Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

bambini: Do Forex diskuze jsem zavital jenom nahodou, ucim se futures. Kazdopadne tomu, co zde popisujes (doufam, ze se karta otoci), se myslim rika "hope mode" :). V mem pripade bych pozici okamzite uzavrel. Jestli jsem to pochopil dobre, vyhlidky, ze se to otoci tvym smerem jsou spis minimalni a takhle riskujes jeste cernejsi sny. Osobne bych sel rychle ven, poplatil dluhy kolem sebe a priste sel do trhu podle nejakeho rozumneho systemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

slush:
Sice dost dobře nechápu, proč reaguješ na rok starý příspěvek uživatele, který nechci raději ani spekulovat, kde s těmi dluhy skončil, každopádně souhlas s tím, že tvz. "hope mode " je pěkná mrška...
Přijetelný hope mode by měl být maximálně v rámci našeho předem zadaného SL a jak vidmo, tak profi obchodnící typu Woodie většinou ani nečekají, až to k této hranici dorazí a vystupují bez váhání ručně, dle obchodního systému s jasně danými exit signály.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ALL: Chápete někdo to, co je teď vidění v grafech EUR-USD? Snad mně nezlobí zobrazování ve VT, pro jistotu přikládám obr. jak 15min, tak 1 min grafu. Něco takového vidím poprvé, aby na páru EUR-USD v poklidné ranní SELC hodine, kdy se nevyhlasují žádná důležitá data, udělal 60pips down GAP, který by byl takřka okamžitě vyplněn. Skoro mně to přijde, jak kdyby se EURO chtělo zbavit miliony LONG pozic, co byly jistě včerejším večerem uzavřeny. SL před chvíli pozdravil jistě hodně býků... :)

1727

1728

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tak přesto že jsem byl včera s výsledkem spokojen, na druhou stranu jsem byl rozmrzelý tím že první entry ve vzdálenosti 30 pips s rozpětím 2 body to nechytlo, a další entry byly až ve vzdálenosti 60 pips , tam to šlo bez problémů. Sid psal že to řeší rozpětím až 5 pips, napadlo mě řešení trochu jiné, otevřel bych zajištěnou pozici třeba 20 minut před zprávami a SL umístil na hranice kde normálně umísťuji entry. Zatím se mi nestalo že bych někdy neměl plnění SL a navíc se to snad dá reklamovat, oproti tomu projetí entru se reklamovat nedá. Zisk by v tomto případě byl stejný jako při klasickém entrování, a rizika že trh půjde nahoru a dolů a vymete oba SL je také stejná pokud logicky uvažuji. Neuvažoval jste někdo o něčem podobném?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

images Napsal:
-------------------------------------------------------
> To ALL:
> Chápete někdo to, co je teď vidění v grafech
> EUR-USD? Snad mně nezlobí zobrazování ve VT, pro
> jistotu přikládám obr. jak 15min, tak 1 min grafu.
>
> Něco takového vidím poprvé, aby na páru EUR-USD v
> poklidné ranní SELC hodine, kdy se nevyhlasují
> žádná důležitá data, udělal 60pips down GAP, který
> by byl takřka okamžitě vyplněn.
> Skoro mně to přijde, jak kdyby se EURO chtělo
> zbavit miliony LONG pozic, co byly jistě včerejším
> večerem uzavřeny. SL před chvíli pozdravil jistě
> hodně býků... :)


nemáš to náhodou na demu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lisakus:
JJ, mám demo, tohle považuji za skutečně pozoruhodný artefakt... :-)
Jinak s tou alternativou k entry vstupům to je velice zajímavý nápad. Teoreticky i funkční, když nad tím uvažuji. Jen přeci jen trochu netradiční. A hlavně co když se trh nepohne dostatečně? V případě entříků- zůstanou nedotčeny. Takhle mám zbytečně otevřenou zajištěnou pozice (takže vlastně 2 pozice, 2 poplatky za spready).
Co se týče toho rozpětí, to že nastavím 5 pips snad ještě neznamená, že budu nutně vždy 5 pips ve skluzu, ne? Je to jen jištění proti vyjímečným pohybům...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Předpokládám snad že když se teď rozruch kolem úrokových sazeb trochu uklidní, tak fundamenty opět začnou být v kursu.

To images

Máš pravdu lepší být o 5 pips ve skluzu, /předpokládám že to rozpětí znamená na obě strany takže teoreticky může být plnění i o 5 pipsů dříve? nebo je to pouze ve směru jízdy? / než v trhu nebýt nebo zbytečně platit spread navíc. Ale když to vemu tak jsou to asi opravdu extremy, za poslední půlrok se mi to stalo jen 2x že mi to projelo entry, takže nemá cenu se tím zabývat, holt na určité typy zpráv můžu dát rozpětí větší než 2 pipsy, inu pořád se učíme něco nového a je třeba si z toho něco odnést.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lisakus
techniku vstupu přes entry už jsem tady někdy dávno popisoval (postupné entry, hraniční entry, kontraentry atp.), to co píšeš je taky jedna z možných variant a případné neprotnutí SL se dá reklamovat. (před veledůležitými daty si raději už poznamenávám čísla objednávek i čísla SL a vždy jsem - asi 6x za pět let - s případným dohledáním uspěl).

Jinak to vlákno je asi opravdu po hranici 300 stránek nějak málo funkční - háže mi to při vstupu i zpětném stránkování úplné blbosti...:-)..např. můj rok starý příspěvek z 19.6.2005...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vcera vecer po spravach mi VT-cko na live CMS nezobralo dva SL, jeden na GBP a druhy na EUR.
Kym som sa spamatal tak to bolo takmer - 2 x 100 pips a to ma teda dost vyplasilo. Pre istotu som otoril opacne, teda Long pozicie a potom som poslal mail do CMS s log a fotom obrazovky. Takmer obratom prisiel od nich mail, ze to budu riesit.
Pozor, pri reklamovani vzdy musite poslat log, preto je potrebne ulozit si ho aspon pri vyhlasovani dolezitych sprav, kedy clovek nevie co sa s VT-ckom moze stat ...napr. vypadky spojenia ...
Cca po 5 minutach od zaslania mailu mi stratove pozicie so SL uzavreli na hodnotach ktore udaval SL, takze vsetko prebehlo OK.
V takomto pripade si vsak dajte pozor na jednu vec:
Pozicie Long, ktore som mal otorene v smere trendu a ktore som mal zaistene SL na +1 pips mi vsak zavreli tiez a to so ziskom prave 1 pips.
Keby som tam SL nemal, resp. keby som ho bol mal tesne pod aktualnou cenou tak by tieto ziskove pozicie boli uzavreli pravdepodobne s aktualnou hodnotou SL,resp s aktulnou cenou, t.j. so slusnym ziskom.
Takze v pripade ze mate uluzeny log, niet sa coho pri reklamovani obavat, vsetko ide u CMS tak ako ma, len treba
trocha porozmyslat pred podobnou reklamaciou, kde umiestmit SL ziskovych pozicii.

Miro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

*************
** to ALL !!!! **
*************

Jelikož vidím další nové příspěvky v tomto vlákně, tak se zařiďte dle následujícího:

1. počet stránek tohoto vlákna překročil 300 a asi proto se přestalo korektně chovat a zobrazovat
2. SID založil nové vlákno [bold]Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - II. [/bold] které začíná na adrese www.financnik.cz/forum/read.php?13,31280,31488#31488

[bold] 3. Přesuňte své další příspěvky do tohoto NOVÉHO vlákna [/bold]

Hodně hezkých obchodů Sasa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...
Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...