Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

Wow, tak to jsem nevěděl, že jseš takovej proti trendovej obchodník. Hlavně první 2 obchody jsou hoooodně proti trendu. Ten poslední měl logiku, ale pořád je to bear trend day, takže já jsem po tom co se to rozjelo, uvažoval jen o short vstupech.

Díval jsem na tu korekci na Brookse a on to také označil jako L1, potom L2 kde jsem vstupoval já a potom Wedge bear flag, což on bere to stejné jako 3 Pushes. Myslím si, že L4 už to není, ty máš L3 a L4 ve stejné cenové hladině, takže to tvoje L4 je spíš L3 second entry. Brooks to popsal jako Wedge second entry.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ale nie som :-))
Ten 1. bola blbost, to by som nikdy nebral live.
V sime nebol problem zobrat 2. obchod. Zaujimalo ma, ako to dopadne.
Myslel som na to, ze kupim do longu, az ked bude TL break,
cena prerazi nad Ema, spravi sa pullback a az potom vstupim.
To vsetko sa splnilo a aj vysiel skalp.
Chyba bola, ze bol zly setup bar, entry bar a ze som to nezavrel skor :-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak gratuluji k výdělku, i když podle mého názoru je to zase hodně proti trendu, sice je to LL, ale těsně před BO trendline, tisíckrát opakovaná myšlenka pro reversal nutno čekat na BO TL a test starého extrému. Kde jsi vystupoval a proč? Dělil jsi pozici? Ještě by mě zajímalo, proč máš zapnutý i noční hodiny. Brooks vždy obchoduje s vypnutýma... To obchoduješ 12 hodin? Přikládám moje simulované obchody, ten první jsem vyletěl na posunovaném SL, ten druhý byla chyba, mělo to tvar Failed Flag, ale před testem EMA to byla blbost proti trendu, na selhání tohoto vstupu jsi obchodoval ty :-) Třetí scalp a výstup na BE.

15260

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ked sa pozries na moj prvy screen s premarketom z pondelka, uvidis tam aj moj PT.
Na odraze od TL.
No tie tvoje obchody su tiez riadne proti trendu :-))
Zial toto je najvecsia chyba a treba sa snazit zbavit tohoto zlozvyku.
Dnes som tam nastastie ziadny protitrend nehladal.

Premarket, cize Globex mam zapnuty preto, lebo nie kazdy obchoduje len po 14:30
a pozri sa, ako pekne tam fungovali TL a mohol si mat vecsi prehlad, co sa moze stat.

Zial kazdy obchoduje na inom TF, niekto s Globexom, niekto bez, kazdy pouziva ine TL
a ine indikatory.... preto je v tom taky bordel :-))))

Mam zapnuty aj Globex aj graf s otvorenim po 14:30 a pozeram pre istototu oba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak určitě se to dá obchodovat i s tím Globexem, ale zase se musí zvažovat více informací současně. Záleží, jak to komu vyhovuje, já to nechci moc komplikovat. Přikládám úterý, tentokrát jsem se uhlídal u všech CT setupů a dal jen dva WT setupy, jak jednoduché, oba H2 Pullback s dobrým signal barem.

15273

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to miles, stefi

můžu se zeptat podle jakých pravidel vystupujete z obchodu? ze screenů to často není až tak patrné, ale tipnul bych si, že to budou SR úrovně. brookse už mám víc než půlku přečtenýho, ale ani tam sem zatím nedošel k ničemu, kde by osvětloval výstupy.
jinak já sem se zatím začal zaměřovat na výhradně trednové vstupy při odrazu od ema20 a jelikož bych raději dopolední obchodování, tak se mi zalíbil fgbl, kde se dají poměrně často zachytit pěkně čitelné situace s velkým potenciálem a poměrně malým SL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to RocketRich

Brooks vystupuje různě, ale většinou to jsou profit targety 1,2,3 nebo 4 body. V knížce i na webu radí začátečníkům1. část pozice vystoupit jako scalp s profit targetem 1 bod, posunout SL na break even a druhou část pozice swingnout. Předpokladem je vstupovat tam, kde je větší potenciál, než jenom scalp 6 ticků. Otázka je zda vystupovat na SR úrovních nebo jako několikabodový PT. Pokud je entry bar dobrý trend bar tak radí posunout SL hned pod entry bar, jakmile se vykreslí, pokud je entry bar small bar, nechá základní SL pod signal barem a trh má více prostoru, ale jakmile je dosaženo prvního PT 1 bod tak SL jde na BE.

Já to zatím testuju tak, že 1 kontrakt má PT 1bod, potom posun na BE a 2 kontrakt PT 2body. Někdy mě vychází SL i přes 2 body, takže to není optimální, špatný poměr risk/reword, ale chci se napřed naučit vybírat dobré setupy, dělat co nejméně chyb a potom trochu vyladit výstupy. Dobře, že jsi téma výstupů nahodil. Napadlo mě určit PT podle risku, SL je vždy pod signal barem, tak stejnou hodnotu jako je SL dát i PT s risk/reword 1:1, nebo vystupovat na SR úrovních, trend channel line, trend line, measured move apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...