Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Zdravím,
rád bych se vás zeptal na pár věcí ohledně CFDs. Jde o to, že jsem z článků na Finančníkovi bohužel stále nepochopil, v čem tkví nevýhoda obchodování CFDs namísto Futures. Tedy - vždycky jsem snil o futures a toho se budu držet, nicméně v tuto chvíli, kdy mi není ani 21, abych si mohl založit co do poplatků výhodný účet v USA, kdy nemám potřebných 10000 USD, se CFDs jeví výhodně zejména proto, že lze obchodovat objemy jen v řádu setin lotu. Což výrazně snižuje požadavky na základní kapitál. Dalo by se to samozřejmě vnímat tak, že to se seriózním obchodováním má pramálo společného, nicméně já pro to nedokážu nalézt žádný pádný argument.
V jednom článku zde finančníci zmiňovali něco v tom smyslu, že obchodování CFDs není pod záštitou regulační instituce (burzy), a tudíž je i velice netransparentní. Cituji:
'Stačí si trochu prolistovat diskuzní fórum a najít v historii několik příspěvků o tom, jak jistí tradeři byli "vykopnuti" z jisté brokerské firmy, protože začali vydělávat. Pochopitelně. V džungli forexu a CFD´s je snadné nechat se zlákat jedním z řady brokerů, kteří obchodují ve skutečnosti proti vám - a jakmile začnete vydělávat, tak se vás urychleně zbaví, protože váš zisk je jejich ztráta.' ... možná je to tím, že tento text je v článku pro naprosté nováčky, a proto není blíže specifikován, nicméně já tomuhle argumentu nerozumím. Jak obchoduje broker proti nám? Jak se mě hodlá zbavit, když začnu vydělávat?
Cenový graf je přeci téměř totožný s grafy futures. A stejně jako u futures já rozhoduji o tom, kdy vstoupím do pozice a kdy z ní vystoupím. Nevidím v tom žádný rapidní rozdíl oproti futures... možná je to však zdánlivé, nevím.
Budu moc vděčný tomu, kdo mi přiblíží problematiku CFDs, jelikož na internetu moc objektivních informací o tomto instrumentu nenajdu. Díky! ;)
Vojta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vojto, problem s CFD budes mat tym vecsi,cim mensie stop lossy budes pouzivat.
Pokial pouzivas SL 1-2 body na ES, tak cez CFD neuspejes.Proste odchylka 1 tik je pre teba smrtiaca.A to mas este ovela vecsi spread ako na futures.
Ak budes pouzivat SL 10 a viac bodov a budes obchodovat pozicne na ES tak to bude skoro jedno ci ides cez CFD alebo futures.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak teď si nejsem úplně jistý, jestli jsem to pochopil:-)
Jesliže obchoduji 1 lot, je stejně velký jako 1 kontrakt u futures... můžu ale obchodovat např. desetinu lotu, přičemž ten poměr bude zachován (místo např. SL 500 USD bude 50, desetinové zisky, desetinové ztráty) ... není to tak? V čem je tedy ta nevýhoda?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Proste CFD nedrzi tak presne S/R urovne ako futures. Ak si pozries graf futures,tak uvidis,ze minutove sviecky sa odrazaju od urcitej S/R urovne velmi presne,lebo aby ju prerazili o jeden tik,tak by museli vykupit velke mnozstvo kontraktov,ktore su pod touto urovnou nakopene.CFD nie je klasicka burza,tak ten 1 tik kludne prerazi aj cez tuto S/R uroven,lebo ziadne kontrakty tam nemusi vykupit.
Preto ti bude casto vyrazat tvoje tesne SL.
Ak budes obchodovat pozicne(tzn. na dnovych svieckach drzat poziciu viac dni),tak tam pouzivas podstatne vecsi SL a tam prierazy S/R urovne o 1 tik ta nevyrazia,lebo SL davas vzdy trochu dalej od S/R urovni.
Tam mozes kludne ist na CFD-kach.

P.S: Zacni nazivo obchodovat mikroloty (1 pips=max 0.1$ ale lepsie 0.01$) a vsetko rychlo pochopis.
Raz vidiet je lepsie ako 100x pocut. Demo nestaci,tam je to ohladom plnenia pozicii vzdy prikraslene.V reali je to trochu ine.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozumím... já testuji poziční obchodování normálně na CFDs platformě a výsledky mám dobré:) Ta strategie je vytvořená na základě grafů CFDs, tudíž to, co vy popisujete, by neměl být takový problém, ne? Spíš mi jde o to, co psali Petr s Tomášem v onom článku, je to jakési zavržení CFDs, ale ten argument jsem prostě nepochopil, jak jsem již zmiňoval výše...
Z pohledu někoho, kdo ještě nemá s živým obchodováním zkušenosti, mi to zkrátka připadá jako dobrá příležitost se něčemu naučit a neinvestovat do toho přímo 10000USD, ale podstatně méně, právě proto, že můžu obchodovat zlomek lotu. Spíš se ptám, jestli v tom není někde skrytá nějaká levárna, kterou možná Petr a Tomáš měli na mysli...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Nevite o brokerech co by nabizeli kontinualni kontrakty (tedy bez expiracniho mesice) ? Vim ze takove ma Broco, ale tam ma trochu problem s duverou a jinde jsem zatim kontinualni kontrakty nenasel. Nebo jestli vite o jinych moznostech instrumentu Grains a Softs bez expirace, jako napriklad sazeni atd. Predem diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Ahoj. Nemůžu zatím založit nové vlákno, tak jsem přispěla do tématicky nejbližšího. Vím, že se tady o tom už psalo, ale jsem začátečník a u těch příspěvků rozumím tak každému třetímu slovu, nějaké pipy, loty a já nevím co ještě mi zatím nic neříkají, i když se snažím si tyto informace zjišťovat. Jde o ask-bid spread u CFD (jsem začátečník a zkouším to v demu na plus500). Spready mi připadají nesmyslně velké, když jde o pozici, kde už je více peněz, bývá startovní ztráta třeba i tři tisíce korun. V podstatě jsem u všech pozic které jsem zkoušela v mínusu, protože křivka se pořád točí kolem počáteční hodnoty a ne a ne dosáhnout na tu požadovanou, i když to třeba hne tím správným směrem. Třeba u Bitcoin Daily je spread cca 15 dolarů, potom stačí si otevřít pozici s větším nmožstvím kontraktů a hned mám šílenou ztrátu. To potom přece celý tenhle byznys ztrácí smysl! Kdyby to bylo méně, tak by to ještě šlo, ale tohle už mi připadá mimo. Je to jen u plus500, nebo je to normální? Doufám že ne, tohle mě odrazuje asi nejvíc. Byla bych vděčná, kdyby mi někdo napsal nějaké info, jak se s tímto vypořádat (změnou platformy, tradingové společnosti, instrumentu,...) :S :S :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mngwa Wrote:
-------------------------------------------------------
> Spready mi připadají nesmyslně velké, když jde o
> pozici, kde už je více peněz, bývá startovní
> ztráta třeba i tři tisíce korun. V podstatě jsem u
> všech pozic které jsem zkoušela v mínusu, protože
> křivka se pořád točí kolem počáteční hodnoty a ne
> a ne dosáhnout na tu požadovanou, i když to třeba
> hne tím správným směrem.

Zdravim. Jsi mozna zacatecnik, ale podle me jsi na tom o poznani lepe nez vetsina ostatnich. Aspon sis tohle hned uvedomila a to je dobre. Zakladem jsou nizke komise, poplatky a celkove naklady na obchod, tedy i slippage (skluz v plneni). Bez toho se tezko najde v trhu nejaka vyhoda, protoze naklady te vzdy stahnou dolu, v lepsim pripade se budes motat kolem nuly. Neznam Plus500 ale myslim ze tu nekdo o tom psal, neni to dobra volba. Procti si vlakna o brokerech a vyber nejakeho solidniho, kde jsou rozumne komise, max. $5 na kontrakt u futures (napr. Mirus futures, Global futures, Infinity, Tradestation...). Na CFD radsi uplne zapomen, to neni regulovany trh a nevim o nikom kdo by to tu jel na ostro a vydelaval. Pripadne prosim aby nekdo upresnil, pokud s CFD ma zkusenost. V nekterych zemich to neni ani legalni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpověď. Dívala jsem se na Tebou zmíněné společnosti, ale většina nabízených platforem je buď placená nebo časově omezená. Akorát NinjaTrader vypadá solidně, ale na můj netbook je to moc náročné, soudě podle uvedené minimální konfigurace. Kdybych věděla, že se dostanu k obchodování, koupila bych si lepší počítač, ale nemá smysl brečet nad rozlitým mlékem, no .. zatím to vypadá, že minimálně na zkoušení je asi nejdostupnější plus500 platforma díky jednoduchosti a neomezenému použití dema. Ledaže byste věděli o nečem lepším, nevím, jestli do toho chci jít naostro, zatím mi to moc nejde. Zatím mám dojem, že ta křivka se pokaždé pohybuje přesně opačným směrem než potřebuju a pořád prohrávám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mngwa Wrote:
-------------------------------------------------------
> Díky za odpověď. Dívala jsem se na Tebou zmíněné
> společnosti, ale většina nabízených platforem je
> buď placená nebo časově omezená. Akorát
> NinjaTrader vypadá solidně, ale na můj netbook je
> to moc náročné, soudě podle uvedené minimální
> konfigurace.

Nevim co mas za notebook, ale pokud neni starsi nez cca 5 let, coz predpokladam ze snad ne, tak ti v pohode Ninjatrader pujde. Jeho velka vyhoda je ze ma funkci "market replay" takze ho muzes pouzivat donekonecna zadarmo, a bez placeni dat nebo poplatku za platformu. Vse potrebne (nastaveni, navody, atd.) najdes zde na financniku. Tuto platformu zde pouziva prinejmensim tretina uzivatelu, vcetne me. Naostro nema cenu nic zkouset, dokud nebudes dlouhodobe vydelavat na demu. Znalost pojmu jako lot, tick, typy prikazu, specifikace kontraktu ktery obchodujes a vse co k tradingu patri musis znat nazpamet i kdyby te nekdo vzbudil ve tri rano.
Je to tvrdy business, kazdy vydelany dolar je vlastne dolar ktery se ti povede urvat z obchodniho uctu tech nejchytrejsich lidi na svete, kteri o ten samy dolar prisli (zero sum game). Vetsina z nich pracuje pro firmy typu Goldman Sachs a maji spickove nastroje, vykonne pocitace a algoritmy vyvijene desetileti tak, aby pripravily vsechny zacatecniky o veskery kapital az do posledniho centu. Pokud zrovna zacinas, pravdepodobnost ze se ti podari tyto lidi od sameho zacatku prechytracit, je logicky velmi mala. Ale pokud tomu das nekolik let usili jako oni, tak se ti nakonec podari udrzet se kolem nuly a za nekolik let treba i vydelavat. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mngwa Napsal:
-------------------------------------------------------
> Díky za odpověď. Dívala jsem se na Tebou zmíněné
> společnosti, ale většina nabízených platforem je
> buď placená nebo časově omezená.

-------
Jestli mohu také přispět, tak dávám k návrhu zkusit brokera OANDA. Je to primárně forexový broker, ale nabízí u CFD prakticky všechny obchodované hlavní indexy. Mám s nimi delší osobní zkušenost a za zhruba 3 roky jsem u nich nezažil jediné zvěrstvo o kterých se v souvislosti s forexem píše. Neviděl jsem pochopitelně spready u všech podobných brokerů, ale ty se kterými jsem Oandu porovnával, byly vždy dražší. Je možné si u nich zřídit DEMO a vše tak vyzkoušet nanečisto.

Spiš bych ale u CFD uvažoval o pozičním obchodování, než o intradenním. Když už.

Jinak souhlasím s tím co psal "detroit".


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Spýtam sa ako vlastne zistím že nejde o CFD ale o brookerov obchodujúcich priamo na burze?

Tieto príklady čo uviedol detroit sú toho príkladom? myslím že nie sú CFD a sú bezpeční a podla toho čo tu píšete sú aj vhodní na intradenné obchodovanie?:

Mirus futures, Global futures, Infinity, Tradestation...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...