Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

Zdravím, po předběžné poradě s několika diskutujícími bych rád založil vlákno, kde se bude diskutovat přístup autora, který si říká Al Brooks. Sám se tomuto přístupu věnuji už přes rok a pár podobných nadšenců tady také je, tak snad se to tady nějak smyslupně rozjede. Krátce vysvětlím o co se jedná. Vše vychází z knihy Reading Price Charts Bar by Bar. Kniha je zatím pouze v angličtině, pochybuji, že by ji nějaký vydyvatel přeložil. Takže základem je tuto knihu přečíst a pochopit, nebo alespoň být na cestě k pochopení :-), (to nás bude asi většina). Přístup obchodování je založen na price action, tzn. analýza cenového grafu. Autor používá jen jeden indikátor a to EMA s periodou 20 a to jen v silném trendu, jen u některých patternů a jen jako potvrzení. Základem je cenová akce. Podstata vychází z klasické technické analýzy, která byla posána v knize Technical Analysis of Stock Trends (Edwards and Magees classic). Přístup lze podle autora uplatnit na jakýkoli efektivní trh na jakémkoli time frame. Brooks ale používá hlavně 5 minutový E-mini ES. Tak to by bylo pro začátek vše a ještě přikládám screen včerejška na ES, jsou tam dva setupy, které považuji za dobré plus vysvětlení. Petr

15122

15123

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Knížku Reading Price Charts Bar by Bar jsem si koupil a myslel si, že ji v angličtině přelouskám.. mýlil jsem se :-(
Než jsem přelouskal jeden odstavec, tak jsem zapoměl, co bylo na začátku, takže sem vlastně stále nevěděl o čem autor píše..
Jsem velký zastánce PA a IA, ale nerozumím, o čem autor psal, tak o tom nemůžu diskutovat.. takže dokud knížka nebude v češtině, zřejmě se nedovím, o čem je .. :)
Takže pokud by sem někdo napsal nějaké příklady autorovy verze PA, budu rád...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, Diky za prispevok a zalozenie vlakna. Al Brooks vlastne obchoduje hlavne ES emini S&P a preto sme kludne mohli ostat na ES. Aj tak je tu uz viac vlakien ako traderov. Nikto uz neprikava screeny, a hlavne nie stratove obchody :-) Ja to sem pridavam hlavne preto, aby som sa sam ucil. Mal som problem pochopit L2, H2 a screenmy s moznymi vstupmi sa vela ucim. Pridavam sem graf aj s premarketom. Stef

15130

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Lico

ta knížka není jednoduchý čtení ani pro lidi, co anglicky umí dobře, musí se číst víckrát, na jeho originálním fóru jsou rodilí američani, kteří píšou že ji četli 5x. Co se týká jazykového stylu, tak je to docela v pohodě, zvykneš si na jeho slovní zásobu a je to v poho, ale věcně ten přístup není úplně pochopytelný hned, chce to čas. Používá tam všechny ty termíny jako Wedge a Final Flag apod. hned od začátku a vysvětlení je až později v dalších kapitolách. Podle mě dobrý způsob je čemu nerozumíš přeskočit, udělat si tam odkaz a jít dál, potom to číst znovu a pochopíš i ty označené místa. Když to na první čtení pochopíš z 50 % stačí to. Taky můžeš pracovat na zlepšení angličtiny. Chce to vydržet a půjde to. Já jsem to poprvé četl tak, že mě to zabralo cca 2 měsíce a to jsem nedělal skoro nic jiného, cca 6 hodin denně.

to StefiGraf

přesně o to mi jde taky, aby jsme se něco naučili :-) s tím L2 pullback jsme se docela shodli oba dva na stejným místě. Oceňuju tvůj postřeh potom ten Breakout test, což je také BE test, trh testoval místo kde byl evidentní vstup bears, protože po tom inside baru se to rychle rozjelo. Toho jsem si ani nevšiml.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preto je dobre, ak budeme pridavat screeny s nasimy pohladmi viaceri.
Mozeme sa navzajom od seba nieco naucit.
Bolo by dobre, keby sme sem pridavali aj nase obchody. Ci v Sime, ci Live. Ci ziskovy, alebo stratovy.
Hlavne aby sme sa z toho poucili.
Robil som vela blbych protitrendov a pridavanim screenov som sa toho zlozvyku ciastocne zbavil :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stvrtok, Na dennom grafe bol vcera velky Bear trend bar. Po velkych pohyboch je vecsinou Pauza, Inside day alebo Trading range day a tak som predpokladal, ze sa vytvori Doji usecka na dennom grafe, bude mensi pohyb, bude to klamat a dnes nebudem vstupovat do obchodu. O 15:05 anglickeho casu som ocakaval Opening reversal na odraze od Trendovej linie. Zial chybali 3 tiky. A tak som si nebol isty v shorte. Potom sa vytvorila Pauza a chcel som vstupit do shortu o 15:15, ale zmeskal som to. Takze dnes bez obchodu.

15132

15133

15134

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrá úvaha s tím Trading Range Day, po trendovém dni většinou další trendový nenásleduje. Ten short 15:15 by byl dobrej obchod. Já se dívám trochu jinak na ten pullback ve středu dne. Neřekl bych že tam je H2 jak to máš ty, někdy je pullback trochu složitější a ne jen H1 a H2, třeba toto je Wedge pullback. Po W byl F L1 a to je dobrej trap pro bears, potom relly nahoru, jedinej problém je ta trendline, proti trendline je to riskantní, je to taky hodně překrývajících se barů uprostřed dne, takže trochu BW. Přikládám screen, na 1 min grafu je dobře vidět ten W.

15135

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podla mna to bolo H2, second entry a barb wire nad Ema, co znamena long.
S H2, L2 je to niekedy tazke a prave preto som sa rozhodol, ze za H budem povazovat len tu
sviecku, ktora technicky prerazi vyssie aspon o 1 tick.
To znamena ze Bulls prevzali na chvilu kontrolu do longu.
Inak za H1, mozes povazovat aj doji usecku a takto som si to aspon zatial zjednodusil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No nechci se chlubit, ale potom co jsem dal ten screen sem, tak jsem se mrknul na forum Brookse a on to také definoval jako Wedge pullback. Počítání legů H a L je vlastně počítání swingů. H1 pullback je první pokus překonat starý extrém trendu a H2 pullback je druhý pokus. Ale někdy nemá pullback tvar dvou swingů, ale třeba Wedge a to je tento případ.

Jak to myslíš s tím proražením o 1 tick? Jako že setup bar prorazí o 1 tick předchozí bar?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To proražení rozhodně nebude chyba, pokud je to navíc pěknej trend bar, tím lépe. Někdy to opravdu může být doji, proto Brooks píše, že když si nejsme jistí můžeme mrknout na 1 min graf, který napoví.

Myslel jsem, že jeho stránku znáš. Tady je a vřele doporučuji jeho komentáře v diskuzi, dává tam screeny ES za každej den.

www.brookspriceaction.com

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dal jsem si trochu práci a zpracoval jsem vysvětlení těch značek H1, H2, L1, L2. Vím podle sebe, že chvíli trvá, než se to nakouká, tak snad moje schemátka budou užitečná pro ty co knihu teprve louskají. Je třeba to chápat jako pohyb trhu, druhá noha nějakého swingu. Na schématech je ideální tvar, který se v trhu asi moc nevidí, ale pro pochopení to stačí. V knize se zmiňuje pravidlo buy lows, sell highs, které s tím souvisí. Taky je třeba rozlišovat H a L v trading range a v trendu. V trendu to Al většinou používá v korekci (pullback), takže jsou to H1 pullback, H2 pullback a pod. Pullback se značí PB.

15148

15149

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to miles

diky za založení vlákna a samozřejmě i za "studijní materiály", doufám, že přibudou i další ;-), knížka je sice supr, ale je tam hodně věcí zaráz uváděných už od prvních kapitol, kdy o řadě z nich člověk ještě nemá páru a pak se v tom ztrácí. nicméně sem narazil už na řadu podnětných myšlenek a tipů, které sem si zkoušel tak letmo testovat a musím říct, že z toho mám zatím supr pocit, a ten mě žene do dalšího postupu.
rád bych se taky zeptal, jak dlouho se tímto stylem obchodování zabýváš a jestli ho aplikuješ i live. uvítal bych kdyžtak i nějáká doporučení, jak se k tomuto stylu postavit. předem moc díky Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...