Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Skalpování komodit, akcií


Doporučené příspěvky

to xmms,
a proč by ne ... jde o to, co je skalpování. Podle mne jsou to "jen" obchody s více kontrakty (loty), kdy se chodí pro menší objem, za minimální čas. Je tudíž jedno jestli to bude na nějakém měnovém páru, indexu, pšenice ... byť určitě některý asi budou populárníjší.

každopádně to vyžaduje železné nervy, minimální komise, rychlé plnění ... tedy nic pro nováčky.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 7 months later...

:) hnevaju,nehnevaju

jednoduse tenhle zpusob nerespektuji, neni profesionalni. My jako traderi taky nejsme zadni profesionalove (to jsou pouze investori, kteri svym obchodnimi investicemi zajistuji fungovani ekonomiky), ale alespon pouzivame mozkove bunky,mame nejaky konkretni dlouhodoby plan a obchodujeme ciste podle toho co se na trhu deje, mluvim alespon za sebe. Nechci timhle a temato lidma dal ztracet cas, svuj nazor jsem rekl :) .

Nekdo muze namitnout, ze jestli se obohacuji tim,ze taham penize z kapes jinych behem vterin nebo hodin je naprosto jedno.Ano,souhlasim.Proto jsem rekl,ze ani my nejsme profesionalove. Protoze tohle neni zadna profese ci povolani.Je to masina na penize bez vytvareni jakehokoliv produktu. Ale to vsichni vime, s tim trading delame. NIcmene skalperi, jsou v teto hierarchii ti paraziti :).
Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex

tak teraz uz tomu rozumiem, preco ich nemas rad.

ale skusime iny uhol pohladu. 3 body ktore si opisal

1.predstav si ze 25-50% vsetkeho objemu na trhu tvoria rozne druhy scalpingu. scalpovacich strategii je spusta, a tak je to uplne jedno, hodime tych parazitov :) vsetkych do jedneho vreca. predstav si ze by sa tento objem z trhu odstranil . proste scalperi by neexistovali. trh by sa zmenil na jeden velky nelikvidny bordel, kde by trhy ako NQ a YM cukali podobne ako teraz cuka DAX, DAX by sa prakticky obchodovad nedal, a vsetky nelikvidne trhy by automaticky zanikli. result: scalperov vsetkych druhou trhy potrebuju ako sol, chce to len viac teorie a menej pocitov

2.ja poznam len zopar scalpovacich strategii a myslim si o nich ze su to daleko prepracovanejsie systemy , ako tie z ktorymi sa bezny trader denne stretava na podobnych forach ako je toto, ziadne ciarocky, haciky a zobaciky, ktore sa sice dobre predavaju ale trh na nich nieje zavisly. scalping je ta najcistejsia forma , kde zalezi len na primarnej informacii, ponuke a dopite,co je v podstate zaklad. obchodny plan je alfa omega kazdeho tradingu, bez rozdielu na target ci SL. Ja naopak scalperov beriem za ten najvyssi stupenv rebricku, su to stroje na peniaze z disciplinou ktora sa neda porovnat z disciplinou v inych strategiach.

3. trading je profesia,a profesionalom sa stane len ten kto tento fakt vezme do uvahy. kazdy z nas musi plnit svoje standardne ukoly ako v standardnom zamestnani. nic viac nic menej.

:) pekne sme si tu rozobrali dve strany mince

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Airmike,

respektuji Tvuj pohled na vec, v nekterych vecech souhlasim, v nekterych ne, a to je v poradku, kazdy jsme jiny, ale jsem rad, ze se o tom dokazes normalne a bez emoci pobavit, narozdil od spousty horkych hlav tady na fore :) . Oba vime, ze podobna diskuze nepovede k lepsimu tradingu a vyssim profitum, ale neni spatne si cas od casu i takto zafilozofovat :) .

At se dari.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

hoši, já jsem si skusil zustavat v obchodu i více než nekolik desítek minut, nekolik minut, i nekolik málo sekund (skalping), zatim se mi osvedcilo nebýt v obchodu více nez 10 minut a min. polovinu obchodu delam pres skalping, sice mam obcas straty, ale ty zisky jsou zatim vetsi. Ovsem musim dodat, ze jeste svoji strategii testuji na demo uctu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 years later...
×
×
  • Vytvořit...