Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to RocketRich

je to přesně jak píšeš, ty věci jsou popsány v knize průběžně, ale jsou použity v textu už do začátku. Proto se musí kniha číst několikrát. Poprvé přeskočíš čemu nerozumíš, při dalším čtení ti to docvakne :-) Já se tomu věnuju něco přes rok, ale live zatím ne. Hodně jsem od toho odbíhal, nebo si to hodně přizpůsoboval, ale to se mi moc nevyplatilo. Třeba jsem se zaměřil jen na First Pullback a na zahuštěném čárovém grafu (ne svíčky). Výsledek byl ten, že to bylo dost psychycky náročné na sledování a dost málo obchodů. Brooksův způsob obchodování je prakticky kombinace analýzy swingů a candlestick analasis (analýza svíček). Aktuální situace se analyzuje na svíčkách, poslední svíčka nebo posledních několik, a pro analýzu posledních několika hodin a dnů už stačí jen sledovat swingy. Tím, že je každá úsečka setup bar a tudíž možný obchod, tak je v tom určitý řád a nejseš nervózní z přemíry informací. Ale sám Al píše, že je někdy dobré mrknout na 1 min graf. Proto jsem to právě přiložil v předchozím příspěvku. Trhy se pohybují jako swingy, zig-zag, to je klasická technická analýza a to je potřeba mít na paměti. Svíčky jsou vpodstatě jen pro to, aby v tom byl řád a místo, kde vstupovat. Takže teď jsem se rozhodl nevzdalovat se od původního konceptu a trénova a trénovat. Teď zatím čtu Brooksovi komentáře na jeho fóru, snažím se toho načíst co nejvíc, potom budu testovat vlastní obchody až do té doby než budu stabilně v černých číslech :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V pondělí jsem obchodoval na replay. Nějaké chyby jsem udělal, hlavně obchod proti trendu, ale celkem +2 ticky, takže vpodstatě nula, ale učím se. Výstupy dělám prozatím tak: 1 bod jeden kontrakt, posun na BE a 2 body druhý kontrakt. Ještě jsem neměl čas mrknout na Brooksovu analýzu, ale porovnám to.

15175

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: Miles

Veru ten reversal bol perfektny Pullback k Ema.
Az na to ze setup bar nebol najlepsi.
Cakal som, ze tam bude second entry, ale nebolo.
Hlavna vec, ze si v pluse. (dufam ze po odratani komisii 5$ na kontrakt :-))
Live obchodovat, to su ine nervy.
Ale zacni, az ked budes 3 minimalne mesiace pravidelne v pluse.
Inak sa moze stat, ze budes o par tisic $ lahsi. Ako som zatial ja :-)
Len pridavaj screeny a kludne opravuj aj moje.
Ten failed wedge v mojom grafe je omyl.
Bol to len pullback :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tento týden sem neměl moc čas, tak jsem moc nepsal. Máš pravdu, ten reversal byl před testem EMA, takže na EMA se najdou nakupující, takže blbost schortovat. EMA jsem tam zapoměl zapnout :-) Na začátku ty dva obchody Brooks nedělal protože to bylo blízko okrajů TR. Mé poučení je neobchodovat blízko top of TR, nebo bottom of TR, a hlavně ne moc proti trendu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokusim sa ti to zjednodujene vysvetlit: Vecsinou sa spravi 1 noha dole, korekcia a 2. noha dole 1 noha hore, korekcia a 2. noha hore Preto po 2 nohach dole ocakavas ze sa vytvoria 2 nohy hore. Korekcia je H1 a reverz je H2 Takto to pekne funguje v Trading Range day. V trende su nohy v smere trendu silnejsie ako proti trendu. Proti trendu ked sa spravia 2 nohy - Pullback k Ema 20 tak je to velmi pravdepodobny High 2 alebo L2 signal. Zial je to komplikonane a treba to nastudovat z knizky: ''Reading Price Charts Bar by Bar'' od AL Brooks

15201

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...