Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To bambini
Já ten tvůj příspěvek čtu potřetí a nemohu věřit vlastním očím. Chceš říct, že někomu platíš 30 pipsů ve spreadu (300 dolarů - 7500 Kč) za lot !!?? Tu firmu tady klidně napiš, jako výstrahu pro ostatní....
Proboha...chlape vem si kalkulačku a uvažuj. S takovým poplatkem nemůžeš mít nikdy zisk, zázraky se dějí jen v pohádkách. Moje rada: Pokud možno ihned ten účet vyber, zruš, smlouva nesmlouva a dej si pauzu. Pokud chceš přesto obchodovat a eliminovat ty obrovské ztráty tak si IHNED !!! najdi jiného brokera a na nějaké Swapy a že se něco otočí zapomeň. Obchody, které děláš rovněž IHNED uzavři !!! V tvém případě je třeba začít úplně znovu..Hodně se dá ještě napravit, ale opakuji skonči IHNED !!! s tou lichvou ve spreadech a žádné obchody v tvém dosavadním stylu neuzavírej !!
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To honzas

Ale věřte. Teď mi kotují 1,2058: 1,2058-1,2904 = -0,0846 * 1900000 = -160.740 USD

Věřím, že se všichni poučí. Nehrajte to jako ruletu, obchodujte. Naučte se to a bez vyzkoušení na demu nic raději nedělejte. Mě se díky náhodě, podařilo než jsem udělal tento průser, cca 20.000,- Euro vydělat. Takže do 1,27 jsem byl úplně v pohodě. Až při 1,23 jsem začal zjišťovat co a jak. Teď přemýšlím co dál, ale z tohoto se hned tak nevzpamatuju.

Bye

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID

Napsal jsem to jen pro to, aby si ostatní nemysleli, že to je sranda. Ono to jinak vypadá na DEMO a jinak v reál, kde už pořádně hrají nervy. Pausa asi není teď to nejlepší. Byl jsem u psychologa a ten mi poradil, že se musím z toho otřepat a okamžitě začít obchodovat. Je to jako když se vybouráš v autě. Pokud nezačneš brzy jezdit, už budeš mít pořád strach. Já bych klidně šel i jinam, ale momentálně nemám na margin. Tam kde jsem mám na margin úvěr, takže i když je to nevýhodné, tak obchodovat mohu. Všude jinde potřebuji peníze. A sám víš, že min. 10.000 je téměř nutnost. Nevím jestli se pustit do mini-lotů s 1000,- Euro. Také mám strach z těch amerických společností, proto bych raději něco v Evropě. Tady však mini-account nikdo nenabízí. Uvažuji FX Direkt Bank v Německu nebo Forex.com v NJ, ale ani Ti CMS se nezdají špatní (podle toho co popisuješ). Změna je nutná. Já teď jen zvažuji jestli ty Eura prodat hned nebo ještě počkat.

Banku zvěřejňovat nebudu. Nikdo mě do toho nenutil a vina banky to asi taky není. Prostě viděli hlupáka, který o tom nic neví a chce si jen zahrát, tak se rozhodli ho oholit. Prostě jít proti trendu je jako čůrat proti větru. Nikdo se do toho nepouštějte, pokud o tom nic nevíte. Na druhé straně, pokud to budete sledovat, zajímat se o to a budete dělat rozumné objemy se stop lossy a brát včas i malé zisky, tak to rozhodně na uživení je.

Dík za názor a taky za jiné příspěvky, je to super.

Bye

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bambini:
Takovouhle ztátu Ti fakt nezávidím, ale nedá se nic dělat. Já jsem taky pořád obchodoval bez stoplossů a půl roku se mi to vyplácelo. Až teď jsem taky ztratil téměř půlku účtu se kterým obchoduju.
Ta tvoje společnost přes kterou máš účet je fakt lichva.
Já obchoduju na Saxo Bank a i když jsem zkoušel asi 4 brokery, Saxo je to nejlepší asi co znám. Mají super software(teda aspoň pro mě) a dá se u nich obchodovat s jakoukoliv částkou, třeba 54 523 eur-usd. Mimo to tenhle měsíc zavedly mini account, na kterej Ti stačí 2000 USD. Když budeš chtít podám další info.
Zaím čus a hodně štěstí...
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bambini
Pokud jedeš na margin na úvěr, je to cesta do pekel. Upřimně radím, skonči s čerpáním úvěru na margin za takových lichvářských podmínek a raději začni někde znovu, třeba s málem. Obvykle není nutnost mít 10.000 USD. Mini účty jsou u mnohých firme od 200-300 USD a pokud tam pak máš 500, 5000, 20000 nebo milion USD a obchoduješ s 0,1 lotem nebo s celým lotem nebo s 30 loty najednou je brokerovi srdečně jedno. To je výhoda těch velkých. Volím vždy firmu, která má nejlepší podmínky, protože i rozdíl jediného pipsu a 10 dolarů dělá v ročních objemech hodně. A je mi jedno zda je v Evropě nebo za mořem a peníze příjdou za dva nebo tři dny.

To Pietro
já zkoušel Saxo před měsícem (tuším demo na 20 dnů) a nijak mne to nenadchlo. Pěkně udělaná vstupní grafika, čísla a průběžné kurzy přehledné, ale jinak nic víc...Zlatý Visual Trading a jeho možnosti ! A ten jejich mini účet za 2000 USD je jen na páku 100:1, takže taky nic moc podmínky..Jen standardy od 10.000 EUR mají 200:1. Ale každý preferuje něco jiného, co jemu vyhovuje... :)

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Visual trading jsem nezkoušel, ale zkoušel jsem platformy od forex.com, refcox, Mg capital a ty mi přijdou příšerný.
Nevím jak obchoduješ na páku, ale mně 100:1 naprosto dostačuje.Stejně pokud mám 10000 USD na účetu, nikdy nebudu obchodovat s 1 000 000, ale max. se 300 000, pokud ovšem na 10000 účtu chceš obchodovat s 1 000 000, pak páka 400:1 je samizřejmě lepší.
Docela by mě ten VT trader zajímal. Jaký možnosti se Ti na něm líbí nejvíc? můžu ho někde stáhnout?
A s tou pákou ještě... není to moc velký riziko obchodovat 10 lotů s 10000 usds účtem?
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
O výhodách větší páky jsem psal v 2.díle seriálu. Větší páka mi příjde variabilnější a dává více možností. I když ty možnosti využít nemusíš, důležité je, že je máš k dispozici. Já nikde nepsal obchody s 10 loty najednou (ale v průběhu dne se ti někdy objeví pět, šest možností něco entrovat, tak proč to nezkusit s 2,3 loty. Když entry nevyjdou, nic se neděje, zruším to a je klid...Maximálně jedu na čtyři loty a to ještě většinou přes entry na S/R a samozřejmě s SL.
VT je na stránkách CMS a je to i v češtině...www.cmsfx.com/
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bambini,
ja jsem podobny situace jako ty zazival (ne vlastni vinou) ve firme kde jsem driv pracoval, takze s tebou pomerne citim. Jestli mas dost casu tak si zkus prostudovat denni a tydenni grafy.
Zkusim napovedu: eur proti dolaru od sveho maxima posililo ve trech vlnach vzdy o cca 20%, ale prvni dve vlny byly provazeny priblizne 10% korekci ( 0,97 na 1,19, korekce na 1,08; z 1,08 na 1,29, korekce na 1,18; a posledni z 1,18 na 1,37). Ted mame kurz 1,20, dolar ovsem prorazil triletou TL, takze jeho velke oslabovani s nejvetsi pravdepodobnosti skoncilo, nicmene,pokud se bude historie opakovat, da se cekat, ze jsme nyni na dne, nebo prijde jeste skok nekam k 1,17 - 1,18 (vlna 20%), ale pak by mela prijit korekce, jestli bude 10%, tak je to k 1,28, coz vypada logicky, je zde poolback dvojiteho vrcholu 1,37-1,35 a taky je to max. z ledna 2004.
Fundamentalne by to taky mohlo vychazet, protoze dolar zas v buhvijake kondici neni.
Casove je to ovsem nejdriv na podzim,ted budou prazdniny a vetsi trend se nejspis neda cekat.
Vsechno zalezi ale na Tobe, musis sam zvazit jak jsi kapitalove silny,navic kazda predikce ztraci na procentu pravdepodobnosti s delkou obdobi (logicky roste pravdepodobnost nejake necekane udalosti). Ja jsem rad, ze dneska muzu honit pipsiky intradenne a vozit se po vlnach, nez jit proti nim :).
No a protoze ti jde o dost velky penize tak nedej jenom na nazor z netu a v urcite ti doporucuji procist treba Patrii, a zkus zavolat na dealing nasich velkych bank, jake maji dlouhodobejsi ocekavani. Jejich analytici jsou vetsinou vstricni.
Pokud budes neco potrebovat, napis.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
Máš pravdu, VT je o zvyku, ale já bych neměnil.. :). Dnes jsou pro mne dvě klíčové údálosti:

V 13,00 hod. Kanada, jsem vážně zvědav zda CAD ještě dále posílí, jeden entřík zkusím
CAD Consumer Price Index (MoM) (MAY) 11:00 7:00 0.2% 0.3%
CAD Consumer Price Index (YoY) (MAY) 11:00 7:00 1.8% 2.4%
CAD CPI Excluding Core 8 (MoM) (MAY) 11:00 7:00 0.2% 0.0%
CAD CPI Excluding Core 8 (YoY) (MAY) 11:00 7:00 1.7% 1.7%

V 14,30 USA a Durable a opět dilema, myslím, že dolar posílí. Předpovědi sice kolem 1%, ale na Bloombergu 1,5% a na Yahoo biz.yahoo.com/c/e.html dokonce 3% !!. Enter na vzestup je zkrátka povinnost..:-)
USD Durable Goods Orders (MAY) 12:30 8:30 1.0% 1.9%
USD Durables Excluding Transportation (MAY) 12:30 8:30 0.5% -0.2%

V 16,00 Home Sales, ale to už bude dle mne jen korekce vzhledem k datům z 14,30 hod.
USD New Home Sales 14:00 10:00 1325K 1316K

Doufám, že závěr týdne bude ve zprávách OK, stejně jako celý týden. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petrpfl
Klasický "Entry" (neboli anglicky vstup, někdo to komolí na Enter, včetně mne..:-)) je vlastně zadání objednávky do budoucna. Příklad: Teď je EUR/USD na cca 1,2070, budeš ho chtít koupit na základě analýzy, dat atd. , zkrátka pokud máš nějaké info, že by mohlo jít nahoru. Zadáš EntryStop nákup třeba na hodnotu 1,2090. Když překoná tuto hranici, automaticky se ti otevře pozice (tzv. průraz entry). Když zadáváš entry budeš to ještě jistit Stop lossem (SL - česky stop ztrátě) a nastavíš si Entry set stop (v každém programu je to jinak pojmenované), pro případ, že by to sice prorazilo hranici 1,2090, ale hned se to vrátilo zpět. Ten entry set stop dáš třeba na hranici 1,2075. Pokud by tento případ nastal, dojde k otevření pozice, pak se to vrátí zpět, prorazí to i stopku na 1,2175 a pozice se automaticky uzavře. Ale ty příjdeš jen o těch 15 bodů + spread. Stejně můžeš při zadávání EntryStop nákupu zadat i limit. Dáš si k tomu ještě třeba limit 1,2130. Když dojde k průrazu na 1,2090 a jde to dál nahoru prorazí to i ten limit (1,2130) a pozice se automaticky uzavře.
Tvůj zisk je pak 40 bodů (mínus spread). Existují i techniky kontraentry, kontrastopy, kontralimity atd., ale to je složitější.
"Entrů" se hlavně využívá před ohlášením klíčových událostí, kdy nikdo pořádně neví, kam se trh pohne. Pokud jde opačným směrem, než máš nastavené Entry, nic se neděje. K průrazu nedojde a příkaz jen zrušíš. To "sichrování" přes SL je hlavně proto, že se někdy trh vydá vzhůru, pak to nabere obrat a jde dolů. Ale tvoje ztráta je díky SL minimální. OK ?
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...