Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Akcie swingově - otestovaný obchodní systém+výsledky


xzajic

Doporučené příspěvky

Buď následující den za EOD cenu dne předchozího, nebo rovnou na close, tzn. jak jsem popisoval tak za market on close ten den.

Počet titulů si musíš zbacktestovat. Mě vyšly tři, ale to není dogma. Když koupíš jeden, tak podle mě dost riskuješ, a když jich koupíš šest, sedm, tak máš zoo, ne portfolio...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

thx xzajic

za zajímavý system a že se s ním vůbec podělíš se světem, ještě jednou dík :) (tu)
mám v plánu to určitě vyzkoušet.

Jen bych se chtěl zeptat a opravte mě kdokoli, jestli se pletu...

stačí mi pouze EOD data ve formatu open close hi lo

z toho se dá v excelu vypočítat jak MA tak RSI ... zkrátka celý backtest se dá udělat excelu..

z toho bude nějaký výstup.. zjistí se, že obstojně tenhle systém funguje např. (netuším jak to bude v reálu) z 200 titulů mi vyjde 20 obchodovatelnych

a potom narážím na problém, jak plnit excel daty ke konci každého dne.. určitě by to šlo ručně ale pokud bude potřeba na konci dne testovat víc jak .. 10-20... potom by to asi šlo na té stránce, co jsi tu uváděl ne? xzajic?

nebo můžu se zeptat, jak ty jsi postupoval při backtestu a jak to vyhodnocuješ každý den?

děkuju moc :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1) Skutečně Ti stačí pouze EOD data, tzn. OPEN, HIGH, LOW a CLOSE. Za CLOSE potom obchoduješ.
2) NENÍ to tak, že z 200 titulů si vybereš 20, a ty budeš obchodovat. Je to tak, že každý obchodní den si z těch 200 titulů vybereš jeden (dva, tři...) nejvíce přeprodaný a ten koupíš.
3) Při backtestu jsem postupoval tak, že jsem si data za 10 let a asi 1000 titulů nahrál do mojí testovací platformy (jsou to EOD data, bylo to fakt za pár minut) a pustil jsem testy. Používám software, který se jmenuje RightEdge, ale tyto backtesty bude umět kdejaký softík.
4) A s tím koncem dne je skutečně problém, který elegantně řeší ten stockfetcher. Tam si prostě nastavíš skupinu akcií, kterou chceš filtrovat, nastavíš si filtry a ono Ti to vyjede akcie, které v daný den přicházejí v úvahu koupit.
5) Pokud jde o prodej, už jsem to tam psal - na otestování výstupů žádný SW nepotřebuješ, protože z těch pár koupených akcií lez překoupenost poznat na konci obchodního dne pouhým okem (ať už použiješ křížení SMA, RSI, selský rozum nebo cokoliv jiného).

A jestli mohu poradit, pokud chceš otestovat nějakou smysluplnou množinu akcií, tak opravdu zkus ty z indexu S&P500 jako začátek...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nástup když CCI je mezi 0 až 100 a zároveň MA5 a EMA50 kříží nahoru. Výstup na BE + 5 nebo SL na 2xATR.
Ne, dělám si legraci, to co tady popisuje xzajic není ID obchodování.
Je to úplně jiný způsob pohledu na obchodování než na který je tento server zaměřený.
Všechny potřebné info najdeš když si přečteš příspěvky od začátku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...