Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

BacktestHelper


Doporučené příspěvky

Zdravím, jestliže patříte k těm, kteří jsou si vědomi významu backtestování, ale irituje je stejně jako mě opakované ruční odečítání údajů z grafu NinjaTraderu a jejich následné přepisování do Excelu, mám pro vás malou pomůcku skromně nazvanou "BacktestHelper", která, jak doufám, zase o trochu ulehčí vaši práci. Ulehčení spočívá v možnosti přenést potřebné údaje jako je datum, čas, vstup, MAE nebo MFE z grafu NinjaTraderu do sešitu preferovaného backtesteru několika málo kliknutími myši. V archivu, který jsem připravil naleznete všechny potřebné soubory a návod na instalaci a nastavení. "https://my.syncplicity.com/share/1j0hfsa0av/BacktestHelper.zip" Těším se na vaší zpětnou vazbu. Laadiis

7305

7306

7307

7308

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 723
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vyzkoušeno funguje vše skvěle. Je to bomba. Moc dík, myslím že to všem ušetří mraky času. Jen takový dotázek, nešlo by toho doprogramovat ještě jednu kolonku na posouvaný výstup viz: www.financnik.cz/forum/read.php?14,117190 ? Jedná se mi o kolonku EXIT. (tu) (tu) (tu) A možná ještě jednu věc. Šlo by to nějak udělat, aby to nezapisovalo jen hodnoty close, high, low ale i hodnoty skutečného entry a close pro zápis do obchodního deníku ? Možná jsem moc náročnej, ale to by byla ještě větší pecka. I když samozřejmě zapisuju ručně a taky to jde. Hmmm, když ned tím tak přemýšlím, ono by to vlastně mohlo kopírovat údaje z trades. Na tom mě akorát štve, že když obchoduji více kontraktů, zapisuje mi to více obchodů i když se ve skutečnosti jedná o obchod jeden. A taky to BE zapisuje jako win obchody, takže statistiky jsou pak zkreslené jak co se týče počtu obchodů, tak co se týče počtu WIN/LOSS obchodů. Stejně se to musí někam ručně psát. No nic to je jen takový návrh, kdybys náhodou neměl co dělat. Jinak ještě jednou moc díky. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Položku pro EXIT přidám a pak aktualiziji archiv - dík za tip ;-)

K propojení NJ s obchodním deníkem ... tam těch hodnot k zapisování najednou není snad tak moc jako při backtestu ... to už bysme se asi moc rozmazlovali ;-) ... nebo se pletu? Jsem teď ve fázi backtestovaní ... tak uvidíme co přinesou další části ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím o radu. Hodnoty vstupu, MAE,MFE, datum, čas se mi správně načítají, ale nefunguje mi propojení s excelovským Backtesterem. Při kliknutí na „Zkopírovat do Office Excel“ mi to dá následující chybovou hlášku. V nastavení mám vše správně zadané – cestu, buňky s definicí patternů,… . Jen to propojení nejde. Čili ani v tom rozbalovacím okně nemám na výběr žádné paterny, protože se z excelu nepřenesly. U položky „cesta k souboru“ je napsáno: „Cesta k souboru backtesteru (soubor aplikace Office Excel) - zavřete spuštěný Office Excel pro provedení změn." Z toho mi plyne, že by se mi asi měl otevřít Excel při nastavení cesty souboru, abych ho pak mohla zavřít, ale mě se neotevře. Díky za pomoc

7318

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to evas:
při nastavení cesty se soubor automaticky neotevírá ... popisný text u položky znamená např:

1. měla bys již otevřený soubor A.xls prostřednictvím BacktestHelperu
2. chtěla bys pracovat s jiným souborem ... nastavíš tedy cestu k souboru B.xls
3. Excel se souborem A.xls musíš zavřít
4. v BacktesterHelperu stisknout "Otevřít Office Excel" pro práci se souborem B.xls
5. měl by se otevřít Excel se souborem B.xls + by se měl vyplnit seznam paternů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Laaddis:

mě se nedaří prostřednictvím BacktestHelperu otevřít ani soubor A.xls ani B.xls. Jakmile kliknu na ikonu "Otevřít Office Excel" , hodí mi to tu výše uvedenou hlášku. Ten program BackestHelper mě hodně zaujal, protože přesně něco takového mi chybělo. A moc ráda bych ho zprovoznila. Verzi NT mám 6.5.1000.3 čili není to úplně poslední verze, ale to doufám nevadí. Kde může být zakopaný pes, že to propojení NT - Excel nefunguje?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to evas:

Na počítači musí být nainstalován balíček "Primary Interop Assemblies" ... ten se často instaluje již rovnou se sadou Office nebo ho můžeš stáhnout přímo z Microsoftu a nainstalovat teď:

pro Office 2003:
www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=3c9a983a-ac14-4125-8ba0-d36d67e0f4ad&displaylang=en

nebo

pro Office 2007:
www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=59DAEBAA-BED4-4282-A28C-B864D8BFA513&displaylang=en

Tenhle balíček je nutný právě pro komunikaci s Excelem.
Po stažení balíček nainstaluj a dej vědět ... pokud by to nepomohlo ... budem pátrat dál ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Laadiis:

Tisíceré díky - jednak za vytvoření BacktestHelperu a jednak za radu s tím balíčkem "Primary Interop Assemlies". Nainstalování toho balíčku pomohlo a už mi to funguje. Na takovou záludnost s balíčkem bych v životě nepřišla. Ještě jednou děkuji. Eva

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...