Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

hod tu nebo na chat email ti poslu odkaz kde se da stahnout,treba dneska byly brutalni prodeje kolem 10 hodiny na libre(3,3mld to asi nikdy nebylo),samozrejme trh klesnul,ale i kdyz prodeje byly porad kolem 3 mld, kolem 13 hod vytvoril nove high(ale uvidime jestli se treba nezlomi trend),banky si hrajou no :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to hruska :
napsal :
" je to sice po anglicky. aj ked mozno by som to mohol prelozit ak by bol velky zaujem a nedostatok cudzojazicnych ludi"
Předně zdravím a chtěl jsem se zeptat na ten překlad... vím, že to dá asi dost zabrat , ale pokud by se to jen trošku dalo tak já bych byl moooc rád , myslím, že to je moc zajímavé téma (tu) omlouvám se ostatním, ale jsem ročník který se učil ve škole jen RJ a s AJ stále bojuji i když už je to lepší , ale na čtení knížky to není ... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prikladam slubeny preklad ale este nie je cely dokonceny takze len na uvodku.
Je fakt dlhy :/ a prekladam to postupne. Racej by som to sam vyrozpraval ako povypisoval :),
takties ospravedlnte gramaticke mozne chyby a mozno preklepy takties nemal som cas to opravovat.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[bold]VSA[/bold]
Okrem Fundamentalnej a technickej analyzi je viac moznosti ako analyzovat situaciu na Trhu(Market).

Vela trejderov pozna hlavne dva sposoby ako analyzovat trh a to pomocou technickej alebo fundamentalnej analyzi.

Vseobecne povedane Fundamentalna analyza sa zapodieva otazkou preco sa nieco bude diat a
technicka analyza sa pokusa odpovedat na otazku ked sa nieco zacne diat.

Existuje vsak aj treti pristup na analyzu trhu,ktory v sebe zahrnuje to najlebsie s technickej aj fundamentalnej analyzy a odpoveda na otazky "preco" a "kedy" sucasne tato metoda sa nazyva "Volume Spread Analysis". Cielom tohto clanku je predstavit tuto metodologiu do trejderskej komunity.

[bold]#Co je Volume Spread Analyza?[/bold]
Volume Spread Analyza(VSA) sa snazi zistit "PRICINU" cenovych pohybov.
PRICINA je jednoducho nerovnovaha medzi nabitkou a poptavkou na trhu ktora je vytvorena
aktivitou profesinalnych trejderov(smart Money).
Kto su tito profesinalny trejdery(smart money) ? v kazdom bussinese kde sa jedna o peniaze sa najdu odbornici.
Napriklad mame profesinalnych obchodnikou na predaj aut, odbornici na predaj diamantov odbornici na predaj umeleckych predmetov ..atd Vsetci tyto obchodnici maju jednu vec spolocnu ktoru potrebuju aby vytvorili zisk.Potrebuju vytvorit zisk s rozdielu ceny oproti inym. Financny trh v tom nie je rozdielny.Doktori su zanmy ako profesinali ktory sa specializuju v istom obore mediciny.
Financny trh ma profesionalov ktory sa specializuju v istych instrumentoch ako akcie,komodity forex..atd.

Aktivita tychto profesinalnych obchodnikov je viac dolezita pretoze predstavuje ich skutocny zamer.
Tento zamer(PRICINA) sa da zbadat na cenovom grafe ak obchdnik vie ako ho spravne citat.
VSA pozera na vtah medzi 3ma premenymi na grafe za ucelom urcit rovnovahu medzi poptavkou a nabitkou takties na zistenie pravdepodobneho smeru trendu.

Tieto premene su:
-hodnota "VOLUME" na sviecke grafu
-cenovy rozsah "SPREAD" ( to je rozsah medzi high a low) netreba si to spliest s bid/ask !
-Uzatvaracia cena na tejto sviecke "CLOSE"

Stymito 3ma informaciami vyskoleny trejder vie jasne urcit v ktorych zo 4 roch fazach sa trch prave nachadza.
tieto fazy su:
-Akumulacia (profesionalny trejderi nakupuju za velkoobchodne ceny )
-Mark up (zvysenie ceny)
-Distribucia(profesionalny trejderi predavaju za maloobchodne ceny)
-Mark down (znizenie ceny)

Vyznam a dolezitost Volume sa zda malo zrozumitelna neprofesionalnymi obchodnikmi.
mozno je to preto ze existuje len velmi malo informaci a nedostatok vyucujucich tejto zivotne dolezitej analyzy.
Interpretovat cenovy graf bez Volume je podobne ako nakup auta bez benzinovej nadrze.
Pre spravnu analyzu Volume, je treba si uvedomit ze zaznamenana hodnota VOLUME obsahuje iba
jednu polovicku zmyslu pre spravnu analyzu VSA.
Druha polovica zmyslu sa nachadza v rozpeti ceny (SPREAD)

Volume vzdy oznacuje mnozstvo aktivity a zodpovedajuce cenove rozpetie(SPREAD) ukazuje cenovy pohyb na tomto objemu.
Niektore technicke indikatory sa pokusaju skombinovat Volume a cenovy pohyb dohromady ale tento pristup
ma svoje obmedzenia v case ked trh ide hore na vysokom Volume ale to iste moze spravit aj na malom Volume.
Ceny mozu ist zrazu do strany ci dokonca klesat na presne tom samom Volume. Takze zjavne su tu ine faktory
co toto sposoboje.

Jednym s nich je zakon Nabitky a poptavky.
Toto vie presne urcit VSA z grafu:
-Nedostatok poptavky na trhu sposoby pokles cien.
-Nedostatok nabitky na truhu sposoby zvysenie ceny.

[bold]#Dlhy a dokazany rodokmen[/bold]
VSA je vylebsenie povodnej metody Richard D.Wyckoff, ktory zacal ako 15rocny poslicek na bruze v roku 1888.
Od roku 1911 Wyckoff zacal publikovat vlasne tyzdenne prognozy a na vrchole svojej popularity mal az cez 200 000 predplatitelov.
V roku 1931 vydal svoj korenspodecni kurz, ktory je stale k dispozici az dodnes.V skutocnosti Wyckoffova metoda
je ponukana ako sucas vyucovacich osnov pre absolventov vysokych skoly na Golden Gate Unverzite v San Francisku.

Da sa povedat ze Wyckoff nesuhlasil s Obchodnymi Analytikmy ktory obchouju s formaci na grafu
ktore produkuju prikazy na buy/sell [ital](pozn prek:zrejme mal na mysle indikatory ktore ako MA cross davaju prikaz na buy/sell)[/ital]

Tvrdil ze mechanicke alebo matematicke techniky nemaju sancu sa porovnavat s dobre vycvicenym a skusenym usudkom.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...Na pokracovani prekladu sa pracuje

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...