Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to iigis: osobne bych si na tvem miste dal od tradingu pohov a dodelal maturu, at uz ses na tom s ni jakkoli, je lepsi si v hlave drzet jednu dulezitou vec nez dve, pak to totiz dopada tak, ze myslis na dve veci zaroven (nemyslim jen u obchodovani ale i mimo nej - a ver mi, vim, o cem mluvim - sam jsem typ cloveka co toho na sebe rad navali vic najednou a pak se divi :)), a to neni nikdy ten nejefektivnejsi zpusob, jelikoz nevenujes jedne veci cely svuj potencial, coz je skoda... je to samozrejme muj subjektivni nazor, ale nenechal bych se rozhazovat tradingem pred maturou a maturou pred tradingem... proste mam rad hlavu cistou na cinnost, ktere se chci hlavne venovat... trading ti nikam neutece, ten mesic to snad vydrzis a pak to muzes rozjet klidne na full time :) to, ze se ti ze zacatku s diskrecnim pristupem nedari, je, rekl bych, uplne normalni :D nenormalni by spis bylo, kdyby se ti od zacatku darilo :D

kazdopadne, kdyz se ted budes v klidu soustredit na maturu, vycistis si hlavu, pak budes moct soustredit vsechny sily jen na trading a ziskas i nejaky odstup od dosud provedenych obchodu, ktere si pak v klidu prohlednes znova a muzes zjistit zajimave veci :)

trading je jak marathon, chce-li zavodnik byt mezi nejlepsima, taky se snazi si celkove pred zavodem vycistit hlavu a soustredit se ciste na sebe, svuj vykon a spravne dychani... to, co dle meho soudu ted delas ty, je, ze se snazis behem maratonu odskocit si na jeden maly sprint, nekam mimo trat :D, ten ale muze (i kdyz si to treba ted nemyslis) znacne ovlivnit vysledek celeho tveho vytrvalostniho zavodu ;) Marathon ubehnes krok za krokem. Milion vydelas dolar po dolaru. Ma rada zni: Nejdriv si zabehni ten sprint (maturu), pak to trochu oslav, vrat se k obchodum, ktere jsi v poslednich tydnech udelal, vyhodnot je a zacni na ostro znova :)

S pozdravem Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka:

Dikesza odpoveď viem že si začínal podobným dátumom ako ja:). Jo maturita a trading je dosť skĺbiť dohromady obzvlášť keď trading nejde tak ako by som si pria, každopádne rozhodol som sa tak, že obchodovať neprestanem ale len obmedzím riskovanie a skúšanie vstupov. Čakám len na určité situácie ktoré zobchodujem ak nie tak počas toho študujem dáke veci. Keď už bude v škole prihorievať tak tam dám pauzu v tradingu potom to rozbehnem silným tempom konečne budem môcť obchodovať na EURE europu ktorá je z môjho pohladu lepšia ako USA.

Inak čo sa týka diskrécie je to cesta ktorou chcem ísť baví ma hádať čo sa stane a baví ma mať pravdu to že ju zatiaľ častejšie nemám zatiaľ vnímam ako daň za ťažšiu cestu. Neprerobil som veľa len 8% čo je celkom normál. Času mám veľa však ešte niesom ani na výške takže peniaze zatiaľ nepotrebujem aby som prežil tlak nieje len vnútorná nehasnúca chuť uspieť:)

keep going

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vzpomněl jsem si, že jsem zde zapomněl dát data za duben. :) Celkově to byl měsíc spíše klidný, kde pro mne bylo pouze 14 obchodů. O trochu rozruchu se postaral jen výpadek dat u CQG zrovna, když jsem byl v pozici (naštěstí už kryté SL)... když už jsem zvedal telefon, že volám do USA, ať mi to zavřou, zrovna vše naskočilo zpět, tak jsem pokračoval v obchodu dle plánu :). Jinak se mi dařilo plnit plán až na jednu nepozornost vcelku precizně. Díky jedné chvilkové nepozornosti jsem nastoupil do pozice o pár vteřin později než jsem měl... nakonec nedošlo k výraznější odchylce (tentokrát), ale chyba to byla... :)

V dubnu tak systém vyprodukoval 1429 USD na kontrakt, což přineslo na účet celkem cca 2459 USD. Vzhledem ke špatným předchozím měsícům však stále nejásám a v červnu (po 7 měsících live tradingu) nejspíš poprvé zasáhnu do systému a provedu dílčí úpravy, jež jsem za tu dobu vypozoroval a řádně zbacktestoval... rád bych přidal i další patterny, dosud však stále válčím s jejich backtesty...

S pozdravem Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ja idem momentálne nachvílu pauzovať musím sa začať učiť na maturu za menej ako dva týždne idem na vec:D.. včera som skúsil aj obchodovať aj učiť sa ale necitím sa pri tom pohodlne lebo ked som v obchode rád trh sledujem a neviem sa sústrediť tak idem dať dva týždne pauzu a potom prechádzam na trading režim obchodovať budem aj europu aj usa medzi seanciami dám ešte dáke testy už ma nebaví stáť na jednom mieste a motať sa okolo nuly, musím začať makať a hladať daľšie situácie ako zarobiť.

Tak držím Vám palce potom sa zase ozvem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak ja idem momentálne nachvílu pauzovať musím sa
> začať učiť na maturu za menej ako dva týždne idem
> na vec:D.. včera som skúsil aj obchodovať aj učiť
> sa ale necitím sa pri tom pohodlne lebo ked som v
> obchode rád trh sledujem a neviem sa sústrediť tak
> idem dať dva týždne pauzu a potom prechádzam na
> trading režim obchodovať budem aj europu aj usa
> medzi seanciami dám ešte dáke testy už ma nebaví
> stáť na jednom mieste a motať sa okolo nuly, musím
> začať makať a hladať daľšie situácie ako zarobiť.
>
>
> Tak držím Vám palce potom sa zase ozvem.

Hodně štěstí u matury


:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj
Rad bych se zeptal tech, co uz obchoduji life par mesicu nebo rok na prvni dojmy ohledne vstupniho kapitalu.
Jedna se spise o trh TF, ale i dalsi budou urcite prinosem.
Konkretne bych se chtel zeptat.
Jaka byla minimalni castka po dokoncenem backtestu a pred life tradingem.
Pokud jste s touto castkou zacinali a jaky byl dalsi vyvoj kapitalu. Co stres a dalsi emoce?
Po cca 3 letech uceni backtestu zkouseni atd.. bych chtel konecne jit na trh. podle moneymanagmentu mam vypocitany minimalni kapital na TF trh na cca 6 tis $ ale chtel bych zacit obchodovat s 10 tis skrz prvni emoce z pripadne ztraty a dodrzeni % kapitalu pro ztratu a SL.
Diky moc za odpovedi :)
Hezky den a hodne stesti v obchodech

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Oggys:

Ahoj aktualne obchoduji osmy mesic live, rekl bych, ze velikost kapitalu zalezi hodne i na samotnem systemu, ktery mas nacviceny a risku, ktery hodlas pouzivat na jednotlivy obchod... Jaky byl nejvetsi pokles (DD) systemu? Za kolik let (mesicu) mas data backtestu? Jaky timeframe budes obchodovat?

Osobne jedu 3min TF, SL i PT variabilni dle volatility a max DD na 4 letem backtestu byl kolem 30% (ano, je to hodne a na vyhlazeni stale pracuji, toto je jen jeden pattern, ktery neni zas tak casty - 12-25 obchodu za mesic)), proto jsem si uz ale ani od zacatku nedokazal predstavit, ze bych zacinal s uctem pod 15000 USD. Nakonec jsem zacinal s uctem kolem 19500 USD, ktery mi dal dostatek klidu a prostoru prestat i ten maximalni historicky DD.

Zacatek obchodovani byl v pohode, vse slo podle planu a prvni dva mesice jsem zakoncil ziskem. Prosinec 2011 byl mirna ztrata a pak prisel leden a unor, kdy byly ztraty na kontrakt srovnatelne s puvodnimi zisky z prvnich dvou mesicu (bohuzel navysene diky money managementu)... v breznu jsem zacal byt nervozni a udelal par chyb, tak mesic skoncil na nule, i kdyz mel byt v plusu... v dubnu jsem se dal zas dohromady a disciplinovane zobchodoval, co jsem zobchodovat mel a byl to zatim nejuspesnejsi mesic v mem live tradingu vubec. V kvetnu zatim bylo jen par obchodu a mirna ztrata. Vzhledem k nestalosti systemu planuju od cervna mirnou obmenu respektive diversifikaci patternu. Doufam, ze stihnu vse radne dostestovat... pokud ne, bude treba razantni zmeny odlozit... presny vyvoj kapitalu ti nepovim, jelikoz ted nejsem u sveho obchodniho deniku... priblizne se to ale vyvijelo takto:

puvodni kapital 19500 USD
rijen a listopad 22800 USD
prosinec az brezen 17800USD
duben 20600 USD
aktuálně kolem 20200 USD


Stejne si ale myslim, ze vyssi kapitalu je treba prizpusobit hlavne tvemu systemu a osobnosti... tozn. ode mne toho asi moc neodkoukas, jen ti to muze priblizit myslenkove pochody novacka s osmi mesicni live "praxi" :D


S pozdravem a pranim hodne zdaru Zbyněk (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

To iigis:

Uz mas asi po mature, ale kdyby te to teprve cekalo tak taky drzim palce.Ja se teprve na live chystam a urcite to nebude driv jak za 2 mesice a vzhledem k prac. vytizeni asi i dele.Jsem tu kvuli trochu jine zalezitosti takze se omlouvam za offtopic, ale mel bych na tebe dotaz v jinem vlakne jsi s Roman06 probiral analyzu na 6E trhu a vstupy na FX EUR/USD.Moc mi to nedava smysl s tim ze by mel byt mensi risk respektive SL, ale mohl bys mi o tom neco napsat tedy pokud jsi timto smerem dale sel.

Tady je link na diskusi, pokud mi tam odpovis budu moc rad.

www.financnik.cz/forum/read.php?23,198544,page=1

Ať se dílo daří:-) Kouba

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...