Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Visual Trading 1.6


Spajk

Doporučené příspěvky

Chcel by som sa informovat. Uz nejaky cas pouzivam demo VT a pomaly nastava cas skusit si to naostro. Mam vsak trochu strach s psychologickej stranky veci. Preto chcem najskor zacat obchodovat s mini account (predpokladam ze takto prerobim menej ;) ). Ma niekto skusenosti s takymto druhom uctu?
Vdaka za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To BillSK
Při přechodu z dema na reál účty je mini účet pro začátečníky úplně ideální a velmi vřele ho doporučuji. Naučí tě daleko větší odpovědnosti k obchodování a celkovému přístupu, než tomu bylo u dema. Nic si nenamlouvejme, člověk u dema zkrátka někdy zkouší i úplné "šílenosti", protože vlastně o nic nejde. U mini účtů jde už ale o skutečné peníze a přístup k obchodu se radikálně mění. Navíc pokud jsi používal VT a znáš tuto platformu, máš obrovskou výhodu v tom, že VT provozuje společnost CMS. Ta myslím nabízí mini účty už od 200 USD (nějakých 5000 Kč) a pokud vím, jako snad jediná společnost na světovém trhu nerozlišuje mezi mini a standardními účty. Na www.fxstreet.com v seznamu brokerů vyplývá, že mini i standard účty začínají u CMS od 200 USD a že si zadáš obchody (loty) podle své "kapsy". Je to jedno zda máš ná účtě 200 USD nebo 200.000 USD, obchoduješ podle svých možností. Můžeš si zadat obchody od 0,1 lotu (mini lot) až do třeba 100 lotů na pozici. Všechno u mini účtu je stejné jako u standardu (spready, margin, pip value, rollovery) jen v poměru 1:10. Navíc při otevření mini účtu máš už myslím nárok na otevření okna zpráv Reuters zdarma (ale nevím to přesně). A to je obrovská pomoc ! Ale vyber si někoho zásadně BEZ POPLATKU (někde jsem už tady psal mail na jejich přímého agenta). Vím, že pár firem z Evropy toto nabízí, ale u standardu si účtují 8-10 USD za lot a u mini lotu 4-5 USD za mini lot (0,1 lotu). To je pak obchodování na mini účty značně nevýhodné. Když si zadáš např. obchod na 0,3 loty, poplatek je už 12 USD a to je strašně moc na mini účet. Summary: Mini účty jsou úplně ideální při přechodu z dema do reálu, naučí člověka odpovědnosti, jinému přístupu k obchodu, zbytečně neriskuješ, nevstupuješ "bezhlavě" na pozice, volíš jinou taktiku, jsi pod jinými psychickými tlaky a i případná katastrofická ztráta celého vkladu zase tolik nebolí.. :). Doporučuji volit první vklad na mini účet kolem 300 USD.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petrpfl
To je nějaké divné. Něco tam máš špatně nastavené. Entry se prorazí vždy. Když klikneš pravým tlačítkem myši třeba na Sell (prodej) objeví se ti malé okno, kde klikneš třeba na entryStop prodej, vyskočí ti další okno kde zadáš počet lotů, ale kolonku Zajištění nechej volnou (bez zaškrknutí). Pak si zvolíš číslo účtu (opět zaškrknutí vlevo od čísla účtu) a dáš OK. Kolonky vlevo set stop a set limit slouží pro zajištění entry stop lossem nebo limitem.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID
začínám vážně uvažovat o ostrém účtu.
Je VT při ostrém jetí zdarma?
U koho bys mi doporučil založení účtu(nejlépe CMS?)
Jak se dají převádět peníze z účtu na účet v ČR(určitě elektronicky), nejsou problémy třeba u CMI?
Ještě zvažuji jestli jet mini nebo přímo standart, uvidím...
Forex se mi líbí :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petrpfl
VT je samozřejmě zdarma pro real účty u CMS, který má na provoz VT licenci.. S převodem peněz určitě problémy nejsou, dle ČNB (už jsem to tady někde psal) nepotřebuješ žádná povoloení atd. Napiš agentovi na cmsforex@post.cz, ať ti sdělí podmínky, ale podle fxstreet.com je u CMS úplně jedno zda máš mini nebo standard, záleží jen na objemu vkladu.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl jsem se zeptat SIDA, ale i ostatních co používají platformu VT, kdy přesně byli dnes informování o explozi bomby v UK. Jestli zprávy Reuters stačily zareagovat na tuto událost včas, tak aby ji bylo možné využít k prodeji GBP. Musím přiznat, že obchoduji s ac-markets Refco, kde jsem spokojen,ale zpráva přišla až v 11.30 hod., takže byla k ničemu. Díky za odpovědi, zdravím SIDA i ostatní.
Ivo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To si děláš srandu, že zpráva přišla až v 11,30 ? Za patnáct minut po prvním výbuchu to už bylo na všech serverech, včetně českých seznam, idnes atd. a na Reuters nějak pět minut po výbuchu. Za dalších dvacet minut už Reuters komentovali, jak se odrazily výbuchy v Londýně na evropské burze a na trhu s ropou.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petr
VT je myslím přednastaven u entry na 5 bodů nad/pod hranici aktuální nákupní/prodejní ceny, protože stejně asi málokdo zadává budoucí nákupy pod hranici rozdílu +/- 5 bodů. Vzhledem k těkavosti FX trhů, by byly průkazy takřka okamžité. Navíc se to dá posléze podle aktuálního pohybu kurzů posouvat dle potřeby. SL a Limit podle toho zda je zadán buy nebo sell, je nastaven obdobně - do 5 bodů.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petr
Upřímně řečeno, nikdy jsem se rozsahem nastavení Stop Lossu nezaobíral. SL zadávám většinou od hranice 15 bodů výše, u nižší hodnoty bych se obával okamžitého průrazu, např. ve formě "zhoupnutí se" trhu, skalpingu atd. Neznám mezi svými kolegy nikoho, kdo by zadával stop lossy pod 10 bodů. To je dost riskantní. Raději jej zadat výše a při předpokládaném směru vývoje posouvat ve směru. Je pravdou, že při obrácení proti směru příjdu o nějaké dolary navíc, než kdybych měl SL nastavený na nejnižší možnou hranici, ale jak už jsem říkal - SL s nízkým nastavením obvykle moc dlouho nevydrží. Zkus si to sám vyzkoušet třeba na demo a zjistíš, že zrušení pozice nízkým SL je mnohonásobně vyšší než u vyššího SL. A šance "nabrání" očekávaného směru s vyšším SL se zase násobně zvyšuje. Pokud jsem pochopil systém VT správně, je přednastavení 5 bodů a pak rozhoduje spread u daného páru. Pokud zadám SL na nejnižší hodnotu např. u EUR/USD, vychází mi nejnižší nastavení na 8 bodů (5 nastavení + 3 body spread). Když ale chceš používat nízké SL kolem 8 bodů nebo ještě níže, asi to chce jiný program nebo jinou společnost... :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...