Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

To 911 and All,

MP nie je obchodný systém sám o sebe, a samotný sa nedá obchodovat (niekto to možno dokáže) je to Rentgen trhu aby trader videl čo sa deje pod povrchom a vedel sa správne rozhodnút pri použití svojho OS a je úplne jedno aký je či PA alebo 100indikátorov . Pomaly sa do toho dá príjsť a určite to má svoje využitie v budúcnosti.
Zdôraznujem tu len preto, lebo si to napísal systémom ktorý by mohol skôr nekoho odradiť ako objasniť...nič v zlom.. (tu)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To 911, Gladiator028,
tak v tomto možem súhlasiť s vami oboma. Keby som na začiatku poznal len jeden sposob obchodovania, tak by som mal tie začiatky jednoduchšie a ako píše 911, neskákal by som z jedného do druhého. Ale na druhú stranu by som nemal možnosť si vybrať systém ktorý mne najviac vyhovuje a to bolo práve tým že som ich vyskúšal niekoľko. Ale dakujem za vaše názory (tu) lebo obaja už máte v tradingu nieč za sebou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator a ostatní:

pokud založíte nové vlákno přímo o TF a Price Action, pak se zkuste, prosím, držet blíže tématu..tady to opět hned ze začátku sklouzlo k obecné debatě o market profile, namísto diskusí o TF+PA..je pak skutečně zbytečné zakládat nová a nová vlákna..

PS. market profile můžete diskutovat v již založeném vlákně "MARKET PROFILE"..viz. www.financnik.cz/forum/read.php?2,5356

díky,

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marhlo
no dulezite je se proste vybrat neco a tomu poradne porozumet a to obchodovat. behem roku live tradingu budes pak objevovat spoustu dalsich veci jako jsou fundamenty, vsemozne reporty, narazis na arbitraze algo trading coz delaji ti velci hraci atd. neni potreba odskakovat od sveho profitabilniho systemu. ja vim, ze spoustu lidem funguji range bary a kdybych se na to zameril, tak bych jimi vydelaval i ja. ale proc? proc menit co mi ted uz nekolik let funguje? v zacatku je potreba hlavne pochopit co je burza, jak to cely funguje, kdo jsou hraci na trhu a jaka je jejich motivace, ukol. a potom chtit vydelat. myslim ti CHTIT. obetovat tomu neco. a nemit podkapitalizovany ucet. to je nejvetsi nesvar novacku.

no skoda, ze to je vlakno jen pro TF. mohlo to byt pro vsechny emini, jsou tezce korelovane a mohlo to nekoho treba k necemu nakopnout ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

to co napsal 911 je jen a jen pravda,těchto pár řádků by jsi měl každý úplný nováček vytisknout a řídít se tím,ušetří to hromadu času i peněz,ono se totiž dá obchodovat opravdu všechno,jen tomu pořádně porozumět. Jeden z největších problémemů je fakt netrpělivost,a to že se mění zcela zásadně indikátory,nastavení TF,nebo dokonce samotný trh,aniž by trhu pořádně porozuměl,pokud se nedaří ihned vše od základu přemění a myslí si ,že to bude lepší něco jiného,ale bez důkladného pochopení to opravdu dlouhodobě nepůjde.I já jsem si tím prošel,začal jsem na ES,zabýval jsem se s ním asi 12 měsíců a pak to vzdal.Nikdy jsem si nemyslel,že za můj neúspěch může trh ES,vždy jsem věděl,že za to můžu já,že jsem trh dostatečně nepochopil,ale až ted s odstupem času toto vidím za svou chybu,že jsem nebyl schopen vytrvat a pořádně trhu porozumět,ale byla to určitě zkušenost,která mě hodně dala a přechod na další trh byl určitě 100 x jednodušší než když jsem s e-mini úplně začínal.Všechno zlé k něčemu dobré,přesunul jsem se na trh TF,a jsem ted docela spokojený(ale zdaleka nemám vyhráno),trh mě docela svou rychlostí sedí,ale spokojenost samozřejmě pramení z toho,že od začátku jedu pořád to stejné,změny dělám jen poměrně malé, abych se lépe přizpůsobil situaci na trhu a snažím se hledat drobné věci které vylepšit,ty se ale dají vysledovat jen neustálým sledováním daného trhu,tato věc nejde nijak uspěchat = snažím se dělat to co jsem na trhu ES nedokázal a poučit se z minulé chyby.Další věc kterou si někteří neuvědomují - vidí na začátku,že velmi rychle zbohatnou,že to půjde jako po másle,ani jeden obchod live a už přemyšlí o navyšování kontraktů,jak si postavý dům,ukončí stávající zaměstnání a budou "sedět pár hodin u PC" atd.V začátku je důležité mít realistiké plány,mít k trhům respakt,ale toto není nová věc tohle se zde probírá pořád dokola.Ted s odstupem času si uvědomuju ještě další věc a to je,že člověk musí věřit,že to zvládne,že to co obchoduje na grafu je dobrá cesta na které musí vytrvat,a že poznání zákonitostí daného trhu přinese své ovoce i za cenu že to bude ze začátku drhnout a pravděpodobně stát i nějaké peníze,toto je možná další věc která mě na ES chyběla.Taky si myslím,že člověk co obchoduje musí být životní optimista,kdo je pesimista,tak podle mě nemůže v tradingu uspět a pořád se bude potácet v začarovaném kruhu backtestu,hledání"zlatého grálu",nedůvěra v brokera,jestli on je ten pravý,aby on nebyl náhodou tím strůjcem mého neúspěchu a další věci které pramení z toho že člověk vidí láhev poloprázdnou a ne poloplnou,já vždy říkám hlavně zdraví,to ostatní dříve nebo později přijde.

To jsem se nějak rozepsal :),respektuju že každý si prošel svým vývojem a v něčem se mnou nemusí souhlasit.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj 911, borax, mahrlo,

díky vaše řádky, je v tom pravda a spousta zkušeností. Zkušeností, které jsou tvrdě zaplacené a vydřené. :)

A vo tom to je.................. :)

Chci se tě zeptat 911, jestli tedy budeš chtít reagovat. Píšeš, že obchoduješ už několik let, jistě jsi pochopil spoustu věcí, které nováčkům jako jsem já unikají.

Co tě z těch možných systémů, patternů, indikátorů nejvíce oslovilo a u čeho jsi zůstal? Co ti nejvíce vyhovuje?

Ať se vám daří!

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj 911,

děkuji Ti, že jsi napsal............. vážím si toho! :)

Jak jsi napsal:
"hlavne pri nejakem neuspechu neskakat na nove a nove veci. protoze tech novych a novych veci jsou stovky a pak clovek nezacne nikdy"

To je i můj případ............ kolik já jsem promrhal času na různých vychytávkách a udělátkách..... :) ufff

Mohl by jsi, pokud by jsi chtěl, dát jsem nějaký tvůj screen. Já jsem docela zvědavý.

Díky

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jirko,
ak môžem napísať za 911, keď si chceš pozrieť nejaké jeho obchody, ktoré tu v minulosti prezentoval, tak si ich nájdeš napríklad na tejto stránke www.financnik.cz/forum/read.php?14,62396, je to v niekoľkých vláknach. Je to výborný materiál, ktorý dokazuje že v jednoduchosti je sila. Screeny Gladiátora, 911 a danka pokladám za to najlepšie, čo som na tomto webe našiel, samozrejme včetne materiálov autorov tohoto webu aj ich knihy. Takže ti prajem príjemnú zábavu pri štúdiu :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Ivane,

vážím si tvé snahy mi pomoci.......... díky :)
Nicméně ten odkaz co jsi zde uvedl je do VIP sekce a to jsou pro mne v současné době zavřené vrátka - tam se nedostanu. (jestli jsem to dobře pochopil, musím se zúčastnit nějakého kurzu či workshopu a pak bych se mohl dostat do této části diskuzního fóra)

Měj se skvěle a díky!

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...