Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 288
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den , dnešek zřejmě nebude stát za moc , tak alespoň přidávám screen ze včerejška. Jde o proražení CG do Longu. Nemám to ve svém OP , ale jsou to krásné obchody s dobrým RRR. Tento screen si zařazuji do svého archivu. Prosím ostatní , jest-li tento patern obchodujete přidejte nějaký případ s popisem různých nuancí. Jelikož neumím PA efektivně otestovat , tak jsem si založil archív paternů. Jde hlavně o odraz TL , attack na High/Low včerejšího dne. Chybí mi nějaký jasně definovaný vstupní signál , který se dá podložit statistikou. Mým problémem je strach při vstupu do pozice. Zpětně si všechny situace logicky zdůvodním , ale to v LIve jaksi nefunguje. Má někdo jinou metodu backtestování ? nebo mechanický vstupní signál použitelný u PA. Podělte se prosím o své zkušenosti. Děkuji. L.P.

14755

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paninvest:

Ja vstupujem podobným systémom akurát časť mojho OP je mechanická v tom že vždy čakám kým trh urobí korekciu k EMA potom vstupujem na úsečke ktorá nemá až také široké rozpätie a uzatvára na svojom low. Všetko toto mám z Williamsovej knihy a už som to pretestoval na tolko že mu musím dať za pravdu.
úsečky s nízkym cenovým rozpätím predchádzajú velkým.
Úsečky s close na low majú býčí charakter (pre downtrend je to samozrejme naopak)

Na tom screene čo ste priložili sa navyše vytvorilo aj krátkodobé dno teda ten vstup je podlamna pomerne perspektívny čo sa aj ukázalo (samozrejmepo vojne je každý genrál:))

K tomu backtestovaniu jednoducho tick po ticku pre mňa nič iné nefunguje, pri tom sa dá získať aj kúsok citu a dostane sa to do oka.

vela zdaru igor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kvetenek ...bohužel...včera jsem ten krásný pohyb UP nezobchodoval....jako na potvoru skoro vždycky když se něco děje přijdu k PC pozdě :D to all FDAX 8.12. 2010 dnes jsem si dělal postupné screeny, tak bude trochu více v příloze, než obvykle... dnes celkem 3 možnosti....z nich jsem vzal 2 a za dnešek jsem v lehkém profitu díky posunutému SL 1. průraz malé vlajky...zobchodváno na 2min. TF, abych měl širší pohled na věc 2. neralizovaný průraz malého CG v rámci velké vlajky na 5ti min. TF 3. průraz velké vlyjky z 30ti min TF, který skončil na BE+1 více viz screeny happy trading :) Phoenix.x

14765

14766

14767

14768

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Phoenix.x,
škoda toho profitu, ale hlavně, že to není ztráta :)
jak posuzuješ vlajky? myslím rozpětím a délkou? gladiátor myslím psal, že se to dá už psuzovat jako křížový kanál, pokud je dost široká a dlouhá a to se už obchoduje jinak. Přijde mi, že obchoduješ vlajky s dost velkým rozpětím a tím i ten odpor na proražení může být větší jako u širšího CG.... mám to z vlastní zkušenosti, že čím ta vlajka byla více rozházená, delší úsečky tak i to proražení nebylo hned najednou a přímočaré. Toť můj názor :)

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kvetenek posuzování vlajek je velice subjektivní věc...myslím, že posuzovat, co je vlajka s širokým rozpětím a co s malým není dost dobře možné, protože to, co považuješ za vlajku s širokým rozpětím na 5ti min. grafu je pro obchodníka na 30ti min, grafu nebo ještě vetším TF ideální formací...čím větší formace je...tzn. na čím větčím časovém rámci ji najdeš, tak tím více příkazů se pod (nad) ní nahromadí a proto se dá očekávat silnější průraz...o ničem jiném to dle mého není....když se ti zformuje malá vlaječka na 5ti min TF dejme tomu za 1 hodinu, tak také za tu dobu se tam nahromadil určitý počet příkazů......ale když se ti podobná formace objeví na 60ti min. grafu...dá se očekávat daleko více příkazů a tudíž i silnější pohyb...ale také záleží, zda tam pod tou formací není nějáká silná ST...jako třeba dnes.......mrkni se na screeny.... to all dnešní den jsem na sebe pěkně naštvaný, protože jsem nesledoval dostatečně grafy a špatně určil ST, pro PT, takže jsem znovu zbytečne propásnul další obchod :(...naštěstí jsem vystoupil zase na BE+1, ale víc mě štve, že to jsou úplně zbytečné chyby.....no nic....mrkneme se na to... 1. první možnost byla při proražení velké PŘEKRESLENÉ vlajky z 30ti min. grafu, kterou jsem bohužel přehlédl a tak jsem jí nevzal....podle screenu by skončila stejně na BE+1, tak mě to tolik nemrzelo... 2. po průrazu velké vlajky se cena vrátila zpět a odrazila se od hrany vlajky a tak jsem očekával silnější short....bohužel jsem špatně určil ST pro PT a tak tentokrát realizovaný BE+1 ke konci dne se ještě objevila jedna vlajka, ale cena se nepřibližovala k průrazu podle mých představ, tak jsem to nebral...takže dneska pokud bych jednal, tak jak jsem měl, tak by to bylo jednou BE+1 jenou profit...bohužel realita je jeden BE+1 ..ale pořád lepší, než zráta :) happy trading :) Phoenix.x

14778

14779

14780

14781

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Phoenix.x,
no ta špatně zakreslená ST úroveň naštve, jen by mě zajímalo jak posouváš SL, já bych to asi neunesl, být v profitu nějakých 400 eur a pak skončit na BE. Vznikla tam doji úsečka na ST kterou si tam neměl, já bych byl opatrnější a posunul SL pod ní abych uchránil nějaký zisk, jen by mě zajímalo jak řešíš posun SL...
díky, a hodně štěstí do dalších obchodů

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...