Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

Pavel K.:

"dost lidi to tu takhle bere, ze po dni s vetsi volatilitou by mela byt nejaka vyssi pravdepodobnost pro mensi pohyb v den nasledujici, coz tato statistika celkem vyvraci. "

naprosto souhlasím..často se to tu říká, že po velkém trendu v jednom dni můžeme očekávat chop, ale statistika to vyvrací..ano, ono ten chop po silném trendu zpravidla přijde, ale problém je v tom, že to nemusí (a zpravidla není) následující den..

to all:

pokud by chtěl někdo zkoumat (predikovat) vývoj (rozpětí, směr,..) v následujícím dni a nemělo by to být na úrovni "citu", pak je (z mojeho pohledu i pohledu jiných traderů) zapotřebí vzít hodně velkou historii dat (ideálně např. kompletní denní data pro daný trh, což může být třeba cca 10 let), abychom dostali dostatečně statisticky významný vzorek (min. 30 výskytů určitého patternu), a následně na datech v excelu provést analýzy a to nejen např. jak dnešní rozpětí a volume ovlivňuje následující rozpětí a volume, což je podle mě hodně "random"..ale spíše bych se zaměřil na složitější vzorce trhu v rámci několika dní..tj. např. jaké bývá průměrně rozpětí, volume a směr trhu, když po sobě následují tři silné trendové up dny..a takto sestavit a analyzovat další "patterny"..následně se může ukázat, že některé situace (patterny) v trhu dobře indikují (předpovídají) např. následný chop...je samozřejmě nutné dopředu určit (analyzovat z dat), jak definujeme "silný trendující" den atd.

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

lordberry aj ja obchodujem TFko a viem presne co mas na mysli. Avsak na rozdiel od teba si myslim ze momentalny (umely)neustaly rast TFka je uplne logicky. Ak sa ma vsak opytas kedy dojde ku korekcii, to urcite neviem povedat, kazdopadne tato urcite pride a je lepsie byt na nu pripraveny ako nepripraveny. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ukázka obchodování po otevření i s přípravou a vyhodnocením setupu..mimo jiné ukázané koncepty např. i ukázka toho, že obchodovat proti S/R nemusí být vždy špatné..je potřeba pouze "vědět", jakou má trh sílu a v jaké je situaci (jaké jsou tedy šance)..a samozřejmě znát svůj risk a potenciál zisku.. PS. můj vstup v BUY zóně na 12242 a PT 12270 - aktuálně nepoužívám trail.. majkll

15455

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll:
Zdravím, k tomu včerejšímu pohybu a konkrétně k premarket prorážející svíčce v 15:40 (na NQ které obchoduji se to odehrálo obdobně, nakupoval jsem průraz RH dle TTE té svíčky ), obecně nemám příliš důvěru k svíčkám s dlouhými knoty, ale toto se odehrálo na zajímavé SR, co si myslíte o této úvaze: trh proráží premHigh (u NQ na 2391) nad kterým je mnoho medvědích stop loss (docela velká volume v premarketu okolo tohoto high, obzvlášť u bearish svíce v 14:35) a tudíž vyplnění těchto SL srazí cenu dolů (dlouhý knot) ale ani tento pokles nedovolí otočit trh a trend po supportu proráží tento RH=velká pravděpodobnost delšího bullish pohybu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll :
krasna ukazka jak je obchodovani naprosto individualni zalezitost. Jiz pred zacatkem vcerejsi obchodni seance jsem vedel ze nepujdu long, protoze dle meho setupu je trh dlouhodobe preprodan, na mych grafech se cena nachazi u horni hrany regrese, z pohledu deniho grafu vidim klinovou formaci, posledni dva dny mame 4x A negativni fundament. Tudiz vcera jsem uz jen cekal co bude delat cena na hladine 12268, cena sla az na 12283, kde ji na mem 3min grafu 3x 4x otestovala(nekdo bere jako DT), z meho pohledu 2BR (3 dny rozpeti). Pozdeji se jeste dokreslil pekny kulaty vrch, a jak rikas byl tam dramaticky narust volume, v domu cekalo na jedne cene short 900k, celkem 2000 short jak jsem tak sledoval, coz je na YMko fakt doost....
Takze tam kde ty exit ja entry short za 12275, SL pouze 12t, MFE 61 b...
jo a jeste stoji za zminku SR/cenova hladina 12215 kde se cena zabrzdila, nadherne role reversal a na fleku otocka long,
kterou jsem uz nebral z duvodu US obeda a me vecere a take jsem si rikal ze po takovem prudkem propadu ten short jen tak neskonci, no skoncil ;o) ale verim ze jen docasne...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to navratil : Četl jsem váš příspěvek, že stojíte namístě a nejde se pohnout dopředu. :) Tak vám sem hodím můj mechanický OP ale backtest si budete muset udělat sám a až to budete mít hodte sem svoje výsledky backtestu a porovnáme to začněte od 5.1. 2010 :) A pak by snad neměl být problém :) Takže jedná se o formace DB, DT +-0,25 tick na 5 minutovím grafu na trh NQ obchoduje se do 18:00 a od 20:00 do 22:00, když ste před 18 v pozici vystoupíte až na PT neuzavíráte dříve pozici. Vstupuje se na close vždy první kladné svíce ve směru formace a však k vrcholu těchto bodu DB, DT musíte mít RRR minimálně 1:1. Když vstoupíte do obchodu nastavite SL 1 tick pod vstupní svíci a PT 1:3, se SL se nehýbe, ale když je SL malý a nepřekračuje nejvyšší body DB,DT dáte PT tam. Viz obrázek.

15456

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
chcem sa spytat, ci obchodujete aj tieto posledne dni, ked je take nizke volume?
Uz 2 tyzdne (okrem 10.2.) je volume pocas prvych 2,5hod obchodovania do cca 50000 kontraktov - co podla mojho obch.planu indikuje chop - spolu s nizkym volume.
Takze vobec neobchodujem.
Ake s tym mate skusenosti?

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mik9:

proč bych neobchodoval, když trh trenduje (např. jako dneska).. Včera jsem obchodování nestihnul, ale signál bych měl též validní (long - ziskový). Dneska plný PT long 18 minut, což pro mě chop není.. Ale otázka je, jak ho definuješ ty a jaký jedeš časový rámec.. Ale i na 5 minutách trh krásně trendoval.. Tento týden nebyl pro mě žádný problém dosáhnout několika targetů vyšších než 200 USD (na TFku).. Volatilata není kdoví jaká, ale trh na místě určitě nestojí..

Denní volume v potaz vůbec neberu.. Pouze koukám volume v rámci jednotlivých barů, jestli se přidávají další obchodníci, kteří poženou cenu za mým targetem..



Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mik9:
ja jedu taky TF a ridim se dle VOL na 5´tf, kde mam linku s hranicni VOL na 1600, což když se trh phybuje nad ni tak signal beru + dalsi veci, ale co obchodujete za tf kde se Vam zda 50 000 malo? Neni to preklep?
Ja diky Premarketu jsem stranou to se pohybuje jen kolem 3,1 ;3,9; vcera 4,3 a byli tam 2 slusny signaly no zas pro mne pred HOD a pak dlouhodobim max. , tak ze jsem mnel posleni obchod 11.2.

At se dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...