Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Slippage – skluzy v plnění


MichalMV

Doporučené příspěvky

Zdravim Vas. Ja som pred casom obchodoval DT/DB zo vstupom zo zlavou. Vela dobrych obchodov mi uslo. Spravil som si statistiku a zistil som, ze mi uslo na 93 obchodov skoro + 80 bodov na NQ. Teraz vstupujem len limitom smerom oproti trhu. Cize na DT pod najnizsie low na paterne - 1 tick. Ked to prerazi zobere mi limit takmer na 100 %. Stava sa ze je raz za cas slip, ale co uz. Ale zase limit zo zlavou sa da pouzit na flipoch a pod....Moja skusenost....:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Honzo, možná to není na první pohled zřejmé, ale ne všechny ty neuskutečněné obchody by byly ziskové. Některé z nich by nedosáhly na PT a tak by byly ztrátové a skončily ve SL. Jak velký pokles bude mít úspěšnost systému, bez těch obchodů které by se neuskutečnily, nelze odhadnou či teoreticky spočítat. Je třeba to zjistit z výsledků backtestu (Z backtestu obsahujícího hodnotu MAE a případně i MFE lze ty výsledky se slevou snadno vypočítat.). Mě konkrétně u mého systému, při optimální slevě díky které bych přišel o 34% obchodů, klesla úspěšnost jen o 3%!.

Zkusme nějakou simulaci. Dejme tomu, že máme systém s pevným SL a PT:

SL: 5 tick
PT: 10 tick
RRR: 1:2
úspěšnost: 50%
počet obchodů: 300/rok
průměrný zisk: 2,5 tick/obchod
Monte Carlo (s jistotou 95%): zisk 720 tick/rok na kontrakt
Monte Carlo s navyšováním počtu kontraktů (risk max. 2% účtu na obchod, účet 500 tick): zisk 4900 tick/rok (max 21 kontraktů)

Trh se většinou po vstupu pohne proti nám, než se rozjede očekávaným směrem. V 70% případů se pohne alespoň o 2 tick proti. Takže když vstoupíme se slevou 2 tick, 30% obchodů se neuskuteční, ale úspěšnost klesne třeba o 5%. Výsledné parametry se slevou tedy budou:

SL 3 tick
PT 12 tick
RRR 1:4
počet obchodů: 210/rok
úspěšnost: 45%
průměrný zisk: 3,75 tick/obchod
Monte Carlo simulace (s jistotou 95%): zisk 810 tick/rok na kontrakt
Monte Carlo s navyšováním počtu kontraktů (risk max. 2% účtu na obchod, účet 500 tick): zisk 17889 tick/rok (max 88 kontraktů)

A to je solidní rozdíl jen díky takové prkotině, jako je limitní vstup se slevou :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji, že jste se tu rozepsali.
Otestuji jak variantu s limitním příkazem, tak se stop limit - ten se mi jeví rozuměnjší, v tom, že nemusím chytnout všechny ztrátové obchody, ale Architekt to napsal dost jasně proč je využívá. Já mám stanovený PT 26 ticků a SL 9 ticků, při slevě 2 ticky bych se dostal z RRR 2,88 na 4 to stojí za vyzkoušení. Backtest mám s MAE/MFE, takže jen to nahrnout do excelu.

Jsem Vám vděčný za rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

Ahoj, rád bych po letech oživil toto téma :) Máte někdo, prosím, zkušenosti se skluzem v plnění v případě vstupu STOP LIMIT na extrémně volatilních úsečkách? Na takových, které vytvoří range 30 ticků během 2 vteřin. V market replay na NinjaTrader se exekuují dobřě, ale selský rozum mi napovídá, že to asi není reálné.

31926

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U stop limit se nehraje na skluz v plnění ale na to, zda budete mít fill nebo ne (případně jenom částečný když pojedete více kusů). Je to jeden z nebezpečných příkazů, zvlášť pokud jde o SL, protože trh zvlášť v takových případech jako je tento, často prudce projede a je pod vaším limitem a vy čekáteúplně stejně, jako kdybyste žádný SL neměl. Jste nektrytý. A pak si kladete otázku, jestli je lepší mít skluz nebo zavírat některé obchody s daleko větší ztrátou, než jste měl nastavenou dle obchodního plánu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...