Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

Tak tedy ano, jdu na to i já. Jsem hrabalova sestra, která čirou náhodou jako první objevila komodity. Letos mi bude 55 let, takže jak se říká mládí pryč a do důchodu daleko. Už 19 let máme s manželem a posléze i s dcerou rodinnou firmičku, podnikáme ale bohužel ve zdravotnictví. Víc dodávat nemusím... A navíc splácíme milionovou hypotéku. Máme těžce nemocnou vnučku, která poslední rok nemůže chodit do školy, takže ji dcera učí doma, a tím pádem na mého muže - 63 letého - zbývá spousta práce, a na mě taky. Nemáme tedy žádnou perspektivu. Co ale mám, je ten potřebný rizikový kapitál - bohužel z malého dědictví po rodičích.
Mám dvě maturity, praxi jako vedoucí mimoškolské výchovy a vzdělávání při kulturním středisku, pak jsem řadu let pracovala jako finanční poradce, kde jsem se sice neseznámila přímo s komoditami, ale financemi ano. Bylo to velice poučné a i celkem profitabilní období, ale to už jsme měli rodinnou firmu a já nemohla sedět na dvou židlích, tak jsem si vybrala tu rodinnou. Jak ale říkám, dnešní doba slušnému podnikání příliš nepřeje a ve zdravotnictví (sluchově postižení) už vůbec ne. A když se dívám na svého skvělého manžela, který musí pracovat dnes už nad své síly, tak jsem šťastná, že jsem aspoň nyní, když už ne dříve, objevila komodity a mám tak naději něco změnit. Na Seznamu mívá reklamu jedna firma obchodující Forex a SFDs. Jejich portál mi záváněl Herbalifem, ale řekla jsem si, že za osobní vyslechnutí dám max. těch necelých 5000, a že už jsem v životě přišla o víc, tak jsem jela na jejich školení. Měla jsem z toho hlavu jako škopek, nechápala jsem skoro nic, laverage mi znělo jako sprosté slovo, ale jedno jsem věděla zcela jistě. Že chci o tom vědět víc. Tak jsem začala už cíleně prohrabávat net a narazila jsem, no na koho asi, už mnohokrát zmiňovaného Toma a jeho manuál. I zakoupila jsem ho a posléze ještě i bratrovi, kterého jsem do tohoto zatáhla taky, protože jsem věděla, že přišel o práci a špatně ji ve 46 letech hledá, i když je chytrý, umí jazyky, má zkušenosti atd... No a pak jsem konečně našla Finančníka. To je to nejlepší, co jsem našla a co vůbec na netu JE. Tak jsem si - kromě daní - na ty je ještě času dost - zaplatila všechny kurzy včetně spreadů, no a teď od listopadu každou volnou chvilku učím se, učím se, učím se - že i Lenin by měl ze mě radost. Nastavuji dny dlouho do noci
Snažím se vyvarovat chyb, o kterých čtu od jiných, jsem vděčná za toto nezištné fórum, objevuji svět, který jsem neznala, jsem ABSOLUTNĚ uchvácená a propadla jsem komoditám jako gembler automatům. Je úžasné, že nezáleží na věku, pro svět za okny jsem už dnes stará, ale vím, že jsem pořád schopná se učit, nasávat nové věci jako houba,
a protože bych ráda svého milovaného muže poslala do vytouženého důchodu co nejdříve, ne až za 11 let, kdy bychom měli mít splacenou hypotéku, tak mám tento cíl. Dosáhnout toho, abychom oba mohli vycouvat z firmy, předali ji nebo její zbytky dceři s přítelem a já abych byla schopna nás dva uživit a platit onen náš závazek. Aby se můj muž mohl věnovat jen svým koníčkům. Já už svého koně našla. V manželovi mám úžasnou podporu, a abych pravdu řekla, i mi dělá dobře, že mě obdivuje, do čeho že jsem se to na stará kolena pustila. A já jsem vděčná, že mám CÍL, že nekrním a mohu zase zaměstnávat už degenerující mozek.
Finančníci, Petře a Tomáši, patří vám i můj vřelý dík a obdiv. Děkuji.
Tatiana :D :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tatiano,

rovněž Vás zdravím a držím palce. Je zde obrovská skupina různých lidí s rozdílnými "problémy". Musím Vám sdělit, že i já jsem velmi komoditami ovlivněn a za posledních cca 8 měsíců se mi totálně změnil život. Sám mám 3 firmy a věřte mi, že mým velkým přáním je firmy někomu předat a začít se pořádně radovat ze života, přestože firmy jsou profitabilní a již dlouho na trhu. Už mě rovněž nebaví lidi neustále hlídat a pozorovat, jak jim život protéká mezi prsty...

To co jsem si díky komoditám uvědomil je pochopení svého cíle - je to nádhera, až na to člověk přijde. Najednou se Vám lépe spí, vidíte neustále svůj cíl před sebou, vlastně víte, je to nekonečná možnost se neustále rozvíjet. Dobře si pamatuji, jak jsem často v začátcích podnikání četl motivační literaturu - jasným favoritem bylo Myšlením k bohatství. Nicméně za ty roky moření se s buldozerem byrokracie a vydřidušské daňové politiky, matlání se s účetnictvím a vymáháním pohledávek člověk prostě otupí. Výsledek 10 let podnikání - průměrné zabezpečení rodiny a bydlení, 600.000km strávených na cestách, nervy nadranc, nechuť se do něčeho dalšího pouštět, skepse. Získání poznatku, že seriózně a slušně se dá podnikat jen velmi složitě.
Díky komoditám jsem opět začal na sobě usilovně pracovat, oprášil veškeré staré knihy v knihovně, zakoupil řadu nových a upřímně se raduji z pomalých krůčků zlepšení a progrese. Firmy jsem zařídil tak, aby téměř při stejné výkonnosti fungovaly jako dříve, všechen ostatní čas nyní věnuji studiu a testování. Daleko více času trávím s rodinou a dětmi, čas si lépe organizuji a mám z toho větší radost. Žijeme v naprosto mimořádné době plné blahobytu a usilovně se o něco konkrétního snažíme. Jsem plně přesvědčen, že pokud nepolevíme v našem úsilí a budeme trpěliví, prostě není možné cíl nesplnit.
Chtěl jsem Vás rovněž povzbudit, že Váš mladý věk přece nemůže být žádnou překážkou při dosažení Vašeho cíle. Je zde řada kolegů traderů, kteří se trápí zda v 16 letech není na komodity příliš brzy. Nikdy není pozdě, musíme prostě využít každé vteřiny. Sledujte zapálení kolegů traderů všech věkových skupin. Každý najde svou cestu.

Zdraví Mecini


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj a dobrý večer všem ,


Zvláště potom Vám Tatiano , sešlápla jste plynový pedál zařadila rychlost a teď už je jen na vás jak rychle pojedete po dálnici komodit . Hodně štěstí a radosti z obchodování .

PS: Věděla jste že firmu MC Donald založil její zakladatel až v 65 roku svého života ? No vidíte co to je 55 let , někde tam právě život začíná .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všem, co reagovali na můj příspěvek:

Přátelé, děkuji vám za všechna ta vlídná a povzbudivá slova. Teď zcela uchvácená objevuju spready a už vím, co budu následující měsíce dělat. Je to něco tak nepopsatelně nádherného, když člověk má před sebou zase nějakou vizi, v době, kdy už ztrácel elán a naději. A je rovněž krásné - a bohužel v naší společnosti ne zrovna normální - že lidé na tomto portálu jeden druhému upřímně přejí úspěch a jsou ochotni méně zkušeným nezištně poradit.
Nemohu než zase děkovat Petrovi a Tomášovi, že i díky nim člověk může se svým životem - chce-li - něco dost podstatného udělat, a nezáleží na věku. Ať jsi mladý, středního věku nebo starší, ať jsi vyučený nebo máš dva vysokoškolské diplomy, všichni máme stejnou startovní čáru do lepších zítřků, a dál záleží jen na nás. Tak nám všem přeju, ať už máme sny, touhy, cíle a vize jakékoliv, ať se nám prostřednictvím komodit splní.

Tatiana (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

Je mi 18 let a studuju 3. ročník na gymnáziu. Když jsem se se spolužáky bavil o tom co budeme dělat, tak jsem jen tak z legrace plácl, že budu obchodovat s akciemi. Doma jsem si na to vzpomněl a nedalo mi to chvilku klidu. V nějaké diskuzi jsem objevil odkaz na server Finančník.cz a dozvěděl jsem se o komoditách. Už měsíc poctivě čtu všechno co o komoditách objevím. Jsem naprosto uchvácen tímto způsobem obchodování. V nejbližší době si chci vytvořit první obchodní plán a začít s papertradingem. Na real obchodování mám ještě tak 2 roky času, než naspořím dostatečný kapitál. Pevně věřím, že to dotáhnu do konce.

Díky Tomášovi a Petrovi za tak super server. (tu)

Přeju všem hodně obchodních úspěchů.

Makaveli

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak a teď já :). Jmenuju se Marek, je mi čerstvě 22 let, bydlím v Praze a dělám fulltime programátora webových aplikací (neplést s WWW stránkami :-)) v jedné známé společnosti. K tomu třetím rokem studuji (dálkově) VŠ se zaměřením na aplikovanou informatiku a informační management. Mým koníčkem je mimo IT také psychologie.

K Finančníkovi jsem se dostal naprostou náhodou minulý, ale od té doby prakticky nedělám nic jiného než že stahuji informace do hlavy a hraju počítačovou hru Gecko TNT Pro 4 :-). Mám už úplně prázdnou ledničku a k večeři jsem lovil oschlé kůrky starého chleba změkčené prošlou Lučinou ;-). Během svého písklecího věku jsem totiž vystřídal při škole relativně dost aktivit - chvíli jsem podnikal v IT, chvíli jsem dělal pro jednu malou firmu v IT, teď dělám pro velkou firmu v IT - a vím, že nic z toho není "pravé ořechové" (právě až na to "IT"). Dělám práci, které se věnuji od svých osmi let a která mě velmi baví, ale nikdy v ní tady v České Kotlině nedosáhnu takové finanční nezávislosti, abych se ji mohl věnovat pouze jako koníčku. Zato cítím, že finanční trhy jsou to, co mi umožní žít víc nezávisle - abych 2/3 života nestrávil prací u PC, protože MUSÍM (1/3 života člověk prospí). Vždycky jsem si myslel, že finanční nástroje podobného ražení jsou výsahou milionářů, už ale vím, že tomu být nemusí. A myslím, že jsem minimálně tak inteligentní jako leckterý jiný milionář :-). Moje práce mi štědře vydělá na živobytí i na něco málo navíc - takže proč tuhle bokovku nezkusit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den.
Moc do různých diskusí nepíšu,ale Finančník je úžasná adresa a tak nemohu odolat.Už jsem taky střední generace tj.41 let,jsem vyučen opravář zemědělských strojů a mám nástavbu s maturitou.V životě jsem prošel pár zaměstnání a od revoluce jsem živnostník-řemeslník.Myslím,že se živím celkem slušně a v pohodě a určitě mi zbyde i nějaký zbytečný kapitál do začátku komodit. Mám nějaké životní zkušenosti a životní šrámy.Co myslím žívotní šrámy?Jsou to různé pokusy podnikání v MLM,kdy musíte vložit určitou částku peněz a potom přemlouvat další a další lidi,aby i oni udělali to samé-no prostě letadlo.Hrůza a určitě jste se s tím setkali.Osobně mě to stálo hodně peněz. A teď jsem objevil Finančníka a komodity.A to je příležitost nad příležitosti,protože každý hraje sám za sebe,nese svoji kůži na trh.No a když se udělá něco špatně ,může člověk nadávat jen a jen sobě.Čtu,studuji a věřím,že ve 45 půjdu do důchodu a bohatý :) :).Kecám,ale jednou určitě zbohatnu a to diky Petrovi a Tomášovi.Kluci,přidávám k těm tisícům i svůj jeden malý dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim všechny, tak se také zkusím představit. Přeci jen už jsem na tomhle skvělém serveru měsíc jako doma. Nesetkal jsem se ještě s takovým přístupem, jaký maji Tomáš a Petr - předávate zde tak cenné know how. Stejně tak i ostatní, kteří přispěvují v diskuzích a radí ostatním. Tohoto přístupu si moc vážím, jsem přesvědčen, že je v dněšní době a společnosti hodně ojedinělý. Všechna čest Vám a děkuji!! Ke komoditám jsem se dostal také náhodou. Při svém podnikání dosta často vyhledávám informace na internetu a náhodný odkaz mne dostal na FINANCNIKA. Otevrelo mi to skutečně nové obzory. Podnikání mne sice relativně naplňuje, ale při komoditách více investuji sám do sebe - a to mi nikdo nevezme. Samozřejmě mám na mysli sebevzdělávání, nikoliv kapitál :) V rychlosti něco o mě, je mi 26 let, jak už jsem psal, několik let podnikám a dálkově dodělávám Jihočeskou univ. V podnikání se snažím stále posunout někam dál. Hodně mne v mých myšlenkách podpořil Kiyosaki a jeho pohled na život a přístup k penězům - tedy pouze formou četby jeho knih :) . V dnešní době jako každý podnikatel narážím na mnoho překážek, práce s lidmi není vždy nejsnažší atd. Na komoditním obchodování mne fascinuje jeho 'čistota'.
V komoditách jsem momentálně ve fázi čtení grafů. Musím si dávat cíle abych je mohl plnit, jedním z cílů je začít obchodovat na živo do dvou měsíců. Hodně si uvědomuji, že psychologie je to hlavní. Tak chci začít dokud si věřím. Rád se budu dělit o své poznatky a zkušenosti. Je pro mne čest, že jsem se stal, byť i malou, součástí tohoto ojedinělého serveru.
Dává lidem pro budoucnost to nejpřínosnější - efektivní vzdělání.


S pozdravem MIchalD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, zdravím všechny burzovní maniaky! Je mi 26 let a uz odmalička jsem byl podnikavý a velmi zvídavý. Ve 13 letech jsem každý den četl Hospodářské noviny a nahazoval si do Excelu kurzy měn, dělal z nich grafy a různě laicky si s daty hrál. První virtuální obchod jsem udělal asi před 6 lety, když jsem si vložil 6 tisíc Kč na účet v RM systému a plánoval koupit akcie Komerční banky, protože jsem tržní situaci vyhodnotil tak, že dojde k prudkému růstu jejich akcií. Nakonec jsem zaváhal, protože jsem se bál riskovat (tehdy pro mě jako studenta bylo 6 tisíc Kč docela balík). Akcie 'komerčky' vyletěly ve dvou dnech asi o 40 procent! Ale už tehdy jsem chápal silné omezení akcií = člověk musí mít jejich plnou kupní cenu aby mohl spekulovat na pohyb ceny, a navíc tehdy jsem měl informace že jde spekulovat pouze na růst akcií, tj. nemůžete je prvně prodat a pak ještě levněji koupit.

Později jsem zkoušel papertradingově obchodovat s akciemi na NASDAQU, ale k mé smůle jsem si virtuální účet otevřel asi 10 dní před 11 zářím 2001. Asi vám nemusím popisovat, jak vypadal zůstatek mého virtuálního účtu po několika měsících. Ano, byl jsem asi na 50 procentech originálu. To mě naučilo, že situace na trhu je nevyzpytatelná, nepříznivý trend proti vašemu obchodu může trvat velmi dlouho! Nikdy neposouvejte maximální ztrátu na 1 obchod. Proto jsem se začal hledat něco, co mi zajistí neomezený potenciál zisku při omezeném riziku. A právě tím jsem se poprvé dostal k informacím o různých derivátech a jejich kombinování.

Asi pře měsícem jsem narazil na stránku Finančníka a od té doby nasávám informace. Dalo to mému mozku nový silný růstový impulz. Očekávám silnou rezistenci v horizontu několika měsíců, až zjistím, že úspěch nezávisí až tak od obch. systému, ale od disciplíny a silné psychiky v reálu.

Nejsem pesimista, mým heslem je, že kdo nic nedělá, nic nezkazí. Chci jenom ostatním poradit, aby na skutečný trading používaly skutečně pouze prostředky které nepotřebují k obživě a aby v tradingu nehledali nějakého zázračného spasitele všech jejich životních problémů a přání. Trading vypadá jednoduše, ale mějte na paměti, že statistika je neúprosná: na burze platí zákon 80:20, jako ve většině ostatních oblastí života: 20 procent lidí získá 80 procent koláče. 8 z 10 lidí bude po roce (a i po x letech) obchodování ztrátových. A nato aby jeden génius vydělal za rok 1000 procent, musí třeba zjednodušeně 100 lidí o 10 procent přijít. Nejsme v době 8 letého boomu, kdy stačilo vsadit na rostoucí trend a rostlo všechno co člověk koupil. Mě se zdá, že US trh je v současnosných letech v podstatě v pohybu do strany, což trendovému obchodování moc neprospívá. Stačí se podívat na vysledky i těch největších profíků ve světě. Tak to mějte na paměti než do obchodování vsadíte všechny své úspory :). Nechci nikoho odradit, jen všechno s rozmyslem a dodržovat obchodní plán. A pamatujte, že posouvání stop-lossu (směrem do ztráty) vážně škodí vašemu účtu i zdraví!:)

Littlewolf

Littlewolf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny skvělé obchodnice a obchodníky!

O úžasném světě obchodování s deriváty jsem se dozvěděl v biblické škole. Ne, není to překlep. Měl jsem možnost studovat tuto vynikající školu, kde její americký ředitel byl aktivním obchodníkem a často o tom vyučoval, jako o ideálním byznysu.

To se stalo na sklonku mého třináctiletého podnikání v oblasti software. Obchodování mne okamžitě uchvátilo a začal jsem se mu intenzívně věnovat začátkem roku 2003. Obchodoval jsem pozičně futures a jako asi každý začátečník jsem téměř zrušil svůj první účet. Nicméně mnohem silnejší než frustrace byla moje touha naučit se o trzích co nejvíce. S vydatnou pomocí mé skvělé ženy Ivany jsem se naučil snad všechny podstatné metody technické i fundamentální analýzy, ale pořád jsem měl neodbytný dojem, že trhům nerozumím a také jsem nevydělával. Tehdy jsme objevili Elliottovu teorii vln a už od začátku mi bylo jasné, že jde o něco mimořádného. A skutečně po několika měsících dalšího studia jsem zjistil, že trhy jsou pro mně najednou jaksi důvěrně známé a jen tak už mne nepřekvapí. Od té doby jsou mé analýzy stabilně a dlouhodobě velmi úspěšné.

Rozdhodl jsem se tedy, že si musím na nový účet znovu vydělat. Začal jsem spolupracovat s naším skvělým Finančníkem a také jsem nastoupil do zaměstnání jako investiční analytik u poradenské firmy v oblasti podílových fondů. Na první pohled by se zdálo, že to je ústup z mé vysněné životní cesty. Pak jsem si ale uvědomil, že když to, co jsem se naučil, využiji ku prospěchu desítek investujících klientů naší firmy a možná stovek začínajících obchodníků, vůbec to není ústup, ale mnohonásobné využití těchto vědomostí. Nechat si to vše jen pro sebe by mi už teď přišlo poněkud sobecké, protože se snažím žít podle hesla: "Jak chceš, aby se lidé chovali k tobě, stejně tak se i ty chovej k nim!".

Jsem si jist, že mé lepší dny v tradingu teprve přijdou... :)

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...