Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nepřehledný web


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny a momentálně především správce serveru Finančník.cz :o). Mám několik výhrad k webu financnik.cz jako takovému a jistě mě v této myšlence podpoří více lidí ...

Když jsem narazil na tento server prvně a začal jako naprostý nováček, který o komoditách v životě neslyšel, vstřebávat přehršel informací a třídit si je v hlavě i na papíře postupně do logických celků, začal jsem občas také pociťovat potřebu vyplňovat stále své vědomostní mezery opětovnou četbou vybraných článků. Zde jsem však narazil na kámen úrazu, o kterém se zde chci zmínit ...

Celý web je dle mého názoru velmi, ale opravdu velmi špatně strukturován do jednotlivých informačních bloků a vyhledat zde zpětně již jednou nalezené informace je, s trochou nadsázky, nadlidský výkon. Přiznám se, že jsem z oboru a má podnikatelská činnost je zaměřena právě na výstavbu a návrh webových stránek. Jen na okraj - mezi práce mé firmy patří např. návrh nové podoby serveru ceskenoviny.cz aj. Zabývám se tímto již osmým rokem, jinak bych si ani nedovolil neobjektivně kritizovat práci, resp. snahu druhých.

Pointa mé myšlenky tkví v tom, že navštíví-li naprosto nový uživatel prvně Váš server, chybí zde např. vodítko, které by mu mohlo nalézt správný směr studia, nebo chcete-il jeho logický postup a neztratit se tak v záplavě informací. Dost by to pomohlo. V praxi by to pak mělo vypadat např. následnovně:

JSEM TU POPRVÉ (link na hlavní sekci)
Název podsekce 1
- Článek 1
- Článek 2
- Článek 3
Název podsekce 2
Název podsekce 3
- Článek 1
- Článek 2

Takto vytvořená hierarchie odkazů by pak mohla být pro většinu nových (možná i stávajících) uživatelů ideální pomůckou jak logicky postupovat při studiu. Něco na způsob sekce "Komoditní manuál".

Jako další silný nedostatek se mi jeví absence, dnes již standardní funkce každého serveru, vyhledání pomocí klíčových slov / frází (mluvím samozřejmě o webu, nikoliv o diskuzi). Několikrát se mi stalo, že i přes veškerou snahu se mi na serveru nepodařilo nalézt informace, rozumějte článek, který jsem již jednou pročítal.

Pokud my vedení serveru dá za pravdu, nabízím bezplatně svou pomoc při dalším rozvinutí této myšlenky. V podstatě by se jednalo o vytvoření jakési (také celkem běžné) mapy webu. Jsem si na 100% jist, že by to pro celý server, který se neustále rozrůstá o nové informace, bylo obrovským přínosem, a to jak z pohledu nového tak i stávajícího uživatele.

Pokud s mým názorem nesouhlasíte, zkuste popřemýšlet, zda je to objektivní, jelikož tvůrce struktury webu (navíc zároveň osoba, která ovládá tématiku komodit) se pochopitelně na webu orientuje výtečně (nebo by měl) a nedokáže tak dost dobře posoudit, resp. odhadnout pohyb nového uživatele na serveru.

Toť vše :o).

Každopádně ať už je to jak chce, díky za celý server i za to, že se se všemi dělíte o tak cenné informace zdarma. To už se dnes opravdu nenosí a zaslouží si to úctu nejen k Vám, ale i ke všem ostatním traderům, kteří sem píšou své přínosné příspěvky.

S úctou
Pavel P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 58
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Pavle,
články na titulce jsou v podstatě naše [bold]zápisky[/bold], tudíž nemají dlouhodobou strukturu. Titulní stránka Finančníka je něco na úrovni zápisníku především mně a Tomáše a největší hodnotu tak mohou uživatele získat průběžným čtením. Souhlasím, že v archivu se hledá těžko, ale ani není našim cílem vytvořit nějaký kompletní on-line archiv, který bychom dny opečovávali.
Čas od času vydáme knihu - viz www.financnik.cz/knihy/ , což je právě již hodně učesaný a konzistentní zdroj informací.

Pro zlepšení orientaci na serveru a provázání témat, jsme vytvořili wiki - viz www.financnik.cz/wiki/ , která měla sloužit právě k tomu, o čem jste psal. Bohužel nikdo wiki moc needituje, takže si myslím, že nakonec většině uživatelů stačí stav, jak jej děláme my s Tomášem. Pokuk chcete na struktuře zapracovat, můžete informace pomoci třídit do bloků právě prostřednictvím wiki.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Pavlosos
Nejsem sice editor web. stránek, ale souhlas. Taky s hledáním a členěním mám dost problém.
Příjde mi, že kdysi vznikla jakási dostačující struktura stránek... postupem doby přibylo obrovské množství článků a ty už úplně ideálně nezapadají do původní malé struktury... bohužel jsem nebyl u zrodu tohoto webu a nečetl vše postupně, jak články vycházely... určitě by si web zasloužil dnes lepší členění... začal jsem číst tyto sránky teprve loni a stále objevuju pro sebe nové a zajímavé články, které přitom vyšly třeba před pár lety... bohužel na ně narážím spíš náhodně, než postupně a logicky...
Určitě nechci být kritik obsahu. Naopak. Je zde obrovské množství informací a poznatků. Za zveřejnění poznatků moc děkuji provozovatelům T+P.
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renooo, rádo se stalo, děkujeme :)

Jak říkám - je to přesně tak jak píšete a cesty jsou dvě:

a) zpracovávat Finančníka jako nějaký zpravodajský web - tj. najmout programátora na vytvoření lepšího vyhledávání, procházet články a zpracovávat je do nějakých celků, tj. pracovat na serveru podobně, jako když firmy připravují klasické weby určené pro zpravodajství. Tato možnost by vyžadavalo buď redaktory nebo moji angažovanost s Tomášem v řádech nejméně několika hodin denně. To je bohužel zcela mimo naše představy o tom, co chceme a můžeme serveru poskytovat.

b) Tj. zbývá druhá cesta - zpracovávat informace prostřednictvím stávajících uživatelů a wiki - tj. každý přidá kousek práce a celkově zde budou informace více utříděné, protože se mohou zapojit i odkazy na diskuze atd.

Tj. technologicky je zde připravené všechno proto, aby se daly informace lépe setřídit pomocí wiki a uspořádat je do takových celků, které budou dobře srozumitelné. Je zde i spousta velmi cenných informací. Tj. máte-li chuť, není problém začít články a diskuzní příspěvky, které vás zaujaly a mají hodnotu, třídit do wiki.

Bohužel je to tak, že když jde o cizí práci, spousta lidí neustále volá po tom, co by bylo dobré zlepšit a vyšperkovat. Jakmile ale dojde na lámání chleba, tj. vlastní zapojení, většina lidí se někam "vytratí" :) Dobrě je to vidět právě na wiki, která zde byla před nějakou dobou vyžadována právě ze zmiňovaných důvodů. Wiki jsme připravili, takže není problém ji začít využívat - bohužel realita je taková, že jakmile byla wiki hotová, zájem ostatních o zpracovávání informací v podstatě odpadl...

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mne by zase vyhovoval iny format diskusneho fora. mohlo by byt viac strukturovane napriklad teraz je tema napriklad Price Action a su v nej zaradom prispevky ktore nie vzdy logicky na seba nadvezuju a potom je tazke sa v tom orientovat. keby ale bola sekcia napriklad Price Action a v nej by boli thready ako napriklad Obchody za dnesni den, Moj system, Ako spravne kreslit trendove ciary a podobne by sa uz len pridavali temy podla potreby co by sa prave riesilo. to by znacne sprehladnilo cele forum a zhananie informacii. s programovanim skusenosti nemam takze pomoct neviem ale berte to len ako navrh na zlepsenie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavlosos:

Tvoje myšlenka je dobrá, jde ale o to - vymysli nějakou obecnou strukturu podle které by se dali jednotlivé články třídit. Vem si, že tento server pojímá naprosto celou oblast tradingu. Máš tu články týkající se forexu, futures, opcí, akcií, články o technické analýze, kde některé se týkají všech instrumentů, některé zas pouze např. opcí nebo forexu, fundamentální analýza komodit se může týkat pouze instrumentů navázaných na ceny komodit, ale kdo ví jestli v tom nenajdou inspiraci i obchodníci s akciemi, např. těžařských spol. atd..? články o software, kde každý software může být také pro jiné instrumenty, a naopak některé články se zase týkají přímo zacházení s daným software. Články o psychologii obchodování, moneymanagementu, brokerech apod. Přičemž některé články jsou třeba jen zajímavosti a různé postřehy, které mají na trading jen menší návaznost, apod.. Jde o to že veškeré inforamce se tu v různých měrách navzájem prolínají a vytvořit pro takové kvantum různých informací obecné schéma, které by vyhovovalo většině, to bych řekl, že je vážně dost těžký úkol a jak poznamenal Petr velice časově náročný. Je to prostě něco jiného než roztřídit zprávy do rubrik z Domova, ze Světa a ze Sportu :-) (bez urážky, jen příklad)

Řekl bych, že pokud takové organizační schéma navrhneš a jednotlivé příspěvky do něho setřídíš, určitě na tomto serveru najde někde uplatnění. Jde o to že každý může mít představu o struktuře stránek naprosto jinou .. já například proti stávající struktuře nemám výhrady a pokud jsem něco hledal, zatím vždycky jsem to našel - pokud se mi rovnou zdálo, že se k dané informaci budu vracet, ihned si jí např. dávám do záložek. Co se týče například listování v archívu článků, jenom tip. - když si kliknete na Kompletní archív (komodity, akcie ...) - nahoře v adrese stránky máte nahoře na konci [bold]page=1[/bold] - přepište 1 na 24 a jste hned u nejstaršího článku v archívu ;) ... hledat v tom dá možná trochu času, ale proboha kde to jsme, všechny informace jsou tu zadarmo, ještě aby je za vás někdo hledal :-)
Možná se občas stane, že budete muset nějaký článek přečíst dvakrát, abyste zjistili, že tam není co jste hledal, ale ono se Vám to nestratí, pokud to bude např. článek o stop-lossu, klidně si ho přečtěte ještě pětkrát, promarněnej čas hledáním to nebude ;-)

Pro systematický druh studia, který Vy popisujete, je opravdu nejlepší koupit si knížku, kde prostě jedete po stránkách až na konec, jenom si za to musíte připlatit, a nebo komoditní manuál - ten je zdarma :-). Zbytek finančníka bych vnímal spíše jako doplňující informace, ve kterých se možná nemusíte orientovat jako naprostý začátečník, ale pokud už přečtete nějakou tu knížku, nebo alespoň komoditní manuál, tak Vám ta orientace přijd hned mnohem snadnější. Trochu mi to přijde jako chtít přijít na server finančník a druhej den začít obchodovat :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krakra:
Se vší úctou, pro Vás tento příspěvek opravdu určený nebyl a zařazení ve fóru je odpovídající. Hezký den.

Renooo:
Přesně tak to bylo myšleno ;o).

Petr:
Vše děláte ve svém volném čase, jde v podstatě o "větší blog", tím pádem je Váš postoj pochopitelný. Šlo v podstatě skutečně jen o další námět na zlepšení hodnotného webu bohatého na informace :o). Wiki je skvělá, ale pro nového uživatele stále trochu nepřehledná, protože neví čím začít (jestli softwarem, psychologií, MM ...).

Zkusím ve svém volném čase něco připravit a zaslat Vám to v podobě, kterou jsem měl na mysli, nebude to samozřejmě ze dne na den a pravděpodobně ne vše bude seřazeno tak jak by mělo, ale pokusím se o to. Záměr je tedy takový, aby nováček přišel na web a hned pochopil, že ...

(velmi zjednodušeně)
1. nejdříve musí pochopit co jsou komodity
2. pak si přečte jejich základy
3. pak se např. prokouše MM
4. pak se mrkne na psychologii
5. více informací o tom co je tech. analýza
6. jaké jsou její možnosti (indikátory, patterny / formace, trend. čáry...)
7. pak si stáhne software pro backtest
8. pak si stáhne software pro papertrading
9. pak si vydělá své první miliony :o))

Střelil jsem to od boku, možná by se osvědčilo jiné seřazení, ale tím by byla vytvořena jedna stránka, MAPA WEBU a bylo by hotovo :o). Co se týče funkce vyhledávání, do webu lze zahrnout funkci vyhledávání skrz GOOGLE, který bude vyhledávat klíč. slova a fráze pouze v rámci obsahu vašeho serveru. Nejde o žádný programátorský zázrak, jsem si jist, že to zvládne začlenit do svého webu každý člověk alespoň trochu znalý problematiky, který se nechce zabývat programováním vlastní vyhledávací aplikace (to vyhledávání by opravdu bodlo :o)!).

Millis:
Vzhledem k mé profesi jsou některé Vaše výroky pro mě doslova kacířství a nesmysly :o))), kterých kdyby se řídil každý informační server, tak by jsme byly ještě v internetové době kamenné :o), ale v mnohém Vám také musím dát za pravdu. Každopádně rozčlenit informace a data opravdu lze a to VŽDY VE VŠECH PŘÍPADECH. Můj nápad se ale skutečně zaměřil pouze na komodity, nic jiného.

Myslím, že to zde můžeme nechat otevřené, já zkusím za čas (když bude) něco sestavit a když se to nepoužije, bude to alespoň dobrá pomůcka pro mne :o).

Určitě díky za to, že jste můj příspěvek nenechali bez reakce.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bezva :o), po dvou měsících každodenního čtení jsem si toho až doteď nevšiml (a to jsem jej i hledal). To jen dokazuje, že je nevhodně umístěný. Vyhledávání má být vždy nahoře viditelně na očích ihned po otevření webu asi tak, jakože u každého obchodu musí být SL :o)). Např. místo newsletteru nebo vedle něj ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Petr
není zač...
-rozšířil bych řešení ještě o - c)
-wiki mi taky nepříjde úplně nejlepší. Kdyby se opravdu rozjela, tak při neřízené editaci se stane nepřehledná a musela by se časem stejně spravovat.

+ To All:
- vyhledávání sice je, ale přístup k článkům stejně není úplně šťastný
- Tak dnes místo backtestu jsem se zaseknul nad touhle myšlenkou a několikrát jsem četl jak tuto diskuzi, tak dokola prohlížel titulní stránku WEBu.

Moje poznatky:
-každý tu má kousek pravdy :o)
-web se rozjel tak, jak asi nikdo na začátku nečekal
-a to i s tímto vzhledem a strukturou
-to o čem se bavíme a má největší hodnotu úplně pro všechny... a hlavně pro nováčky jsou články od T+P
-bohužel ku škodě je k nim hodně špatný, nerychlý, nejednoduchý přístup
-proto jediné co bych měnil je vytvoření rozdělovníku (odkazovníku) na tematicky podobné články
-umístění na hlavní straně si myslím by nebyl problém, v levém sloupci nahoře by se místo určitě našlo, jinak by titulní stránka zůstala stejná - a bylo by to vysoce účelné
-zbývá vytvořit rozumnou strukturu rozdělovníku (berte to i jako výzvu k návrhům) - k odsouhlasení majiteli webu - přeci jen je to vaše dítko :o)
-zakomponování rozdělovníku do webu by nemělo si myslím být až tak velký technický problém pro Pavla nebo někoho z oboru
-vytvořená struktura si myslím by se pak dlouho nemusela měnit a u nových článků by se vlastně pouze zadalo umístění a přiřazení k tématu
-určitě by byla nějaká práce přerozdělit všechny staré články do nové struktury dle témat- s tím můžu nabídnout pomoc např. já


Nejlíp by asi strukturu navrhnul někdo, kdo je seznámen s webem od začátku. Já osobně jsem ještě komplet web nepřečetl.
Můj návrh na rozdělovník, berte ohled je to prvotina:

Archiv článků:
1) Pro začátečníky-obchodní základy
2) Obchodování - obecné info
- strategie & obchodní plány
- obchodní deník
- intradenní
- poziční
3) Trhy - futures
- forex
- akcie
4) Opce
5) Spready
6) Technická analýza
7) Fundamentální analýza
8) Money + Risk management
9) Backtesting + paper trading
10) Software pro trading - programy
- videotutoriály
11) Hardware pro trading
12) Vzdělávání - knihy
- kurzy
13) Psychologie obchodování
14) Motivace - osobnosti
- život tradera
- setkání obchodníků


Ren

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...