Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

já jsem to právě neobchodoval jako klasickej pin bar to bych ho musel mít taky jinak utvořenej, ale jako inside pinbar to je kombinace kterou beru do trendu pokud je podpořená nějakou s/r nebo posledním swingem.:)

to freeman11: Já to obchoduju tak že od 23:00 sedam k PC a koukám co se kde rýsuje, pak si připravim a rozmyslim kde budu dávat příkaz a o 00:00 dávám pokyny :) ale přemýšlim, že to posunu o hodku zpět a budu zadávat už v 23:00 pokud se nepletu tak NY končí v 22:00 a většinou co si připravim o 23:00 to se pak už nijak nezmění:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky, diky za informaciu, tento tyzden skusim denne grafy. Sam som na to zvedavy a to preto, ze som zvyknuty pocas obchodovania stale kontrolovat grafy. Zaroven to je dovod preco chcem prejst na denne grafy, aby som na to nemusel stale cumet :). Mam na teba este jednu otazku, ako riesis posun SL, mas to nastavene automaticky, ze po urcitom pocte pipov ho posuvas na BE alebo v priebehu dna pozres na graf a posuvas podla aktualnej situacie? Ja rozmyslam nad automatickym posunom nastavenym podla velkosti SL, ale musim si to este otestovat, ci je to to prave.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak ako sa dnes dari? Ja osobne som zadal poziciu v noci na GBP/USD. Na dennom grafe bol utvoreny PIN z piatku, vstupoval som pomocou 4H grafu pod IN bar (tiez z piatku) na cene 1.6338, cim som si o nieco znizil velkost SL. Tak som na to zvedavy lebo pri tomto TF vaham pri urcovani PT, predsa len su to ine hodnoty ako pri 1H grafoch. R1 mi vychadza na 1.6196 a R2 1.6081, oba sa motaju okolo S/R, ktore mam oznacene. No co, budem cakat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf, Marek24,
mate pravdu, ten "akoze" PIN bol protitrendový a v tejto chvili som uz na SL vonku. Kapanek som to prekombinoval a na taketo obchody si musim davat pozor. Chcem obchodovat na dennych grafoch len som nejaky netrpezlivy a este len sa dostavam do tohoto tempa. Musim sa skratka naucit, ze ked tam nic nieje tak neobchodujem a cakam az na dalsi den. Teraz mi to pripada ako poriadna fuska. Rozmyslam ze vypustim sledovanie 4H grafov a budem sa drzat len tych dennych aby ma to nezvadzalo k unahlenym vstupom. Obchodujem zatial na deme od FXDD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chalani mam na vas jednu prosbu, ohladne dat a vlastne i brokera. Na deme od activtredes mam vykreslenu i poslednu nedelnu hodinovu sviecku, u FXDD ju tam nemam. Skratka stale mam problem s vybranim brokera. Na webe som ich uz pozrel XXX, ale potreboval by som v tom poradit. Este mam okrem tychto dvoch vo vyhlade i Dukascopy, ale potrebujem postrcit ktory je podla vas z tychto troch vhodny na zaciatok s planovanym uctom radove v tisickach USD. Viem ze som mimo temu tohoto vlakna, tak vas poprosim ak sa vam bude chciet o odpoved v prislusnom vlakne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, len na porovnanie vam chcem ukazat rozdiel medzi grafmy od roznych poskytovatelov. Prvy obrazok je od FXDD, kde ten protitrendovy PIN vyzera trochu inak ako od activetrades. Dnes vidim ze ten moj vstup nebol celkom mimo misu, akurat som mal blbo nastaveny SL. Vcera sa utvorin IN bar a trh smeruje short. Tak a teraz babo rad :). Myslim ze mi to pomohlo pri dalsom vybere brokra.

15837

15838

Link to comment
Sdílet pomocí služby

musíš si najít brokera, který má čas nové svíce ve 23h. Pokud by jsi dával SL nad high předchozí svíce + spread + pár pips, tak bys byl dnes v obchodě. Nicméně, pořád je to protitrend a mě není jasné, kam by jsi chtěl umístit TP. Mimochodem, na mých datech není včerejší bar IB, protože low je nižší. Ale pokud by jsi bral poslední dva bary dohromady jako jeden, už by se to dalo považovat jako shooting star, ovšem protitrendová.

15839

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja tam prave ten IN bar mam i ked rozdiel je len 1 pip. PT som umiestnil tak ako som opisal vcera, nakolko dnes som zasa v short obchode prave na zaklade toho IN baru. Mas pravdu, jedna sa o protitrendovy obchod, ale postupne ich chcem tiez obchodovat, takze ich musim i testovat a vysledky samozrejme vyhodnotit. Celkove je moj system postaveny na troch paternoch a ked najaky nastane tak ho obchodujem, predsa len obchodovanie dennych grafov neposkytuje tolko signalov aby som si mohol az tak vyberat, preto sa musim trhu vediet prisposobit. Ale dakujem za tvoj nazor lebo ohladne FX si nemam s kym pokecat a preto som rad za kazdy postreh i radu (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, nějak nebyl čas se něco napsat nebo tak ale k tomu GBPUSD, taky jsem přemejšlel na short, ale ne jako pinbar ale protože tam mam nakreslenej cenovej kanál směrem nahoru a bylo tam DBHLC. Nebral jsem to protože je to proti trendu a to zatim beru hlavně pinbary.

A další čeho jsem si dneska všimnul opožděně, je DBHLC na USDJPY minulý týden já to neobchoduju ale taky bych to časem chtěl přidat do arzenálu :) viz obr.
pro vysvětlení kdyby někdo nevěděl dbhlc je stejný high a nižší close.

Jinak zatim to vypadá na možný pinbary na AUDUSD a EURJPY tak uvidim :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...