům. Mentorovanou formu kurzu budu pořádat patrně až někdy v průběhu příštího roku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 8 months later...

AHoj,

mám dotaz ohledně kurzu Profitabilní intradenní strategie pro malé účty. K správnému využití kurzu je požadován balíček Sierra Chart 5. To je OK. Otázka zní, jestli je potřeba data feed z IQFeed, který je doporučován finančníkem, nebo jestli balíček 5 v Sierra Chartu stačí a obsahuje potřebný datafeed.

Pokud někdo ví, díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro obchodování orderflow jsou potřeba ticková data.
Ta můžete mít zadarmo od brokera, případně si je kupovat.

Data v balíčku SC 5 jsou jen historická. Tedy maximálně pro backtest.
Pro realtime sledování tedy potřebujete nějaký realtime feed. A jak jsem psal, ten můžete mít od řady zdrojů. Já dnes používám ten, který nabízí SierraChart, řada traderů používá bezplatné řešení od brokerů.

Petr

Dafi Napsal:
-------------------------------------------------------
> AHoj,
>
> mám dotaz ohledně kurzu Profitabilní intradenní
> strategie pro malé účty. K správnému využití kurzu
> je požadován balíček Sierra Chart 5. To je OK.
> Otázka zní, jestli je potřeba data feed z IQFeed,
> který je doporučován finančníkem, nebo jestli
> balíček 5 v Sierra Chartu stačí a obsahuje
> potřebný datafeed.
>
> Pokud někdo ví, díky za odpověď


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 týdny později...

Dobrý den Tomáši,

měl bych otázku ke kurzu "Velký on-line kurz AOS Turbo: Robustní automatické strategie za 10 týdnů."

Uvažuji o jeho koupi a zajímaly by mě finanční náklady, se kterými je třeba počítat po absolvování kurzu. Mohl byste aspoň rámcově nastínit, s jakými investicemi bychom my, zájemci o tento kurz, měli počítat?

Děkuji za odpověď,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Romane,

co mě tak napadá:

1) Na kurzu se pracuje s platformou TradeStation. Ta je zcela zdarma, je ale třeba udělat min 10 obchodů za měsíc. Pokud ne, tak se platí - je však možné napsat do TS a nasmlouvat si až 6 měsíců i bez té podmínky 10ti obchodů. Tj. v takovém případě je TS zdarma.
2) Je dobré (ale ne povinné) zakoupit MarketSystemAnalyzer.com program, k pozdější Monte Carlo analýze. Někteří studenti si dělají Monte Carlo sami v Excelu (netuším ale jak), někteří si program zakoupí.

To je tak vše, co mě napadá.
Je dobré mít nějaký rozumný počítač / notebook - tj. nic prehistorického, alespoň nějaký rozumný i5 / i7 CPU. S dobrým počítačem samozeřejmě vše šlape rychleji.


Pmihal,

Market Internals součástí nejsou. Můžete ale dodatečně (něž bude také stažen z trhu) zakoupit kurz Market Internals pro Daytradery, který se dá také aplikovat na AOS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero a ještě bych počítal s poměrně většími nároky na kapitalizaci. doporučovaných 20k považuji za dost riskantní. ne že by to nešlo, ale doporučuji spíše dvojnásobek jako naprosté minimum. pro správnou diversifikaci doporučují profesionálové i 100k. je to podobné jako když pro intraday někdo doporučuje minimum 2,5k. taky to jde ale já bych to nikdy nedělal. je to další nepřítel na cestě k úspěchu, jakoby jich i tak nebylo dost.
malý příklad: margin řekněme 5k. max DD podle MC 7k. kolik můžu obchodovat strategií abych i po velkém DD mohl otevřít pozici? a jak snesu takový DD na živém účtu, když stagnace může trvat i půl roku? a s jakým pocitem vyřadím strategii, když dosáhne max DD a na zbylých penězích budu spouštět novou strategii? jistě třeba 4 strategie budou mít max DD třeba 10K. ale opět stejná otázka. a dále - jsou 4 strategie dostatečnou diverzifikací? kolik pokrývají trhů, kolik různých timeframes, kolik obchodních logik? v kolika % času spíše korelují?
když na to půjdu z druhé strany. kolik procent účtu bez stresu obětuji pro strategii která třeba selže? 50%? 25%? nebo 10%?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jo jasně, když mám robustní strategii s DD 7K (pochybuji že někdo najde výrazně nižší DD), tak můžu začít i s 10K účtem. ale je to 50:50 že účet zruším pro další obchodování automatu. když se trefím do dobrého období, můžu mít za půl roku dvojnásobný účet. každý ať si to přebere jak potřebuje a co chce se svými penězi podniknout. já hope mode nepovažuji za vhodný pro seriózní byznys. dva lidi napíší do fóra jací jsou kabrňáci že s malým účtem dokázali zbohatnout. deset dalších co si účet včetně psychiky pochroumali nenapíše nic :)
a´t to nevypadá že tady skuhrám. obchodoval jsem s 20k účtem 3 strategie. během dvou měsíců jsem byl v plusu 6k. měl jsem zkrátka štěstí na dobré období. od té doby jsem potom ztratil 8k. a začal o tom více přemýšlet. výsledek mých úvah jsem shrnul do těchto svých příspěvků. nevím co bych dělal kdybych začal obchodovat o ty dva měsíce později. skoro půlka (pro čr velkého účtu) v zádeli, psychika v hnoji. díky marginu bych dál mohl jet jen dvě strategie - fakt terno v době max DD a velké šance že se strategie začnou hrabat ode dna. no měl jsem prostě kliku.
automaty obchoduji dál, ale s ohledem na sníženou ochotu tak velikého risku jsem si našel jiné trhy a jiné systémy, abych měl DD portfolia max 10-20% účtu. a samozřejmě jsem musel přizpůsobit risku i kapitalizaci.
je logické, že v čr Tomáši moc lidí na kurzy nenalákáte když budete doporučovat rozumnou kapitalizaci. ale říkat že se dá začít i s 10-15k účtem mi nepřijde seriózní.
prostě platí že kdo má ten dostane přidáno, kdo nemá tomu bude odňato i to málo co má :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...