Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

Dobrý deň

Som začiatočník a chcem sa opýtať na par vecí.
Takže mam knihu "Jak jsem vydělal milion dolarů za rok obchodováním komodit - Williams, Larry R. " je to skvelá kniha pre začiatočníka veľmi poctivo študujem začal som obchodovať s demo účtom v T'nT ale ešte sa musím vale učiť.
No a tu je problém.
V knihe je kapitola o Spread premium to som pochopil ,že porovnávame cenu komodít predávaných v najbližších mesiacoch s cenou vo vzdialenejších mesiacoch.
Ako sa vola a kde nájdem nástroj ktorý by mi to porovnal?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Spread premium je jednoduše rozdíl cen dvou komodit. Porovnávat si to můžeš třeba v excelu (jeden sloupec např. Corn Mar11, druhý sloupec např. Corn May11, třetí spread premium May11-Mar11 vypočítáš jako rozdíl dvou předchozích) nebo mě ještě napadá třeba Gecko T'nT - spreadový plug-in - ten zobrazuje tento rozdíl EOD cen přímo.

g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

Chtěl bych si ujasnit pár věcí.

Někde v tom předchozím vláknu jsem zahlédl, že IB zvýšila min částku na fundování účtu na 10 000 USD. Je to pravda?...

Další věc, co mě zajímá. U společnosti Interactive Brokers, jsem se díval na marginy e-mini trhů. Zdají se mě nějak neúměrně vysoké. 2500 - 3000 USD. Nevím jestli existuje i nějaká jiná možnost nižších marginů právě na e-mini trhy konkrétně e-mini russell 2000. Díky

s pozdravem

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michale, ohledne minimalni castky u IB-kdyz uz ses dival na stranky IB kvuli marginum, dival ses i na to jake je minimum?? www.interactivebrokers.com/en/p.php?f=minimumDeposits

Jak psal uz Michal v prislusnem vlaknu "IB ZVYŠUJE POŽADAVEK NA MINIMÁLNÍ ÚČET": www.financnik.cz/forum/read.php?10,28289,126933#msg-126933
"pokud chcete mit vzdy nejaktualnejsi info, je nejlepsi navstivit stranky konretniho brokera, burzy atd..pripadne navazat kontakt napriklad emailem a veci, ktere vas zajimaji, si overit.."

g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

už čtvrtý den trávím prohledáváním webů burz, brokerů, finančníka samozřejmě, a koukáním do grafů v ThinkOrSwim, abych našel vhodné trhy pro doladění OS, backtest a papertrading.
Plánuji poziční obchody, účet 10k USD a v rámci MM max ztráta na obchod 2-5% (to chci ještě doladit v BT a PT, přeci jen bych se rád držel spíš kolem 2-3%). Starosti mi dělá denní volatilita jednotlivých komodit (i těch zde doporučených - corn, sugar, mini zlato/stříbro) - rozpětí H-L je často stovky i tisíce USD a takovéto pohyby lechce hitnou SL a vyhodí mě ven.
Jedniný trh, který mě zaujal je Eurodollar (GE), na ten již aplikuji OS a chystám se na BT, ale vzhledem k tomu, že plánuji poziční obchodování, rád bych přidal trh(y) další. Uvažoval jsem o mini indexexh (YM, TF, ES, NQ), ale nejsem si jsitý, jestli jsou pro poziční obch vhodné.
Snažím se tím i nadále prokousávat sám, ale když mě někdo ze zdejší komunity poradí nebo nasměruje, budu rád, docela jsem se na tom zasekl...

Díky

iF

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...