Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data od Sierra Chart


Maxim Colloseus

Doporučené příspěvky

Prosím, nemáte někdo náhodou stejný problém, když mám u SC aktivovanou službu Historical Intraday data (nemám zatím Real Time data), ale od dneška se mi nepodařilo data stáhnout poslední data, na posled mám 26.4. 2011 a to jsem neměl problém. Že by se něco změnilo v poskytování, jsem nenašel a tak nevím kde je chyba, jestli u mě nebo jenom se něco děje na servru. Za radu děkuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 87
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, poraďte mi prosím. Nahodil jsem si SC v trial verzi a nedaří se mi stáhnout data pro symbol TF. Zdroj je SC hist. ID data. Přitom NQ, ES, YM frčí za stejných podmínek normálně. Když jsem měl čerstvou instalaci před necelými dvěma týdny, tak pokusně TF scid nějaký stáhlo. Zkoušel jsem pak DLY a tehdy právě u symbolu TF se to zaseklo (náhoda ?). Od té doby to pro něj nejde.
Zkusil jsem smazání a nahození starší verze někdy ze začátku dubna, ale (ne)funguje to stejně. Tím pádem netuším, u koho může být chyba.

Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, osobně mám předplacenou verzi do srpna a data pro TF nestáhnu také. Bylo mi odpovězeno, že značka pro TF je nyní RJ. Ale služba Historical Intraday data service pro RJ prostě mi také nefunguje a podle dotazů na Sierra Chart Support nejsem sám koho to trápí. RJ je jiný zdroj dat. Nyní prostě stáhnu jenom pro TF/RJ historická minutová data. Né intradenní. Zatím nevím, jak to mám řešit, protože problém je v tom, kdo má otevřený účet, tak problém nemá, dostává data od brokera. Já ještě účet nemám a trénuju zatím jenom na replay chart, tudíž jiný zdroj dat nemám, takže pro mě to problém je. Pro mě by to znamenalo otevřít účet, ale nechci se zatím ukvapit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Vojta123

Data TF pro prvni Q jsem uspesne stahnul pocatkem dubna, ale kdyz jsem chtel stahnou stejna data na konci dubna uz to neslo. Od SC jsem dostal stejnou informaci jako ty. Vzhledem k tomu, ze mam moznost srovnani, porovnal jsem puvodni TF data s RJ daty a zjistil jsem, ze jsou shodna. Je tam pouze drobny casovy posun, takze se mirne lisi volume a cas od casu i tvar a barva svicky. Grafy jsou vsak evidentne stejne. Porovnaval jsem jak minutovy graf, tak i range bar 100. Z toho usuzuji, ze se jedna o plnohodnotna tickova data. Zeptam se SC zda se jedna o prechodny nebo trvaly stav. U ostatnich indexovych trhu jako YM, ES apod. se nic nemeni.

Zdravim, Premysl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 kpitrmanova

V SC Support píšou celý týden totéž. Lidí kteří se jich ptali jako my bylo víc a všem napsali to stejné jako nám. "Používejte Historical Service". Data trhu dostanu, ale problém je, že to nejsou ticková data (velký soubor cca stovky mega), protože jsem používal funkci Replay a Sim Trading. A kvůli téhle možnosti jsem si SC právě pořizoval. Teď po 28. dubnu co je RJM1 tak tickový data prostě nemám, jenom historická, ale jsou téměř hned, což je mi ale málo platné. Ostatní trhy jsou bez změn, ty chodí dál normálně. Vypadá to, že zdroj, který poskytoval data TF do teď, už dál nechce a tak to museli nějak řešit... . Uvidíme jak to bude dál.
Zdravím

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Vojta123

SC mi sdelili, ze se jedna o permanentni zmenu do odvolani.
Pokud se jedna o kvalitu dat, pro backtest jsou pro me data vyhovujici. Jelikoz pouzivam range bar in ticks a v porovnani s puvodnimi TF daty jsou grafy shodne, dovozuji, ze stazena RJ data jsou tickova data. Dale se domnivam, ze pro Sim trading jsou nutna ziva data a ta pokud vim SC neposkytuje.

Zdravim, Premysl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 kpitrmanova

Ticková data mají velký objem, pro TF to bylo ke 300 megaB, ty zahrnovala pro TF služba SC Intraday Historical Futures Data a bylo to schované pod složbou ve 3 a 5 balíku SC jako Special Features. Každý den jsem si mohl stahovat jeden den spožděná data trhu TF. Ostatní trhy mi zatím chodí normálně dál. Při přehrávání to potom jsou vidět úsečky jak pomalu rostou, tikají nebo plynou, jenže teď tam vidím jen každou minutu jak skočí na nějakou hodnotu a potom ,podle time frame se vykreslí. Dá se na to taky zvyknout, pro backtest to stačí, ale pro replay a pokoušet se o papertrading to moc realistické není.

Zdraví Vojta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas. Chcel by som sa spytat, ako nastavim na sierre dlhsiu historiu. Mylim, ze som si zakreslil uskutocnene obchody a za kazdym ked mi vykresli novy den, tak posledny mi zakryje. Tlacim si vsetky uskutocnene obchody a po dlhom case si ich chcem pretestovat a polovica mi uz zmizla, pricom ich mam vytlacene na papieri. Dakujem. S pozdravom Michal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Přeji pěkný den,

Dnes jsem si nainstaloval SC a zkoušel stáhnout TF data ať už z SC Historical Intraday Futures Data, tak i SC Historical Data, lépe řečeno zkoušel jsem i RJ#, tak jak je uvedeno o pár příspěvků výše, ale bohužel jsem neuspěl. U ostatních (ES, YM, NQ, ...) jsem úspěšný byl. Pokud by se našel nějaký dobrák, který by byl ochoten svá historická ticková data pro TF někam nahrát, tak bych to uvítal. Bohužel nevím, jak vyřešit předání odkazu, když se do disuse nesmí dávat e-maily, nevím jak je to s případným linkem na daný soubor.

Děkuji,

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

Mám stejný problém jako vy, akorát že jsem si nepřečetl přispěvky na foru a zkoušel jsem ten emini russel nastavit asi 5 hodin v kuse .. Ostatní trhy NQ,YM a ES mi jdou v pohodě naštěstí. Tady leteckaposta.cz/883124770 máte skoro 2 roky historie na emini russel. Poslal mi to kámoš, tak se mě neptejte kde sem to sebral. :D hodně štěstí

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Johnnyy, děkuji za data. Jelikož teprve začínám, tak přesně nevím, zda se jedná o ticková data, která by se mi zamlouvala nejvíce, stejně tak nevím proč je to rozdělené do více souborů, ale "kamarád Google" jistě poradí. ;) Očekával jsem trochu větší soubor/-y, minimálně v desítkách MB. Prohrabu se tím v SC, abych přesně zjistil co vámi poskytnutá data obsahují.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Dedhrib

Data jsou rozdělena podle expiračních měsícu e mini russela, to znamená (Březen - H, Červen - M, Září - U, Prosinec - Z) trhy se obchodují po 3měsíce a pak je zase nový měsíc a takhle stále dokola, zktratky jednotlivých měsíců nejsou podle anglických měsícu jako napřiklad (Březen - March) ale podle zkratek které najdete na webu sierra chart společně s tabulkou jednotlivých zkratek trhů. Tento systém mi přijde docela zbytečně složitý, ale dá se na něj zvyknout. Teď jsem se na to díval a data jsou asi pouze minutová a víc. V budoucnosti (až budou peníze) chci taky obchodovat jiný timeframe než minutový, ale v současnosti nevidím jinou možnost než obchodovat minutové grafy protože sehnat alternativní timeframy jako volume atd. zadarmo mi přijde nemožné za malý peníz.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Johnnyy - Děkuji za vysvětlení co jste mi to vlastne poskytnul. :D Dnes jsem si nainstaloval NinjaTrader 7.0 a data od Zen Fire (demo na 30 dní) a snažím se si stáhnout historická data, abych měl na čem trénovat. Na kursu "Úvod do intradenního obchodování e-mini" od Finančníka, kterého jsem se zúčastnil v neděli bylo zmíněno, že je možné díky této kombinaci získat zdarma roční historická ticková data. Tak uvidíme, případně se pokusím nadefinovat Zen Fire do SC a stáhnout si historická data i tam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...