Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Gladiator028

Zdravim ta, vsetko nastavene, teraz budem sledovat trh :o)

V predchadzajucom prispevku si pisal, ze si v Globalfutures a koli grafu by si chcel prejst na Mirus. Ja tiez (pokial spravne chapem podobne aj ty) pouzivam NinjaTrader, a koli obchodovaniu z grafu pri nom asi ostanem a zatial bezim na demouctu prave od Mirus. S tymi grafmi je to od mirusu (zen fire) naozaj dobre, zatial (aj ked len amaterskym pohladom) im nemam co vytknut.
Nakolko sa chystam otvorit si ucet a zatial (sam neviem z akeho dovodu) som sa stale pozeral iba po InteractivBrokers ale tam je to pre zaciatok brutus: 10K na zalozenie uctu + ES podobne aj TF je margin vyse 5000 USD/kontrakt...
Ale teraz som sa pozrel lepsie na Mirus stranky a tam pisu:
Mirus Futures offers clients aggressive day-trading margins of $500/contract, however, overnight margins are set by the exchange.
...Teda pokial tomu spravne rozumiem, ID marginy sa pohybuju okolo 500 USD/ kontrakt, ...len som tam nenasiel dalsiu podstatnu informaciu - ake maju komisie. Dufam ze su podobne ako mas na Globalfutures...

V kazdom pripade sa uz s tymto da nieco zacat. Rad by som sa ta spytal, kolko ti vychadzaju poplatky za NT platformu + data? platis mesacne alebo rocne? ktore je vyhodnejsie?

Vdaka ! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opius,

platforma stojí 60USD mesačne ale môžeš si ju zakúpit aj navždy za 990USD jednorázovo, alebo v 3 splátkach. Myslím že na začiatok je lepšie skúsit prenájom za 60 USD a zvyšný kapitál radšej použť na obchodovanie. Data su už v cene NT. Každopádne ti odporúčam Mirus Futures, poplatky maju ako GF a poplatok za obchod myslím 4.50 USD RT (niekto o tom už písal) Aj ja si otvorím další účet u nich , vyskúšam a ked to bude OK tak ostávam u nich. Patsystems nemá historiu ako som už písal a lezie to dost na nervy ked mi musí bežat PC niekedy aj celú noc kôli dátam.
Pokial ma IB také brutálne poplatky tak sa čudujem že ešte nezkrachovali a že maju ešte klientov...



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator:

Pokud myslíš poplatkem margin,tak já mám na margin následující názor.Máš pravdu,že IB marginy zrovna nízké nemá i já si myslím že by mohlo dojít ještě k nějakému snížení,ale je tu i druhá strana problému.Intradenní margin,je blokován v hlavní obchodní,tudíž by jeho výše měla aspon z větší části pokrýt potenciální pohyb daného trhu,který je podklad schopen udělat a musíš uznat že pro většinu akciových indexů je 500 USD bezproblémový pohyb klidně i za pár minut nebo desítek minut,ale obchodní den trvá hodiny,a to je asi důvod proč má IB takové marginy a nechce řešit z některýmy klienty nepříjemnosti jako zavírání pozic.Nezapomen,že po světě existuje mnoho traderů co třeba SL nepoužívají a problém je na světě.Možná to pro někoho bude znít jako totální blbost,ale já jsem docela za vyšší margin rád,odrazuje člověka od otevírání přílišného množství kontraktů,prostě pro mě blokace marginu v tisících USD budí dojem,že neobchoduju nic levného a líného,a musím mít respekt.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby


No IB by nemuseli řešit případné mínusové účty - Infinity má velmi nízké marginy a umějí to - platforma tě po překročení limitu prostě vyhodí z obchodu. Jinak souhlasím, že IB má marginy rozumné a většinou vyhovují takovému maximálnímu risku - pro začínající výborné vodítko, které nelze překročit.

Ale rád bych se věnoval trhům a ne brokerům a taktikám na těchto trzích - od toho jsou jiné vlákna.

to Gladiator028 - mohu se Tě zeptat jestli si při výběru mezi evropou sledoval také jiné trhy a proč sis vybral právě FESX, jsou i jiné, třeba FGBL má stejný rozsah ticku a jeho pohyby také nejsou špatné. Rád bych se dozvěděl proč u Tebe zvítězil FESX a jaké nuance jsi u něj zjistil - pokud to tedy není "tajná kuchyně" :-) . Já třeba prozatím vyřadil FDAX i když má hodně příznivců tak mně zatím nevyhovuje. FGBL a FESX se mi zamlouvají asi nejvíce

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Borax,

určite má logiku čo hovoríš , ale problém ako si to nazval je problémom brokera nie môj (náš) a tým pádom ma to nezaujíma. Prečo kupovat predražený produkt ked inde ho majú podstatne lacnejšie . Ked je minimum nastavené na 500 USD tak ta trh (broker)vyhodí automaticky na tomto minime a nemajú čo riešiť, aspon tak to je u GF.Nechcem tým povedat , že IB sú neschopný , ale ešte raz ...načo platit viac ako treba?
Tak isto to funguje u Varengold -forex a sú maximálne predcízny a spolahlivý.

To vyky

pri výbere som sledoval FDAX , FGBL a FESX . Prvý FDAX som vyradil kôli velkej volitalite a nedarilo sa mi ho akosi "čítať" . FGBL má podstatne nižšie volume a napríklad aj terz večer je graf rozsypaný a symbolické volume. FESX som papertradoval asi 1 rok a výsledky boli dobré , o volume ani nehovorím. Ked chceš obchodovat multy kontrakty tak tento trh je v pohode. Nemám žiadne tajnosti, jednoducho som si ho napozeral a získal preňho cit.
Viem aké má muchy a kedy snaži sa zblbnut človeka, hlavne pri ranných otvoreniach ktoré sú razantné a zdá sa že si vybral smer a po chvili sa otáča úplne , alebo robí velký swing a až potom pokračuje v začatom smere. Neobchodujem skôr ako o 9:00- 9:15 vtedy je už väčšinou rozhodnutý čo che a dá sa uvažovať o vhodnom vstupe. Korešponduje s trhom ES a ten občas využívam ako indikátor. Jednoducho som si ho oblúbil.


Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028

Zdravim ta, tak skusil som FESX, podarilo sa mi pekne zobchodovat prelomenie stredovej ciary downtrendom 17:05 (spolu s RSI cez 50 DOWN) s vystupom na prelomenie odspodu Uptrend o 17:19 ...... :o) ale na 10 sekundovom grafe.

Toto bola skor nahoda (alebo do oka bijuca situacia) .....ale v kazdom pripade zatial sam som neobjavil paterny tohoto sistemu. Mohol by si dat do eteru nejake tvoje najoblubenejsie paterny ?

Zaujimave ale je, ze cim dalej sa rypem v roznych techn. indikatoroch a rozne pristupy, casove nastavenia a podobne skusam,...tym v tom mam na jednej strane vacsi galimatias a na strane druhej tym viac vidim vo vsetkych grafoch skor klasicke formacie ako trojuholniky, trendove kanaly, S/R urovne a podobne, ...pricom som bral TA zalozenu na roznych indikatoroch(cim exotickejsi tym lepsie) ako dokonalejsiu ,....hmm este sa mam vela co ucit.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych!

Mal by som otazocku: V pripade ze zadam prikaz BUY STOP a ten sa asi 10 minut nedosiahne, tak ho zrusim....... v tomto pripade mi broker tiez nauctuje za RT ? tz: ci si brokery uctuju aj za nenaplnene (pripadne zrusene) STOP prikazy na vstup do trhu.

Za odpoved vdaka!

PS: Na nete som natrafil na zaujimavy auto sistem, ...zaujal ma v prvom rade tym, ze je naprogramovany do NinjaTrader, a chlapik si za to pyta fakt dost penazi.... Pokial niekto z vas sa vyzna v moznostiach NT, zaujimalo by ma, ake indikatory to tam moze mat nastavene,....mozno vas to nezaujme, ..ale za pohlad to podla mna stoji.
www.youtube.com/watch?v=eS5-HDBjZ4g&feature=channel_page
www.kodikos.com/indexen.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius, najprv k tomu auto systemu čo si objavil..VYKAŠLI SA NA TO !!! práve v tom je ten systém "dobrý" že ho kúpi niekto kto o tom nemá ani šajnu...nič v zlom.... ale za pohlad to podla mna stoji. Pokial ťa ten pohlad čo za to stojí bude zadarmo tak pozeraj...., keď chceš nejako špeciálne programovať NT tak tu na fore určite nájdeš niekoho kto ti to urobí grátis, alebo za symbolickú sumu. Teraz k tunelu: píšeš .....ale v kazdom pripade zatial sam som neobjavil paterny tohoto sistemu Máš ich pred očami...sú to fibo úrovne tunela..)))) a EMA 144 je velmi silná úroveň S/R .Vegas tunel bol vymyslený pre FX a časové rámce 1Hod, 4 Hod a Denný graf, vtedy pracuje najlepšie lebo ide o dlhé časové rámce. Pokial to obchoduješ na kratších potrebuješ prídavný indikátor ktorý dobre funguje aj na krátkych TF. Je pôvodne robený pre 3 kontrakty a viac ktoré otvoríš a potom ich postupne zatváraš na jednotlivých fibo úrovniach kanála , ktoré ti slúžia ako indikátor. Ja tunel používam pre určenie mantinelov pre trh ako som už písal a zaujíma ma len extrémnych oblastiach , kedy dostávam signál možného obratu , pokial ide trh do strany , alebo robí malé swingy tak ti nepomôže. Mimo tunela trh filtrujem na 60 min, 15 min a 3min grafe a potom sa rozhodujem o vstupe , prikladám screen grafov aby si vedel o čom hovorím. Bežia mi 3 grafy a tunel mám otvorený samostane. Good luck Gladiator028

7621

7622

7623

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator028 !

S tym Autopilotom mas pravdu, ...kebyto bolo funkcne, samozrejme by to nikto nepredaval...ale kasiroval stale vacsie zisky...
Jedna sa len o to, ze uz vyse roka sa komoditam venuje( myslim zatial paper) a to dost intenzivne, lenze casto sa dostavam do slepej ulicky, ked si uz myslim, ze som nasiel profitabilny sistem, pride seria tak nezdarenych obchov, ktore by zrujnovali tretinu mojho uctu keby som siel live. Co ma vsak vzdy dorazi je to, ze tie obchody nevyjdu koly abnormalnemu (neocakavanemu) pohybu na trhu, ako napriklad v krasnom trende ktory ides sa bez varovania objavy sviecka do protismeru vysoka 10-15 tikov - vyhodi ta na SL so stratou, a vzapati pokracuje povodnym trendom.....ako naschval ! Potom sa zacne ohladat za indikatormi, ktore by ma varovali pred podobnym, pri tom narazim na uplne iny sistem, otestujem, profitujem, nezdar,. .....a tak dookola uz rok...
V kazdom pripade, to vyzera tak (teda aspon u mna) ze denne je mozne zobchodovat bezbolestne 1 - 3 obchodne prilezitosti, ktore teoreticky ti mozu dat v zaciatkoch 200-500 $ / den, co by bolo skvele, lenze este najst riesenie, ako nepresediet pred monitorom 10 hodin a cakat na obchod, pretoze je to strasne na nervy,.. ale prave hladam riesenie ako skutocne max 2- 3 hodiny sa tomu venovat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,

viem o čom píšeš, tak isto som mal z toho guláš , ale ver mi že žiaden dokonalý indikátor neexistuje a už vôbec nie taký ktorý by ta varoval pred rýchlymi sviečkami ktoré väčšinou spôsobujú skalperi ktorí nabehnú do trhu po vyhlásení správ , zinkasujú svojich pár dolárov a idu na pivo.
Dám ti radu a skús sa nou riadit. Stiahni si www:forex factory.com a ulož na plochu, máš tam reporty všetkých správ ktoré ovplivnuju trh na týždeň do predu. Nepotrebuješ vediet anglicky , a ani obsah správ stačí ti vediet kedy sú vyhlasované a vtedy si musíš strážit otvorené pozície, lebo práve po vyhlásení správ je trh divoký, alebo aspon pár skalperov urobí poplach v 1 -2 sviečkach. To je presne to čo teba prekvapuje..... Musíš si tam nastavit náš čas aby ti zobrazovalo správy v našom čase a tak isto si v nastaveniach zaklikni len položky USD a EUR aby sa ti zobrazovali len dôležite správy a nie všetka omáčka lebo tak budeš čakat správy každú hodinu..))))) N atento účel si stiahni Rainlendár o ktorom som písal vyššie.

Čo sa týka OS : Daj si tam iba klzavé priemery, 55, 9 a 22 SMA a EMA 144.Obchoduj na 15 min grafoch, 3 min používaj iba ako filter pre vstup do trhu. Čím nižšie tf tým väčší chaos a neistota, skús si prejst tvoje obchody spätne na 15 min grafoch a porovnaj ich s nižšími a uvidíš že vo väčšine prípadov by si obchod ktorý ti nevyšiel nebral.Používaj RSI v základnom nastavení a hladaj na nom divergencie , to sú najlepšie signály, nie však v trhu ktorý sa plazí. EMA144 je vybraná z Tunel metódy a bude ti slúžit ako silná hranica trhu , niečo ako 50% retracement.
Možno to už bude na teba priveľa, ale daj si tm aj Pivot línie , koré sú dobrým voditkom v trhu. Vygogli si www.mypivots.com/dn/?symbol=130 každý deň tam máš pivoty, suporty a rezistencie pre FESX a ostatné trhy znači sa to ako :Dow Jones EURO STOXX 50 Index Futures Mar 2009, pivoty a S/R su body možného obratu trhu.
Sory že ti to tak rozpisujem , možno viacero vecí z toho už vieš, ale možno to prečíta niekto iný kto to nevie a pomôže mu to.


Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator028!

Som velmi rad, ze to takto rozpisujes (nepatrim medzi ludi s citlivym Egom :o) a okrem toho si tam nepisal nic navyse a kedze tieto prispevky (ktore mozno vyzeraju ako komunikacia len medzi 2 ludmi ) si cita mnoho dalsich ludi, ktorim takto tiez neocenitelne pomahas! Takze nikdy sa neospravedlnuj !!! ;)

No co sa tyka dnesneho poobedia (medzi 13 - 16 hodinou) som narobil strasnu paseku s uctom (papierovym Hallelujah).
Obchodoval som skusobne zaroven ES a FESX na nizkych TF (3 min, flter 1min, 30 s, 10s) co pokladam za ulet z mojej strany (holt hladanie svateho gralu robi z ludi sialencov). Ale rad by som o mojich pozit. zisteniach:
1/ velakrat som bol vyhodeny na SL (a to hovorim aj o minulosti) pretoze som chcel malo riskovat ( SL 80 - 150 $).
Pricom z 4 dnesnych obchodov(vsetky stratove) by som so SL 180$ (najlepsie 200$) bol v 3 !!! pripadoch uspesny-pri PT 250 $ a len 1 bol fakt uplne proti mne.
2/ ked je clovek raz v pozicii, skutocne najlepsie spravy (pokial ma nastavene PT + SL) ked sa zoberie a ide prec od pocitaca, nech je uz vysledok akykolvek(predsa kem mame profitabilny sistem, ..kde je probem?) pretoze ma laka zasahovat do sistemu, ked sa graf obrati proti mne a ukoncit poziciu nie na nastavenom SL ale rucne (akoze s mensou stratou...)
3/ myslim si, ze taketo male TF ako pises aj ty, su pre NE-skalpera len k tvorbe minusoveho uctu a fajnovych zaludocnych vredov...
Takze zavediem tvrdu Selfdisciplinu a skusim nastavenia a TF ako mi radis.
Rad by som ale vedel tvoj nazor, ako to vidis so svingovym obchodovanim (v pozicii 1-2 dni) pretoze z hladiska casovej narocnosti je to skvele....Ale vramci jedneho dna je predsa obrovska volatilita,...ake naroky to ma na vysku SL? a vlastne aj ucet ?


Vdaka za tvoju odpoved! Vela stastia :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...