Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FX trade-book


saqe

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 256
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


Sage, Luky

Ahoj.. FX book, výborná práce, velmi ocenuji...

Jen mam malou připomínku k MM2:

Nemyslím si, že se posun na BE tímto způsobem testovat, pokud zvážíme napříklat tuto situaci:

Vstup long, pozice se okamžite hne mým směrem (posun na BE+5 mam například nastavený po 15 pipsech) Po uražení 15 pipsu mam SL na BE+5. A jelikož nevidím "dovnitř" usečkym nevím jestli trh šel dál mým směrem, nebo udelal protipohyb dolů a vyhodil me na be+5. Mam pocit, že zde mi MM2 výrazne pomuže získat lepší B-testové výsledky

Sám jsem se s tímto problemem prápil dost dlouho, abych nakonec testoval posun SL na BE+X až na close usečky (kdy je dle další usečky zřejmé jak velký protipohyb trh udělal)

Doufám, že se mi to podařilo dostatečne vysvětlit. =)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Barell,

záleží jaký TF obchoduješ. Jestli to je větší TF než 1 minuta, např 15M,tak není nic lepšího než si to zkontrolovat na 1M grafu,tak vidíš minutu po minute bar, a i H,L..Tady by asi neměl být problém. I já na 30M kontroluji kontroluji posun na BE,a dosažení TP na menším grafu pokud si nejsem jist :)..musíš udělat důkladnější backtest
Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sage, Luky
ahoj měl bych takovej nápad ohledně deníku v listě obchody sloupci poznámka bych přidal několik dalších sloupců s několika proměnnými které by se dali nastavit v listě nastavení a následně filtrovat v nějakém dalším listě ,nevim jestli jsem to napsal srozumitelně ,ale jde o to že do poznámek já píši věci které se často opakují a chtěl bych vidět např. v nějakém grafu jak by vypadala equity při vynechání určitých obchodů .Ještě bych možná přidal možnost tyto sloupce skryt
díky Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

robert..

1/ o aké ďalšie stĺpce by sa malo jednať, nepíšeš, čo by to malo robiť, filtrovať, aké premenné ...

2/ graf by mal zobrazovať čo, aké dáta...

3/ niektoré veci sú už v rozpracovanej verzii 3.1, budú tam aj dalšie premenné, ako filtrovanie obchodov podľa TA, FA, pridaný ďalší druh MM, rollower %, viac druhov equity podľa obchodov, patternov, skrývanie nepoužívaných stĺpcov ...

4/ dosť vecí, ktoré si spomínal už v denníku sú, teda možno v trochu inej podobe - napr. filtrovanie podľa vybraných obchodov, podľa dní, pozície...

Ak máš konkrétnejšiu predstavu, napíš, vysvetli a ak to nebude nad naše schopnosti, bude to tam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roberte,

hádám, že myslíš filtr na obchody.To znamená, že budeš třeba chtít vidět jen nějaké obchody. V podstatě tam už jeden fitr je. Je v v pravé části deníku kam zapisuješ obchody...vybereš z bud (ok,pozor fuj). To je prvotní filtr,ale zatím nemá vliv equity.Ale neboj bude to v další verzi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

asi jsem se nevyjádřil správně, sloupce by se jmenovali např poznámka 1,2, v každé buňce tohoto sloupce by byla rolovací nabídka a obsah této nabídky by si mohl uživatel vyplnit v nastavení stejně jako ted název patternu obchody by šli filtrovat podle vyplněných poznámek stejně jako se ted filtruje podle času
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...