Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trader na plný úvazek


Greeny

Doporučené příspěvky

to Alec,
rozhodně se také nechci přít ... byla to osobní zkušenost z rodiny (5letá). Jinak dnes online potvrzená daňovým poradcem ..

btw. pokud bych si neplatil sociální (jakože mi ho ted platí zaměstnavatel), tak za cca 30 let nedostanu důchod :)

každopádně si myslím, že by každý kdo chce na toto téma něco podnikat si to měl ověřit u zdroje, tj
daně = finanční úřad, daňový poradce (profík, ne každá účetní)
zdravotní = zdravotní pojišťovna
sociální = OSSZ (nebo jak se to ted jmenuje)

asi špatně se pak bude argumentovat, mám to tak, protože mi to poradili kluci na finančníku :)

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Alec Napsal:
-------------------------------------------------------
> mira_k
>
> s tím sociálním, ohledně povinosti, si tedy nejsem
> jistý takže se nebudu přít.
>
> Jinak min. zdravotní je 1590Kč a ne 1080.
>
> Aleš


Nechci se hadat, ale uz rok si platim 1080/m a celorocni vyuctovani z pojistovny je v poradku.
Tato castka plati pro osoby bez ZL - tedy osoby bez zdanitelnych prijmu. Vyssi castka, kterou uvadis, se tyka osob s ZL.
Socialni pojisteni je nepovinne pro osoby bez zdanitelnych prijmu ( trader ).
Vse jsem si znovu osobne overoval po novem roce jak na zdravotni pojistovne, tak na socialce.
Toto doporucuji vsem, kterych se to tyka. Vyhledani prislusneho kontaktu a telefonat na urad zabere par minut.
Je to kazdeho zodpovednost a presne jak pise mira_k: nelze se vymlouvat na nikoho z fora.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já se živím tradingem,mám již odpracováno více než 25 let,tedy mám nárok v budoucnosti na nějaký adekvátní důchod.
Platím si zdravotní pojištění 1080 korun.
Sociální je nepovinné.
Daňové přiznání se dělá podle paragrafu 10,ostatní a je daněno jako vše 15%.
ŽL bych asi na tuto činnost nedostal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jadvig.

Mám dotaz.Oba dva se pohybujeme ve stejném režimu.V loňském roce jsem se ptal na sociálce ohledně důchodového pojištění, jestli mám oznamovací povinnost.Tenkrát to nebylo nutné,ale řekli mi,že od nového roku se budou měnit zákony,takže ještě nevěděli jak to bude v roce letošním.Existuje letos tato oznamovací povinnost?
Předem dík za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greeny,
především pokud již teď nevyděláváte v tradingu tolik, abyste z toho mohl žít, tak nemá takto "plánovat", že vyměním zaměstnání za fulltime trading.

Fulltime trading je hodně vysoká meta, na které je třeba pracovat dlouhou dobu (většinou roky) a v rámci této doby je třeba mít nejen dost kapitálu na trading, ale také z něčeho žít. Tj. mít zaměstnání a u toho pracovat na svém tradingu zní jako nejlepší plán.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji všem za odpovědi. Tradingu se chci věnovat. Jsem teď jen na demu, ale kapitál na obchodování v nejbližší době získám a moje angličtina se mi také neustále zlepšuje. Jen mě napadlo, že když bych si dokázal pak v reálu vydělat za týden tolik, jako na demu ( není to žádná závratná částka, ale dvojnásobek mého současného platu ), tak proč ztrácet čas v práci, která mě moc nebaví a začal bych si trochu užívat života, když mi bude za chvíli čtvrt století. Každopádně díky za radu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čau greeny, zkus si to live a uvidíš. Přechod z dema na live je celkem radikální změna...Znám taky spoustu traderů co chvíly vydělává (třeba i víc než rok) a potom zase prodělává...stabilně vydělávat je v tradingu dost těžký a člověk nemá nikdy nic jistýho, takže mít k tomu ještě nějakou jinou práci neni vůbec na škodu. Taky je alternativa vydělat během dvou let $1000000 :), potom se na oboje můžeš vykašlat
Motley

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čau Motley:)
Je mi jasný, že začátek bude těžký, půjdu taky jen na mikro loty, ale pokud by se mi podařilo držet se plánu, který se mi daří plnit teď, bylo by to super. Normálně si teď na demu vydělávám 200 dolarů denně s mini loty a sice to není žádná závratná částka, ale na den by mi to stačilo:). Chápu, že se v tradingu musím nejdřív naučit pomalu lézt a pak chodit.
Díky Motley:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...