Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Přeji dobrý den,

tím "pravým jménem" myslíte, že nelze dlohodobě být ziskový ?
Možná to berete na úrovni "hraní" - jek je v citátu W. Buffeta (nevím, jestli je to opravdu jeho citát).
Zkuste to vzít jako byznys ... mě dnes stačí cílení na 10-15% netto ročně. Na zhodnocení stovek procent ročně nevěřím.

Stačí mi na to putové diagonály (weeks-2weeks) na SPY, silně ITM call vertikály na VXX a dividendové akcie, jištěné silně ITM put opcí. Všemu věnuji tak 15 minut týdně (resp. 15 minut týdně mám otevřené platformy - IB + TOS).

Na FOREXu mi opravdu nic nefungovalo.

A důchod ? Beru to právě jako pojistku do důchodu ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Arcturus:

U vaseho predposledniho prispevku jsem se dobre pobavil, diky za nej. U toho posledniho ("Jen já jsem měl odvahu nazvat věci pravým jménem?") jsem se teda opravdu rozrechtal kdyz mi dovolite ten termin. Pisete ze jste lekar... doufam ze ke sve profesi nepristupujete stejne jako k tradingu. Pripominate mi sestilete dite ktere dostane na narozky autodrahu, absolune nevi co s tim, a vsem jenom vyklada ze auticka porad v zatackach vypadavaji z drahy...

Ale treba casem to svoje hrani si na trading zamenite za skutecny a seriozni byznys a teprve pak se vysledky dostavi.

At se dari.. v hrani si a nejenom v nem ;)

Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99 Napsal:
-------------------------------------------------------
> 2 Arcturus:
>
> U vaseho predposledniho prispevku jsem se dobre
> pobavil, diky za nej. U toho posledniho ("Jen já
> jsem měl odvahu nazvat věci pravým jménem?") jsem
> se teda opravdu rozrechtal kdyz mi dovolite ten
> termin. Pisete ze jste lekar... doufam ze ke sve
> profesi nepristupujete stejne jako k tradingu.
> Pripominate mi sestilete dite ktere dostane na
> narozky autodrahu, absolune nevi co s tim, a vsem
> jenom vyklada ze auticka porad v zatackach
> vypadavaji z drahy...
>
> Ale treba casem to svoje hrani si na trading
> zamenite za skutecny a seriozni byznys a teprve
> pak se vysledky dostavi.
>
> At se dari.. v hrani si a nejenom v nem
>

Robe,
opravdu jsem netrpělivě čekal na reakci Vašeho typu. A přišla!
Jsem rád, že to tady vůbec někdo čte!
Jak jste na tom Vy?
Jste schopen odpovědět přes svůj chechtot třeba odkazem na link ukazující ne Vaše
pobavení ale svoji smutnou equity? Na webu je dost takových nezávislých
"kontrolorů"! MyFxBook etc.
P.S. Klávesnice má i háčky a čárky! Zkuste je najít!


> Rob99


;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm:

díky za inteligentní odpověď. Pochopil jsem z ní, že se každý pohybujeme v totálně
a naprosto jiných sférách tradingu. A možná právě proto jsem svůj ZlatýGrál nenašel a nenajdu.
Někdo prostě náhodou brzy narazí na zlatou žílu, mně se to nepovedlo.
Ale nicméně stále stojím za tvrzením W. Buffetta - je to vše jen o štěstí, které jednou skončí...

Přeji Vám hodně právě hodně toho štěstí!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud nějaký čas obchoduje a pořád ještě obchodujete, tak už se z toho stává rutina a pročítání internetových fór vám nic nového nedá...z toho důvodu tady těžko najdete dlouhodobě profitující obchodníky. Máme štěstí, že jsou výjimky jako např. kbtm, který se tady pořád jako dobrý duch objevuje a ochotně se dělí o to, co zná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Arcturus
Váš poslední příspěvek mi jasně dokazuje že...při vší úctě...nemá cenu jakkoli reagovat na takové žvásty :)
Nicméně mi to nedá a musím.
Vy že jste lékař? Tak to se mi opravdu nezdá :) Už jen to, když někdo píše bez diakritiky, nebo zapomene napsat znaménko a pan lékař se tím musí hned ohánět...opravdu jako malé dítě.Neskutečné, pan lékař by se měl nad sebou zamyslet !!!

A equity vám nikdo neukáže, k čemu by vám to bylo ? Třeba by vás mohla potkat nějaká příhoda a to nikdo nechce. Nám stačí, že tento byznys funguje nám a to že vám ne, je jen vaše smůla...teda, pardon,vaše hra :)

Omlouvám se za tu hrubost ale jinak to nešlo...dál už na případné připomínky reagovat nebudu tak už raději nic nepiště.

Přeji krásný večer..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prosím stopněme to, než se to rozjede ještě více..zaprvé tahle diskuse sem vůbec nepatří a zadruhé je absolutně zbytečné se znovu přetahovat o to, jestli to jde, nebo ne..pokud to někomu nefunguje, pak na tom není nic špatného a divného - žádný byznys není pro všechny, tak to je naprosto u všeho..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

No ja jsem viučeni autoklempir mam viucni list no asi pred pul rokem kdyz jsem kazdy den v praci a nekdy jsem mel v praci odmakanych 300 hodin za pasem a na vyplatu jsem dostal 22 tisic koupil jsi prvni auto a uvedomil si ze kdyz tak budu delat cely zivot tak si ho akurat zničim no ja jsem takovy kluk z ulice stokar takze tradig a kapitalizmus jsem odsuzoval no ale tak jak jsem makal tak jsem zjistil ze tto nikam nevede a tak nejak mi v hlave ucitlo ze kdyz si koupim akcie tak kazdy mesic mne nejake penize posle firma penize ze vlastnim jeji podil no milne pak prišla dovolena a ja mnel volno tak jsem si do goglu nalogoval akcie a po chvili jsem narazil na financnik.cz a tam jsem studoval o komoditach tet uz se snazim vydelavat nejake mensi častky a ten pocit je super rozvijim se dal a jsem spokojenejsi už tet ze nebudu muset delat cely život len to chce čas a pilu tak vlastne financik.cz mi zmenil zivot a tak i ja vice lidem chci tak pomoct ale hodne lidi se boji a tak jsi vlastne uvedomuji stale vic a vic jak tto je

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Ahojte , mam vyštudovane gymnazium , ktoré som si spravil popri zamestnaní v 26 rokoch . Klasicku strednú som nedokončil , tak isto dieťa ulice :) , ale to už je zamnou . Príkladom ako sa nemá žiť mi boli rodičia , kopec finančných problémov , bezduché sledovanie TV , nezodpovednosť , žiadne zážitky , len práca spánok a práca , i ked ta pracovitosť je pozitívna vlastnosť , ale len v smere ak to robí človek hlavne pre seba . Žil som aj v Londýne asi 1 1/2 roku , čo mi ukázalo hlavne že byť bohatý je prirodzené . Peniaze ktoré som si doniesol som sa rozhodol , že ich chcem zhodnotiť a narazil som na Finančníka , veľká vďaka chalanom za tento ich projekt . Svoj prví účet som prešiel len taký fukot , dalo by sa povedať , že som sa dopusťil všetkých chýb akých sa dalo :) . Vela obchodov , pocit pána trhu , a prehnaný optimizmus
atď... . Teraz mám dve zamestnania , aby som si opäť našetril na otvorenie účtu , pojdem AOS a opcie to mi moja psychika dovolí . Verím že , raz budem ziskoví trader , lebo investujem do seba , vzdelávam sa , pracujem na sebe , mením svoje myslenie a vytváram svoj život vedome a viem , že nik a nič my nikdy nestálo v ceste , len ja sám .
Prajem vela úspechov v tradingu , ale aj v osobnom živote všetkým tradrom tu na finančníkovi a som velmi vďačný za všetko čo tu skúsený trejderi robia pre nás zelenáčov .
Velka vdaka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Ahoj,

Také bych se chtěl podělit o svůj příběh, ikdyž není zatím o čem moc mluvit, zdá se, že to tomuto fóru přece jen "dlužím" :) Takže komu by se chtělo, prosím, přečtěte můj skromný příspěvek, budu moc rád:)

V prvé řadě musím říci, že tradingu věřím. To je důležité, neboť snad poprvé v životě mám pocit smyslu, že to, co dělám, byť zatím jen zcela papírově, má smysl i pro můj budoucí život. Musím říci,že ke komoditám mě nedostal nikdo, nikde jsem o tom nečetl, nikde jsem o tom neslyšel, pouze jsem věděl, že existuje slovo "komodita". Nevím ani kdy přesně mě to slovo napadlo, zhruba vím, že to bylo před asi třemi roky a tehdy mě to docvaklo - Co to je? K čemu to je? To musí být něco, jako burza nebo tak něco. Pak mě napadlo něco ještě lepšího - Když to existuje, musí to být dobré a musí to asi sloužit k obchodu a k vydělávání peněz. > Když to teda může sloužit někomu k vydělávání peněz, proč by to nemohlo vydělat prachy i mně? a Tehdy to přišlo. Google.cz - zadáno "komodity" > výsledek www.financnik.cz a KLIK! a pak následovalo klasické kolečko - přečtení, fascinace, tisk komoditního manuálu, oči vypouklé, co už se nevrací zpět do důlků a pak zase informace, fascinace, backtesty, atd. Ten průlom pro mě zdá se opravdu není nalezení finančíka.cz ale to, že mě to napadlo samého. Proto tomu věřím, proto věřím, že to má smysl dále studovat. Mimochodem, jsem od přírody lenivý, jako s prominutím "prase" takže i to, že mě to tak chytlo a už nepustilo mi zase dokazuje, že to má smysl.

Mimochodem, zmínil jsem se už, že jsem příležitostný sázkař? Ne? V tom případě se o tom zmiňuji nyní. Proč? Abych Vám vysvětlil, že to ve spojení s tradingem může být i ku prospěchu, když je to současně s rozumným přístupem. ;) a protože ztratit značnou finanční částku umím velmi pěkně, ale co taky umím je, se na to z vysoka vykašlat. Ale neplěťte si ruletu s tradingem. Za ruletou běžte do kasína a jděte tam s tím, že jste prohráli peníze. Na burzu běžte s cílem je vydělat, ale nesložit se s prvním cinknutým (zasaženým) SL.

Sebereflexe je nadmíru důležitá v tradingu. Rád bych podotkl, že jsem vypozoroval u sebe opravdu zajímavou věc. A zde opravdu nelžu - Jak už jsem říkal, semtam si vsadím na fotbal a podobně, žádná přeháňka, ale i to se počítá a zde je tedy riziko, že takový člověk jako já, začne promítat hazard i do tradingu, ale co se mně povedlo je to, že se mi začíná trading promítat do toho mého občasného online sázení. (Vybírám zápasy podle RRR nikoliv podle kurzu:D)

Tedy, abych to nenatahoval - Věřím, že jeden obchod pro mne OPRAVDU nic neznamená! Zde pozor! Klíčový je money - management, který by se, dle mého názoru, měl vyučovat už na základce minimálně, přesně tak, jak je to psáno - Money management!

Mám čas, mám práci, po práci čas a při práci mám tuto práci, což považuji za své hlavní EDGE. :) Poslední asi půlrok se věnuji backtestům a samozřejmě v pozadí syslím kapitál. Mí přátelé se mnou někdy musí doslova bojovat, abych nestočil jakoukoliv konverzaci směrem zpět k burze, protože u mne už to zřejmě hraničí s posedlostí. Na druhou stranu, mám i kamaráda,který je už postižený stejně, díky mně a s ním tedy ponejvíce spřádám temné plány na ovládnutí světa skrze burzu. Kolega studuje FinWin a indikátory, já tíhnu více k PA. Také mám velmi chápavou přítelkyni, která má pro tyto moje burzovní skraty pochopení a častuje mě velkou podporou, což je také můj EDGE! ;)

Komoditní manuál mi opravdu otevřel oči, musím říci, a Tomáš s Petrem to prostě umí podat, takže jak říkáme tady u nás "Ja už sem jasny". Odkud asi tak pocházím, co?:D Obě dvě jejich knížky se staly povinností. Nyní čtu Larryho Williamse - také výborný autor a trader! Přečteno, pochopeno, co nepochopeno, to přečteno víckrát a nyní se chystám na webináře, protože opět věřím, že mě posunou dále. Fascinace nejen trhy, ale i samotným sběrem informací, myšlenkové pochody co se u mne probudily, to vše svědčí, že mi to svědčí :) Myslím, že mě baví ta cesta, nejen cíl. A tady si vypůjčím jedno velmi výstižné motto "Cesta je cíl"..

To podstatné je, že jsem se jakžtakž naučil vnímat peníze. Do té doby je člověk bere jen jako nedílnou součást života a co si budeme povídat, někdy holt chybí. Od doby, co jsem se je naučil vnímat i ve smyslu money-managementu, rozumím jim více i v životě. Nepřítele je třeba nejdříve poznat, vyzbrojit se informací o něm a pak se může stát i to, že už není nepřítelem. Mám rád peníze, ale nejsou to hlavní. Tím hlavním je čas. My ho máme, jen ho špatně a neefektivně využíváme. To samé (tady ale opravdu velmi subjektivně) je s penězi. Tady (myšleno ČR) jsou, ale jsou špatně rozdělovány. To v burze nehrozí. Tam peníze jsou, vy je dostanete, pokud jste chytří a žádný rádoby politik/zloděj/úředník vám na ně nemůže (to udělají až daně :))

Takže momentálně provádím backtesting. - Poděkování zde věnuji uživateli "Ladiiis", jehož program backtester helper prostě nemá chybu.;) Nejde mi to testování, vím to:D, ale to se spraví. Já to vím, protože nad tím permanentně přemýšlím a každý den najdu či objevím něco fenomenálního (fenomenálního pro mne, samozřejmě:)).

Obecně studuji price action, hlavně double top/bottom a bez SR úrovní si nedovedu představit graf. Používám i pattern FinWinu pro potvrzení a když toto nastuduji, samozřejmě musím vyzkoušet FinWin jako takový, dále chci omrknout možnosti Woodieho a nejvíce pravděpodobné je, že zakotvím u jisté nuance Petrova systému FIMS, jak doufám. Věřím, že alfa-omega je boj nabídky a poptávky a proto potřebuji nastudovat orderflow, ale u toho se přiznám, že nevím, kde začít. To taky vyřeším časem;)

Na závěr jeden tip pro začínající (či lépe řečeno, také začínající jako já) obchodníky - Nahrávejte si nápady na diktafon v mobilu, to byste nevěřili, kolik toho je možné vymyslet a hlavně ZAPOMENOUT! a je to pořád při ruce. Ať jsou ty ďábelské telefony taky jednou k užitku!:D

Přeji Všem traderům mnoho "cinknutých" PT, semtam přeji i nějaký ten SL, protože s rukou na srdce, semtam neuškodí finanční pár facek na pomyslnou tvář našeho ega a samozřejmě mnoho úspěšných obchodů, klid u obchodování a pohodu taktéž! Ať se Vám vede, a baví Vás to tak, jako mne.

S pozdravem
"Od rulety k profi tradingu" AJADio

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...