Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

wolf Napsal:
-------------------------------------------------------
> Mydlo:
> tak to moc diky, jsem na TF a chci mirus a u TF je
> 1 tick=10$
>
> zo toho vypliva (ze broker si necha nebo se to
> ztrati to je jedno) ze na 1 obchod pri vstupu
> skluz 10$ a pri vystupu 10$
> takze na jeden obchod dam brokerovy komisi + 20$
> na 1 obchod??
>
>
nee spatne jsi to pochopil.
Broker si bere jen tu komisi. Dejme tomu ze mas brokera Mirus Futures a ten ma na TF 4,4 USD RT(jeden obchod)
tzn. priklad:
TF 12-10
sell 650
SL 640

budeme pocitat ze jsi vydelal 100 tedka:
Close(PT to je jedno) na cene 649
tzn. ze jsi vydelal 100
USD a od toho jeste odectes komisi brokera to je tech 4,4 a dostanes 95,60 coz je tvuj cisty zisk.
se slippem je to diskutabilni, ale to jiz v jinem vlakne
a ten slipp si pocitas ty sam, to je na tobe jestli mas slipp nebo ne. Zalezi podle toho jak vstupujes.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wolf:

Ak vstupujes prikazom market, dostanes plnenie za aktualnu najlepsiu dostupnu cenu , to znamena ak na grafe vidis cenu 701,0 a kliknes BUY MARKET, mozes dostat cenu 701,0 ale aj 701,1 , alebo 700,9 , podla toho aka bude protistrana v momente ked prikaz pride na burzu, to je uplne bezny postup. Ziadny broker si nenechava slipage, je to len technicka zalezitost. Ak vstupujes prikazom LIMIT, slipage nikdy nedostanes, ale moze sa stat ze ak sa cena len dotkne tvojho limitneho prikazu, nevyplni ti ho. Pri prikaze STOP moze byt tiez slipage, lebo ak sa cena dotkne tvoho prikazu STOP, tento sa automatiky meni na market. Komisia brokerovi je vzdy rovnaka, napr. 4 $, slipage je technicka zalezitost parovania prikazov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

homoun:
ano to vim ze od obchodu se odcita komise
ale kdyz je slippage 1 tick tak vstup 1 tick a pri vystupu taky tak je to 20 $ celkovy slipage(tzv musim odecist od profitu)

95,6 vam zadny broker nezajisty jedine kdybyste nastupoval na totalne malem rozpeti open a close slippage je vlastne skluz v pripade plneni obchodu

ps: homoun vy jedete live?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf,
slippage je závislý na trhu, pokud te zajímají US indexy v hlavních hodinách a vyhneš se obchodování kolem hlavích reportů, tak je slippage občas max 1 tick a to záleží jakým příkazem vstupuješ. (ted mluvím o obchodování 1 nebo několika málo kontraktů)
Já obchoduji NQ a vstupuji stop nebo limit a slippage už jsem neměl pěkně dlouho.

btw: může být jako pozitivní, tak negativní

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filip 44,
začni na tom trhu, který si testoval .. jinak oba dva jsou US indexy, liší se ve složení, hlavne spolu velmi vysoce koreluji a oba jsou levné na možnosti SL

wolf,
pokud chceš vstupovat market na TF v premarketu, navíc v čase vyhlašování reportů, tak se můžeš dočkat pěkných hodnot skluzů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vespolek, zabývám se tradingem zatím jen teoreticky už pár let a přemýšlel jsem o podstatě některých jevů a napadla mne jedna otázka, se kterou si lámu hlavu. Vypadá jako začátečnická a možná že je, nevím :-)

Jedná se o index, o kterých se tady hojně mluví.
Např. YM.
Co určuje cenu a vývoj ceny na burze ?

A v čem je problém ?
Mám nějaké ekonomické vzdělání a přemýšlím nad tím, co určuje cenu tohoto aktiva na burze z jiného pohledu než trader, prostě se chci dostat na podstatu věci.
Chápu, že u klasických komodit je to jednoduché, obchodujeme kávu a cena je určována nabídkou a poptávkou. Není co řešit.
Ale jak je to u indexu ? Je také cena určovaná nabídkou a poptávkou ? Já si nejsem jistý. Přeci to, že 1000 traderů v jedné minutě nakoupí a prodá nezmění cenu akcií a YM se výrazně neposune jinam, než DJi. Není spíš index YM derivát, jehož cenu určuje vývoj ceny akcií ? Koupí derivátu se myslím nekoupí příslušný podíl akcií a i kdyby ano, neměl by teoreticky tento podíl ovlivnit výrazně cenu indexu, protože ačkoliv jsem to neověřoval, tak předpokládám, že celkový objem obchodů všech akcií indexu bude výrazně vyšší, než objem derivátů indexu, ale možná se mýlím...
Index YM se skládá ze 30 akcií, když někdo koupí balík akcií a bude to opravdu velký nákup třeba fondu a za mil USD, a pohne cenou akcie, posune se DJ index a posune se i YM a to bez ovlivnění traderů, ne ?
Určitě žádný trader nestuduje ceny akcií a podle nich se nesnaží obchodovat YM.

A možná se ptáte, proč to vlastně chci vědět, že mne to nemusí zajímat, ale myslím, že musí. Abych mohl zvládnout trading, nesmím se oprostit od podstaty toho trhu. Zjistit, co ovlivňuje cenu by mělo zajímat každého a ačkoliv finančník čtu několik let, nikdy jsem tu na podobné téma nenarazil.
A praktické použití ? No předpokládejme, že cenu YM určuje index a tedy cena akcií, v tom případě třeba S/R úrovně jsou prakticky jen fiktivní. Jak ovlivní S/R úroveň to, že koupím akcie CocaColy za 10 mil USD a rapidně se změní cena akcie ? V tom případě žádné S/R úrovně nemá smysl vůbec zapracovávat do svého plánu, ne ? Nebo mohou být, ale musí jim člověk přisuzovat jinou úlohu a jinou váhu, než jen prostá psychologická hranice, která když bude překonána....

Díky za názory.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...