Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

To sssss
OK nebudeme se obviňovat, kdo píše a kdo nepíše nesmysly. Pojem minilot až teď píšeš ty, já se bavil o standardním lotu.
(přečti si to znovu). Jistě pro mini lot je páka 100:1 a margin 100 USD dostačující. Hypoteticky: pokud oba otevřeme pozici EUR/USD na 1 lot se SL a oba ji ztratíme, řekněme 25 bodů mínus, oběma je nám odepsáno z účtu 25 USD (při mini lotu) a je jedno, zda já mám páku 400:1 a ty 100:1. V tom se asi shodneme. To že, bude možná někdo riskovat a při vyšší páce otevře dva loty o tom se nebavím, ani o maximální opatrnosti, moneymanagementu aj. - bavím se o variabiltě páky.
Někde se pokusím vyhledat dva roky starou diskuzi na jednom USA serveru ze které vyplynulo, že účelovými obhájci nižší páky na Forexu byly a jsou většinou malé firmy, které nikdy svým zázemím a kapitálem nemohly na možnost poskytnout páku, třeba 400:1 jako Refco,CMS nebo MG, dosáhnout a oháněly se onou ostražitostí a opatrností, protože prostě jiné zbraně neměly. Maximální opatrnost je potřebná vždy, stejně jako kvalitní moneymanagement, ať mám páku 100:1, 200:1 nebo 400:1, to není předmětem debaty, ale u vyšší páky mám halt vždy větší možnosti a variabilitu.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Rado
Ano má je ve dvou variantách popsaných jako Trailing Stop Loss - Level a druhá Trailing stops Volatility Based.
Obě se dají nastavit samozřejmě podle potřeb tradera. U první (Delta Price) ve funkci Optimal (nastaveno na 0,003) a Manual. Ve druhé si můžeš libovolně nastavit hodnoty ATR Lookback, ATR Multiplier a Period Lookback (přednastavené jsou na 10,3,20). Občas jsem využíval tu první (SL) s manuál nastavením na 0,004.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dzin, to Sid
chtěl jsem jenom poukázat na to, že vysoká páka není nutná. Stačí trošku počítat. I kdybych hrál poziční obchody, tak při účtu 10k usd (abych vyhověl Sidovi a nemotal sem miniloty :-) ) při otevření 10-ti měnových párů po jednom lotu, mi 100:1 pořád stačí. Pochopitelně je tu speciální kategorie traderů, kteří různě kombinují zajišťování pozic, a mají hodně želízek v ohni, pak by to bylo asi málo, ale troufnu si tvrdit, že většina traderů podobné techniky nepoužívá. Dál tu máme záležitost kapitálové přiměřenosti brokera, a případně začátečníků. Nu, netroufám si tvrdit, že všechno co je kapitálově silné je dobré :-)), ale nepolemizuji a co se týče začínajících traderů, zde trvám na svém: používat vysokou páku = cesta do pekel.
Já osobně preferuji méně párů (v podstatě obchoduji pouze eurusd a gbpusd), protože poziční obchody nedělám a než tříštit síly a pozornost, tak radši vyznávám systém: méně je někdy více.
Mimochodem Side, líbí se mi tvoje metoda obchodování, i když já od ní zběhnul a dnes používám téměř výhradně TA.
P.S.: pokud se někomu zdají moje příspěvky konfrontační, není to záměr :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím proč to navrhuješ zrovna mě, ale dík za důvěru :). Momentálně mám problémy s registrací do fóra (nějak jsem zazdil heslo), můj nick je jiný, psal jsem dnes Tomášovi, takže až to bude v pořádku, proč ne, pokecáme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro Sid
Side, prosímtě mohl by jsi mi doporučit nějakou jinou vhodnou společnost místo společnosti ac-markets (refco), jak jsi sděloval ve svém příspěvku ze dne 19.6..Myslím, že je hodně důležitá důvěryhodnost dané společnosti, protože dobré obchodování a nabízené výhodné podmínky budou k ničemu, když společnost peníze nevrátí zpět.U společnosti ac -markets se mi líbilo,že jsem si její existenci a její regulaci mohl ověřit z nezávislých zdrojů(obchodní rejstřík, asociace aci, stránky Ženevy) a že je součástí Refca.Toto u řady jiných společností nelze. Pochopitelně jestli existuje jiná důvěryhodná společnost s lepšími podmínkami, tak budu raději obchodovat s ní. Jen na okraj, ve smlouvě je upozorněno i na případ bankrotu společnosti kdy se člověk stává věřitelem a na skutečnost, že peníze mnou zaslané jsou na společném účtu společnosti a také touto společností využívané pro její potřeby. Když toto píše dle mého soudu celkem solidní společnost sídlící ve Švýcarsku, tak poslat peníze brokerovi o jehož existenci víme pouze z jeho prezentace je silně riskantní a jestli nám nějaké peníze pošle závisí pouze na jeho uvážení a obrana neexistuje.Jestli máš nějaký typ, tak prosím dej vědět.
Ivo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Ivo
Když jsme začal s programem Visual Trading a měl tam nějaké nejasnosti, napsal jsem mail přímo na CMS, kteří VT provozují. Profesionální přístup, vše potřebné jsem se dozvěděl (chtěl jsem si sám něco vytvořit) a když jsem chtěl přes ně začít obchodovat, přesměrovali mne na jejich agenta pro východní Evropu, který ho si oni sami platí. Takže teď obchoduji z dřívějška přes jeden velký londýnský bankovní dům a taky přes CMS. Pochopitelně žádné poplatky, dobré spready, úročí mi vklady, perfektní servis v češtině a když zašlu požadavek na výběr - druhý, třetí den je to na účtě. Zkus na jeho mail: cmsforex@post.cz. Dobré je taky Refco přímo v USA a solidní podmínky má taky Oanda a MG. Ale tam žádný kontakt neznám. Chce si to zkrátka stáhnout nabídku od těch "velkých" a navzájem porovnat. U těch velkých, jako Refco, CMS,MG, Oanda a v Evropě Saxo, je záruka, že peníze vždy uvidíš. Mají nad sebou dozorčí orgány a obraty v biliónech dolarů. Nebudou si kazit dobré jméno firmy a riskovat nějaké sankce, kvůli pár miliónům, které ti pak mají převádět.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

nezna nekdo z Vas www.fxdirekt.de sidli v Nemceku, neni to tal daleko. Ja nejak k tem americkym spolecnosten nemuuzu nejak projit na chut. Ti Nemci nejsou moc vyhodní (spread 5 pips, min 10.000 Euro), ale zase je to za bukem, da se tam v pohode zajet.

Vsechny ty smlouvy jsou v anglictine. Existuje to nekde prolozene do cestiny nebo to kazdy dela sam pro sebe?

Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bambini
Chlape neblbni pořád, spread 5 bodů je strašně moc. A kam by jsi chtěl jezdit a proč ? Já obchoduji přes N.Y a Londýn
a jsem nadmíru spokojen. To jak jsi úspěšný záleží jen a jen na tobě a ne na tom, zda firma sídlí v USA, Německu, Číně nebo na Měsíci...Smlouvy, obchodní podmínky ti agenti velkých firem dají i v češtině. Už jsem to tady někomu psal, zkus třeba na mail cmsforex@post.cz To jsou agenti, kteří pracují pro velké firmy v jejich režii a neplatíš žádné poplatky,spread máš 3 body a ještě máš z toho úroky. Mluví samozřejmě česky. Myslím, že u tebe platí, komu není rady atd... :).
Pořád nespekuluj, zavři ihned ten svůj účet s 30 pipsy za lot a ZAČNI ZNOVU !! Jinak pořád budeš tam kde jsi nyní...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...