Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Velocity Futures


tomas262

Doporučené příspěvky

ahoj, podělí se někdo o zkušenosti s tímto brokerem?. Už jsme prošel pár ceníků různých firem, ale tento je zatím bezkonkureční.
Platformy:
X_TRADER® 7 (taky ve free verzi)
CQG Trader
QST
Strategy Runner
NinjaTrader
Sierra Chart

Sierra Chart je navíc free a komise na FESX 1,58 EUR (1,78 pro NinjaTrader).
Zběžně jsem koukal na komise pro emini + sierra (ninja je o cca 0,2 dražší):
ES $3.62 USD
YM $3.62 USD

Jediná nevýhoda pro někoho je min. 5000 USD počáteční vklad.
Má to všechno nějaké "ale"? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 93
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

co se týče oblíbených platforem NinjaTrader a Sierra, zatím to vypadá, že v případě NT si musíte zakoupit licenci u NT, takže máte v podstatě full-verzi se všemi vymoženostmi včetně ATM strategií apod. Co se týče Sierry tak ta je "jejich" by měla být poskytnuta zdarma. V e-mailu sice přišlo, že až od 50 RT (jinak platí cena Service 5), ale o chvíli později na chatu mi sdělili, že je to skutečně "no charges", když si nafundujete účet.

Chystám se u nich založit účet, tak pak napíšu zkušenosti. Jinde na netu jsou vcelku pozitivní reference. Navíc ty komise jsou skutečně velice zajímavé, tak si říkám proč platit např. AMP přes 3 eura komisi, když Velocity si vezme 1,5. Nemyslím si, že by u těchto brokerů byl nějak zásadní rozdíl v kvalitě a množství poskytovaných služeb. Možná se mýlím. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja som robil globalne porovnaie futures brokerov. samozrejme len z dat na weboch a komunikacii s nimi , a velocity vychadza dost zaujimava . dokonca mi ponukli hned od zaciatku level 3 commisions, ak dodrzim dohodnute volume. a to som sa zatial nedockal u vacsiny brokerov.

jedine global futures, velocity a advance futures bola rozumna rec.

rovnako tak rozmyslam ist k velocity.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ty komise vypadaji zajimave /jsou v nich zahrnute vsechny poplatk?/. Taky sem v procesu hledani futures brokera prechazim z forexu. navic pisou na jejich webu

* Open an account
* Fund it with at least $5000
* Maintain a minimum balance of $1500
* Begin trading on X_TRADER® 7.0 or get a Free X_TRADER® Simulator

coz v kombinaci s X traderem vypada zajimave. Jen pro porovnani po nekolikach emailech s Infinity Futures mi nabidli nasledovne komise RT
Big: $6.25
> > Mini: $5.00
> > Micro: $3.50
coz mi prijde pekne drahe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:
V poplatcích se moc nevyznám, z poslední doby mám konkrétní zkušenost jen s Global Futures (dnes jsem o tom něco psal do vlákna Colosseum).
Poplatky 2,40 USD u agrárních produktů u Velocity jsou skutečně konečné poplatky? Popř. na ně dosáhne jen někdo při vysokém objemu obchodů? Zaráží mě, že u GF jsou jen poplatky burze přes tři dolary. A to je podle mě poplatek, který jde mimo brokera a nemůže ho moc ovlivnit. Proč by burza dávala jednomu brokerovi několikrát menší poplatky než jinému. GF přece není žádná garážová firma.
Víte-li bližší informace, jak se vytvářejí tyto ceny, můžete o tom něco napsat?
Já těch obchodů nedělám tolik, takže nehraje takovou roli, jestli dám 3 nebo 6 dolarů, jen bych tomu rád porozuměl.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:
Ten link na poplatky Velocity (je to ve vlákně Colosseum) je dokonalý. U žádného brokera jsem to neviděl tak přehledně zpracované, mám spíš pocit, že to brokeři moc nezveřejnují. Ale link od vldn finviz.com/store/futures-brokers.ashx
je s tím v rozporu, aspoň pokud jde o zrniny. Uvádí se tam neuvěřitelná cena 2,42 což je méně než na miniindexy. Nejspíš je tam chyba a je to cena per side a nikoliv RT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1

no Finviz je fajn web, ale system chargovania futures kontraktov je uplne specificky a brokeri to nechcu zverejnovat. takze ani weby okolo obchodovania to nezverejnuju, lebo pouzivaju len zdroj oficialne stranky brokerov. aby tomu clovek porozumel musi sa do toho pustit uplne do hlbky.

napisem o tom kludne prispevok , umiestnim ho sem, ale je to pomerne zdlhava vec na vysvetlovanie tak chvilocku treba vydrzat. musim este dokoncit jeden test dneska :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

takze podme si to zhrnut z pohladu kontraktu. na derivatovych burzach mozeme obchodovat kategorie,
Equity index, Grains, Softs, Energies, Interest rates, Fx products a este par dalsich. kazda tato kategoria ma svoje poplatky , a kazda burza ma svoje poplatky, ktore su odlisne od poplatkov inych burz pre tie iste kategorie.
1) su taki ktori odzrkadluju velkost kazdeho s tychto poplatkov podla burz a instrumentov na tych burzach. a k tomuto si prirataju % commision. Toto % samozrejme klesa zobchodovanym objemom. samozrejme treba pripomenut ze nie vsetci brokeri su clenmi burz. Su len sprostredkovatelia, introducing brokeri. A ti len presmerovavaju likviditu a nechaju si platit . proviziu dostavaju tak ze povodne nizke poplatky opat navysia o nejake % a takuto commission plati klient. A preto je zauzivane ze bezny clovek si predstavuje , ze commission napriklad za FESX je standardna, 4-5 USD. Ale fakt je ze skutocne kvalitny broker ma poplatok 1.2-1.5 EUR to je proste stamndard. Lenze kto nemal moznost vidiet transparentnu poplatkovu ponuku tak moze byt prekvapeny. Spickovi brokeri maju kontrakty na eurexe za 0,8-1 EUR. A to je uz RT, cize otvorenie aj uzavretie obchodu. Samozrejme ze za take sluzby su podmienene serioznym vstupnym kapitalom a zobchodovanym objemom.
2) druha skupina – ti sprostredkovatelia, introducing brokeri. a ti maju vacsinou trosku inu cenovu politiku. poplatky proste balikuju. a to znamena, ze sii nastavia ze US burzy budu ponukat za x USD , europske za y EUR. Nahodia si percenta nad normalneho kvalitneho brokera. Vacsinou aj niekolko 100%.
3) tretia scupina - su proste scameri, podvodnici, ktorym sa dari najme v krajnach, kde nieje vybudovana ziadna burzova historia, regulacny organ krajny je na slabuckej urovni. vyuzivaju nevedomost klientov, za RT pytaju bez rozdielu na kontrakt 10tky dolarov. Pricom posielaju likviditu standardnemu retail brokerovi, a ten posiela tuto likviditu zase direct acces brokerovi. Takze realne vznika akasi retaz. Kontrakt ktory sa na burze obchoduje za 60 centov ma koncovy klient za 60 dolarov. Je to proste najhorsia a najprimitivnejsia forma okradania na burze. Casto podporena tym ze makler radi svojim klientom co a ako obchodovat a zamerne preobchodovava peniaze. Ale to je uz tema do ineho vlakna.
Aby nevznikol nejake nedorozumenie, to posielanie likvidity je v podstate len zmluvne dane, kontrakt od direct acces brokera je na burze okamzite rovnako aj od toho scamera. Tie dohody su cisto len na papiery a tykaju sa provizie. Ide hlavne o to ze ak si ja spravim niekde na slovensku office a budem natahovat klientov a otvarat im ucty. Tak sa dohodneme na poplatku. Keby ten klient isiel priamo ku zdroju, ma presne take iste technologie, akurat ze neplati premrstene commission, ktore skoncia v kapse mne, pokial klient nieje dostatocne oboznameny ako tento biznis funguje. Takze jedine co system okradania zabrani. Je dostatocna edukacia v tom ako system funguje.

No a teraz si mozeme napisat z coho sa taky poplatok vlastne sklada

1) NFA Fee - poplatok regulatorovi, je vzdy konstantny ( 0,02USD )
2) Exchange Fees – poplatok burze (ovplyvnuje ho kategoria instrumentov, kde su poplatky v kazdej kategorii rozne, a ovplyvnuje ho aj burza. Cize pozname drahsie a lacnejsie burzy. Pozname burzy kde sa da prenajat alebo kupit membership, dokonca rozne typy membershipov. Poviem priklad. Mam kontrakt svojho oblubeneho instrumentu za ktory platim RT 5 USD, ked urobim 5000 kontraktov mesacne tak sa dohodnem z brokerom aby mi znizil commision (3 bod), znizi mi napriklad na 3,5 USD , ak ale chcem iste ste dalej zo znizovani poplatku tak si membership a moj RT poplatok sa znizi povedzme na 1 USD. Cize som dosiahol discount stoviek percent., )
3) Commission – provizia brokerovi – to sme si napisali v prvej casti.

Kedze kazda burza a kazda kategoria instrumentov a instrumenty samotne maju rozne burzove poplatky, nebudem to tu cele rozpisovat lebo je to zbitocne kazdy si to moze najst na strankach brokerov, informacie o membershipoch si mozete zistit na strankach burz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:
Přehledné a pochopitelné, díky.

Jen ještě upřesnění: na výpise mám následující čtyři poplatky (týká se grains)
1. Vlastní komise: 2,70 USD
2. Burzovní poplatek 3,62 USD
3. Poplatek NFA 0,04 USD
4. Popl. za transakci 0,35 USD
------------------------------------
celkem 6,71 USD

Takže
1. je poplatek brokerovi za zprostředkování obchodu. O ten se s nikým nedělí.

2. poplatek burze a clearing house. Z toho broker nemá nic.

3. poplatek organizaci NFA. Před několika lety to byly opravdu 2 centy, teď platím 4 centy. Poplatek zdražil, nebo to navýšil broker?

4. Komu připadne poplatek za transakci?

Není mi jasné, jestli poplatky 2. až 4. jsou jen přeúčtované náklady třetích stran, nebo si tam dal broker přirážku a inkasuje i část těchto poplatků, nejen vlastní komisi.

Pochopil jsem to správně?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no velmi tazka otazka musim povedat. to by som musel vidiet v anglictine. nemam sajnu co je to poplatok za tranzakciu. kludne to moze byt provizia account manazerovi. skutocne netusim ja to takto na vypise nemam.

na 100% mozem povedat ze NFA fee sa menil tento rok myslim v januari z 0,1 na 0,2

z poplatku burze broker nema nic, to som si isty, lenze ty si spojil clearing z burzou, a to nieje uplne koser, pretoze clearing ti nerobi burza ale clearingove spolocnosti. takze to sa spajat nemoze, viem ze eurex ma svoj eurex clearing, v ktorom ma burza zastupenie, ale napriklad RCG alebo dorman niesu sucastou burz, ale pravdu povediac, toto ti na 100% nepoviem , ale myslim si na clearing sa vacsinou vyuzivaju separatne spolocnosti takze burzovy poplatok je proste poplatok burze.

poplatok za vykonanie tranzakcie berie broker. ci sa deli alebo nedeli som popisal hore. ide o to cez ake vseliake spolocnosti sa to pretoci. skus si to predstavit ako affilate program. intro broker , proste dohadzuje klientov, vacsiemu prime brokerovi a berie za to proviziu.

www.openecry.com/openaccount/ratestable.cfm

klikni na tu ikonku calculate rates, a yadaj si tam kontrakt a burzu na ktorej sa kontrakt obchoduje, tam ti presne vypise kolko je exchange fee a kolko NFA, to ostatne si delia brokeri

je to pocitane na + kontrakt, cize vstup, pre vystup teda RT musis vsetko ratat 2x

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...